SNV hekkelés

Sziasztok,

azon agyaltam, hogy ha általánosságban ki lehet azt jelenteni, hogy az SNV túl vannak aromázva, hogy kevesebb ideig kelljen állniuk, akkor vajon érdemes-e abban gondolkodni, hogy az ember fia/lánya szimplán aromakoncentrátumként kezelje a löttyöt. Azzaz kiméred kicsi adagokba, bekevered és hagyod állni 3-10-30 napot. És mondjuk egy általános 10%-os keverési arányt használsz. Mert akkor ugye többet ki lehetne elméletben facsarni egy 60-120 ml-es adag helyett.

Próbálkozott valaki ezzel vagy van valami buktató a logikámban?

Mert amikor az embernek összejön 5-10-15 íz (és összejön), akkor azért már nem egy nagy ördöngösség várni az új ízek beérésére.

Tulajdonképpen a kérdés le is lehet egyszerűsíteni: az snv-ben lévő cucc, az ugyanolyan lehet, mint az aromkoncentrátum, csak többet raknak egy csinos csabi üvegbe és kész, vagy van még valami trükk vajon a dologban?

6 kedvelés

Énis gondoltam már erre.

Viszont, ha a másik oldalról nézzük, az snv hogyhogy nem szappan izű? Hiszen jóval több maga az aroma.

6 kedvelés

Jó kérdés, bár én még nem találkoztam a jelenséggel eddig.

2 kedvelés

Tehát akkor mégis van valami trükk benne nem csak szimpla aroma a flaskában?

2 kedvelés

Elvileg attól lenne SVN, hogy már érlelt a cucc, csak nagyon nagy koncentrációban. Tehát nem sima aroma, hanem aroma, mondjuk PG-ben érlelve, amit csak felhigítasz és jó. Sajnos a gyakorlat ezt nem támasztja kellőképpen alá :neutral_face:

7 kedvelés

Ez a nekem való téma. :kissing_heart: Már párszor ki akartam nyitni a számat ezügyben, de az egy cikkre vár… Így, jó hogy jössz @Ispy :smiling_face_with_three_hearts:

Azért nem szappan ízű mert van benne PG is jócskán. Nem csak úgy, hogy PG alapú az aroma, hanem én azt vettem észre, hogy ahhoz, hogy a megfelelő hatást elérjék kicsit fel kell higítaniuk az aromát, ezért nem lesz szappanos, egy egyébként 33%-os keverés. Az a 33% az rengeteg! De még a 20% is nagyon sok! A longfillek javánál tapasztaltam ezt! Ahogy azt is, hogy iszonyat jól elegyedik! Felöntöm, megrázom, 10 perc múlva olyan gyönyörűen át lehet látni rajta mint a fene. Ez szerintem azért lehet, mert tulajdonképpen a gyártó készít egy alapból fel PG-zett aromát, ami inkább egy baromi intenzív ízű liquidre hajaz. Ezt a 20ml-ert felöntjük 40ml alappal, ami kikompenzálja azt a túlzó, geil ízt. Én ezt hívom, már elnézést átbaszásnak! :confused:

A Dinner Lady viszonylag jól csinálta! 12ml aroma egy 60-as flakonban. Az, ha jól számolok 20%-os hígítás. Ez is nagyon sok! De azt legalább tényleg lehet azonnal szívni, mert dupla annyi aroma van benne, mint amennyivel alapból operál az ember fia/lánya! És ott nem is lehet észrevenni semmi olyat ami arra utalna, hogy túl lett tolva a PG! Így én azt mondom, amibe ilyen 20-25ml aroma van az mind átbaszás lesz. Lehet, hogy nincs igazam, de akkor is így gondolom! :slightly_smiling_face:

13 kedvelés

Hát ez az, pont ennek akarok utána járni, de látom van még mit kitaposni ezen az úton.

