Berserker vs Én csak nem jövünk ki egymással

Nem megy ez nekem…
Nagyon sok problémám van a Berserker-el​:cry:
Többször is csinál olyat,hogy megtekertem,nem látok semmi gebaszt…tekerés nem mozog,nincs nagyon lent a tekerés,szerintem pont jó a vatta a gátba,nem sok,nem tömör a vatta a tekerésben…tehát minden jól néz ki.Nem ugrál az ellenállás…összeszerelem,felöntöm,nem nagy W-on megy…kb6.szívásnál nincs hangja…nem porlaszt…de azért szívok még bele hátha…és csak az iszonyú égett íz…elsötétedik a liquid…szétszedem.Nem látom,hogy kimozdult volna a tekerés(de lehet)a gátakban megigazítom a vattát,ha nem látom a magban nagyon égettnek.Utána már minden ok.
Amikor megég ilyenkor a vatta de nagyon,akkor új tekerés,vattázás…ha szerencsém van működik rendesen.De olyan is van,hogy ilyen nem fordul elő és 2 tankot is simán el tudok pöfékelni gond nélkül.
Tehát egyszer így,másszor úgy…mikor,hogy sikerül.
Ugyan azt a huzalt,magot,vattát…használom mindig.

A másik,ami most az igazi gondom(és lehet innen ered minden,mégha esetleg nem is veszem mindig észre),lehet,hogy tönkretettem,mert nagyon meghúztam mindig a csavarokat?Mert nem akarja a csavar soxor megfogni a tekerést?Elmeséltem tegnap sógornak,akitől kölcsönkaptam a Berserker-t…és azt mondta,hogy elbactam…
Sajnos 10-ből 8x nem fogja meg az egyik csavar a lábat.Mostmár utoljára 1ik sem.Majd 3 órát szenvedtem vele…1xűen kimozdul.Ahogy pl.emelnék a magon vagy csak kicsit erre-arra igazítanék rajta mikor úgy látom,hogy minden rendben,mert hosszabbra hagyom a lábakat,hogy meg tudjam mozgatni izzítás előtt,…tehát úgy látom végre megfogta a csavar és utána igazgatnám még,vagy a láb mozgósodik ki vagy a csavar elkezd kifelé tekeredni.Nekem ez fura.Mert még,hogy a láb,a huzal kilazul…d,hogy a csavar elkezdjen kifelé tekeredni…na akkor száll el minden kedvességem​:face_with_symbols_over_mouth:
Az Istennek nem tudtam megfogatni.Már kínomban mindkét lábát rátekertem a csavar köré…igazgatnám,mert úgy néz ki minden ok,de a csavar tekeredik kifelé…tehát elbactam???:cry:Kész,vége,ennyi volt?

Még 1et nem próbáltam ki…mindig 1fele tekerek(mert itt ugye mind1,hogy merre),így a lábak is mindig a csavarok ugyan arra az oldalára kerülnek.Legközelebb meg fogom próbálni amarra a tekerést,hátha a csavar másik oldalán megfogja.De előre kétlem,hogy ez be fog jönni,mert sógor szerint tönkrevágtam az anyát(jól írom,annak anya a neve?)

Valami praktikát szeretnék,hogy amíg nem tudok másik tankot venni,tudjam ezt használni.Hogy a csavar fogja meg a lábakat.(Sajnos semmi pót nincs hozzá.Használtan vette sógor anno és vagy nem kapott hozzá pótokat vagy csak nem találja.A lényeg,hogy semmim nincs)

Kérlek benneteket,ötletekjetek​:heart:

3 kedvelés

Ez most pontosan melyik verzió?

1 kedvelés

Szia @anon88785338!
Üresen próbáltad becsavarni? Ha lötyög így is, akkor a menetet meghúztad​:grimacing:

3 kedvelés

Szia! Van a dobozba pót csavar cseréld ki…Ja,hogy nincs most olvasom…akkor tekerd körbe a húzalt úgy húzd meg.

