S’N’V , shortfill, longfill, aroma illetve koncentrátum között milyen az íz különbség?

Sziasztok!
Bennem fel merült egy kérdés.
Az S’N’V , shortfill, longfill, aroma illetve koncentrátum között milyen az íz különbség?
Mert ugye egy aroma ahogy említetted jóval olcsóbb mint pl. egy longfill, és gondolom nem csak a palack miatt kerül többe.
Bocsi ha rossz a kérdés, de nem találtam eddig rá magyarázatot. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

A koncentrátum izesebb az arománál, mivel komplex izekből áll. Összetettebb az arománál. A S’n’V-ek azért “jobbak” a koncentrátumoknál mert eleve túl vannak aromázva. A longfillekből is többet lehetne kihozni az alapján amennyi bennük van. :slightly_smiling_face: Mondhatni PR fogás. :shushing_face:

3 kedvelés

Na most akkor szerinted nem jobbak? :slight_smile: De ha PR ha nem engem megvettek ezzel. Nálam már csak snv van, ezekkel még nem volt rossz tapasztalatom

2 kedvelés

Nálam ízben ugyanott vannak mint a sima koncentrátumok. :slightly_smiling_face: A “jobbak” az azt jelenti, hogy valójában semmivel sem tudnak többet ízben. Csak annyi van, hogy a túlaromázással kiküszöbölték az érési időt. :slightly_smiling_face:

Szerk.:
“Érik” már cikk ezekről. :slightly_smiling_face: Érik… Érted? :joy:

9 kedvelés

Még ha ki is váltom ezzel az Úr és a tagság haragját: nem jobbak. Az érési idő kiküszöbölése sem ment igazán, hiszen ezeknél is igaz, bizony napról-napra változik az íz. Sajnos nem találtam a videót, ahol elhangzott: az említett termékek előállítása azért tökéletes a gyártóknak mert: a; kiküszöbölhető vele a felhasználó hülyesége, b; megszűnik a nem megfelelő hígítás-keverés során felmerülő ízvesztés miatt érkező fogyasztói panaszok tömege. Igaz, ennek megfelelően a “túlaromázás” miatt sokan tovább hígítják a cuccot, mert túl erős az íze, de valószínűleg erre nem jönnek a negatív értékelések, sőt. Így azt hiszem, tulajdonképpen az egyszerűséget és a flakont fizetjük meg. De továbbra is tartom, ízlések és pofonok, ahány ember, annyi szokás és kedvenc.

4 kedvelés

Értem én móka Miki de mennyi az érési ideje? :smiley:

Ha Ha Smile GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Én nem haragszok és sosem fogok ilyeneken vitázni mert mindenkinek más a jó :slight_smile: Nálam beváltak, nem csalódtam még egyikben sem így továbbra is maradok ennél ez ilyen egyszerű. Más meg a tized pontos keverésekre esküszik :smiley:

3 kedvelés

Nekem nem túlzóak ízben. Viszont igazad van. :slightly_smiling_face: 1 vagy 2 nap itt is kell, de ez változó mert ismerek olyat aki 3 hétig érlelt egy snv-t, ugyanúgy mint a sima koncit. :slightly_smiling_face: Némelyik hajlamos túlérni, ha nem szívják el határos időn belül. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Így van! :grinning: Én sem szállok vitába ilyen “problémák” miatt. Hiszen ez teljesen szubjektív… Csupán egy vélemény vagyok a sok közül. :grinning:

5 kedvelés

Az érési idő is abszolút egyénfüggő, van aki pihenteti, van aki nem. Mi Móka Mikik :grinning: :grinning: mióta észrevettük egy három hétre elfelejtett dohányos SNV ízváltozását, bizony érleljük azt a keveset amink akad. :wink:

4 kedvelés

Nem akartam nézet eltérést, csak mozgatta a fantáziám, hogy melyiket érdemes rendelnem a közeljövőben. :slightly_smiling_face:
Köszönöm a felvilágosítást!

2 kedvelés

Tudom tapasztaltam dohányosnál hogy egyszer csak megjött a dió íz :smiley:

Itt mindíg csak jó értelemben vannak nézet eltérések :slight_smile:

6 kedvelés

Pont azért jó itt lenni így együtt, mert tudunk jóízűen vitázni, véleményt cserélni és ütköztetni… Abszolút nem kell egyetértenünk, csak vapelünk szabadon :grinning: :smiley: És tesszük mindezt gyűlölködés, veszekedés nélkül, mert nem a saját igazunkról akarjuk meggyőzni a másikat.

8 kedvelés

Sajnos ez nem mondható el olyan környezetben ahol pl 20 ember közül egyedül én gőzölök bár már lassan kezdik megszokni és jönnek a de jó illata van mondatok… Na de ez egy másik téma

3 kedvelés

76 bejegyzést új témára osztott fel: Valami savanykás aromát, koncentrátumot, s’n’v-t tudnátok ajánlani?

Azért ez aljas volt :smiley: Viszont kutya jó! :laughing: :sweat_smile: :heart_eyes:

3 kedvelés

Meg is lepődtem mert elfelejtettem hogy “nyomokban diót tartalmazhat” :smiley: Azt hittem túl sok volt a bejgli aztán megnéztem újra mit is rendeltem és akkor tudatosult bennem hogy ja ez diós? :smiley:

6 kedvelés

:wink: :grinning:Ez ismerős… Csodálkoztunk bociszemekkel, basszus a vörös bogyós cucc tud keserű lenni? És tud. :grin:

3 kedvelés

Most ez lehet láma kérdés lessz Kinga,de honnan lehet tudni mi az ami aroma és mi az ami koncentrátum(Inawera koncentrátum lehet?Legalábbis a flakonon azt írja)?
Vagyis rendelésnél,honnan tudod?(így talán jobban rámutatam,hogy is értem ezt)

2 kedvelés

Igen, az Inawera az koncentrátum. Csak simán ráírják. :slightly_smiling_face: Amire az van írva, hogy aroma koncentrátum az is koncentrátum. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Én már kipróbáltam kb minden fajtát, és nekem a legfinomabbak az snv-k.
Hiába próbálom meg a finom snv után a kistesót, csak megközeliti, de nem éri el ugyanazt a finom izt. Jó, jó, de nem olyan.
Ráadásul ma csalódás ért, egy hete kevertem be 3 aromát, abból az egyik egész tűrhető, nem finom, de szivható, lehet egy-két hét múlva még jobb lesz, viszont a másik kettőnek van egy olajos mellékize és szaga. Már az illatán is éreztem egy kis dohos olaj szagot, és szurkoltam, hogy ne érződjön besziváskor, de sajnos nagyon is érzem. Várok még vele, hátha alakul.
Amint elfogynak az aromáim, nem veszek többet, inkább kiadom az snv-re vagy a shortfillre a pénzt, azokban sosem csalódtam.

5 kedvelés