1 kedvelés

V1 vagy mi a neve

Szerintem igen…de nem tudom​:wink::joy:

2 kedvelés

Akkor kérlek olvasd el még1x​:joy:Tudom,hogy hosszút írtam,de minden benne van​:wink:Rácsavartam a csavar köré…ahogy igazítom még,a csavar magától tekeredik is ki

1 kedvelés

De a tekerésed is forditsd meg menet iránynak ellenkezően ahogy akartad is…bocs azt nem írtam és közbe elolvastam…síma NŐ-i írás bírom :slightly_smiling_face:

Most akkor mozog, vagy nem mozog? Pontosan ilyen szenvedés volt nálam, amikor porlasztóst akartam volna átalakítani rta - ra. Ugye a helyhiány miatt nem lehettek benne csavarok, a talp is mozog, mert az csak egy szilikon dugó, nem merev. Aztán miután minden jónak nézett ki, ráhúztam a modra a tankot, és a csatlakozó közepével együtt az egész bemozdult, és lezárlatolt a tekerés kb. a második menetnél, drót, vatta szétégett.

Meg lehetne próbálni a huzalt a csavar köré hajtani. De ha meg van szakadva a menet, akkor már lehet, hogy az sem segít. Talán segítene rajta másik csavar. Szét kellene nézni, van - e a közelben valami műszerész, vagy lakatos, mint például nekem is a fiókban marékszám vannak a különböző méretű csavarok. Hátha egy szűz csavar még megáll benne? Mert ha nem, akkor újra kellene vágni a csavarmeneteket, például 2 mm átmérőjű csavar esetén 2,5 mm-esre. Nagyobb gond utána olyan csavart keresni oda, aminek a feje elfér.


Őszintén Berserkert még nem láttam. Ilyen, mint a képen? Mert akkor abba hernyócsavarok kellenek (kellenének). Villanyszerelő csoki szorítóból lehet olyanokat kitermelni. Na jó, akkor felsoroltam most már majdnem mindenkit. Legjobb lett volna, ha még lennének tartalék csavarok, de ha nincsenek, akkor keríteni kellene valahonnan műszerésztől kérni, vagy a lomok közt guberálni, vagy a csavarboltból. Végső megoldás lehet, az, amit én is a Siren2 tankommal műveltem, levágni az eredeti szorítót, és villanyszerelő csokiszorító belsejének a felét odaszorítani a csonkhoz, a csokiszorító csavarjával. Mondjuk nekem fúróim, reszelőim, menetfúróm, miniatűr vágókorongom (flex) mindenem van, könnyen beszélek.

1 kedvelés

Ha erről a deckről van szó akkor amit írtam tárgytalan itt más a gond…menet avagy hernyó csavar tönkre ment vagy is is…

brskr-v1
Akkor ilyen? Tényleg nincs valaki a családban, aki barkácsolgat, és vannak ilyen csavarjai? Lehetőleg újak. Ha hosszú, abból még lehet levágni. csak az átmérője egyezzen.

1 kedvelés

Van,hogy azonnal mozog,van,hogy úgy látom,hogy nem mozog,aztán meg úgy látszik,hogy mégis.
Írtam,hogy köré van tekerve a csavarnak a huzal.Akkor is kijön…csak épp a csavar tekeredik kifelé…
Sajnos semmi ilyen ismerősöm sincs​:cry:Sőt olyan sem,aki menetet vagy mit vágna bele.Max.kifizetem a sógornak amit kér érte,visszaadom neki és veszek egy másik tankot.
Nem,nem olyan…a csavarok 1mással szemben vannak a Berserker-nél,nem 1más mellett.

Majdnem ilyen.Az alján a levegőző nem hosszított,hanem kerek,de annak most ugye nincs is jelentősége.:slightly_smiling_face:De amúgy ilyen.Tényleg nincs semmi ilyen ismerősöm​:cry:

1 kedvelés

Nem olyanról…ez Berserker V1.Egymással szemben vannak a csavarok.

2 kedvelés

2 kedvelés

Én szétnéznék a neten, láttam már, hogy árulnak komplett ilyen fejet (azt hiszem alin) szóval kilehetne esetleg cserélni az egészet :thinking:

1 kedvelés

Vékonyabb huzalt sem fog meg?Lehet kicsit vastag ide a huzalod és nem kellő erővel húzod meg a csavart…és lehet már elkopott a csavar feje is egy kicsit.


Ezt egy videóba találtam…

3 kedvelés

@anon88785338 v2 van alkatrész gyanánt üvegpalást afc build deck ha kell szivesen odaadom

2 kedvelés

Szia Beatrix! Mikor berakod a tekerést a lábát visszahúzod a tekerősegédre és úgy húzod le a csavarokat?

1 kedvelés

Csak Kanthal 28ga-s huzalom van.