Ebben a másodpercben jött meg az AP-s rendelésem, és ha már dinner lady, akkor lehet ez lesz az első teszt alanyom, bekeverek két különböző kis mennyiséget belőle gyári ajánlás és mondjuk fele annyi szerint és meglátjuk mit dob a gép.

Na meg akkor beüzemelem végre majd az ammitot, az pont jó lesz a tesztelésre.

9 kedvelés

A Dinner Lady longfilljeiben 20ml az aroma​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Igen, de 33% a keverési arány, mert 60-as flakonban van.

1 kedvelés

Igen.Azért “javítottam” ki Kingát…nem 20%,os a keverés​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Nehéz ez az SnV kérdés mert hát van aki esküszik rá és csak azt szívja. Van aki rugalmasabb és éppen az aktuális hangulatához választ ezt is azt is. Van aki csak aromakoncentrátumot használ különböző okok miatt (anyagi, elvi stb.) Én a legutóbbi kategóriába sorolom magam. :slightly_smiling_face: De egy biztos egyik sem jobb, mint a másik, csak más.

Leírom a véleményem:

  1. A gyártók az ajánlásaikban nem veszik figyelembe más országok vapereinek ízlését. Simán lehet, hogy náluk pl olyan koncentrációt lőnek be ami itthoni Vapernek (kezdetben) felesleges. Ugye ez azért nehéz mert az ember rászokik illetve az ízlése hozzá igazodik idővel. Ezért mondtam sokszor, hogy bizony aki csak snvket illetve túlaromázott cuccokat szív az nem fogja érezni vagy gyenge lesz a sima rendesen bekevert liquid íze és máris SnV párti lesz az ember :smiley:

  2. SnV azaz Shake and Vape = Rázd és Szívd: ilyen azért nem túl sok van manapság szerintem. Szóval annál az SnVnél ahol napokat kell várnod, hogy szívd, ott már turpisság van PG szintén :slightly_smiling_face: Mivel a PG nem igazán vesz el az izből így a gyártó simán el tud csípni az aromából majd kijelenti, hogy 3-5 nap érési idő :thinking:

  3. Természetes a 2. ponttal szoros kapcsolatban van a higíthatóság is. Ha az “SnV” alapból fel van tolva PGvel akkor nyilván túlhigításnál veszteni fog az ízéből és megbomlik az a kép amit gyártó ígér és elképzelt. Viszont ha egy tényleg tömény SnV-t felhigítunk akkor (persze idővel) de a gyártó által megálmodott íznek elő kell jönnie. :slightly_smiling_face:

Amúgy ez SZUBJEKTÍV :joy: És ezzel nem az Snv-k ellen beszélek mert amúgy finomak és tényleg finom lesz a gyártói ajánlással csak hát az a k.rva drága PG ne lenne benne némelyikben. :blush:

16 kedvelés

Szerintem ennek nincs köze a komplex ízekhez. :slightly_smiling_face: Amihez jobban köze lehet az a marketing és a pénz. :slightly_smiling_face: Ezek koncentrátumok. Azokban akár 10 különféle íz is megtalálható, hogy a legjobban hasonlítson a valóságra. A Solub aroma az csak aroma. Max 4-5 ízzel. 20% ott is túlzás. És furcsállom is, hisz anno 7-8% volt a gyártói ajánlása a Solubnak.

Tudom, hogy sok minden változott az évek alatt, ma már elment minden a pénz irányába. Ha egy 10ml-es aromából vagy koncentrátumból kiveszek 2 vagy 3ml-ert és PG-vel pótolom akkor kevesebb alap fog kelleni hozzá, mivel már nem olyan erős. Így el tudom képzelni a mostani 20%-os keverési arányt. A másik oldala a dolognak, hogy így a hígított aromából több flasival tudnak eladni. Most nem akarok neveket mondani, de egy bizonyos magyar viszonteladó is PG-zte az aromákat egy időben, csak a Pinkman-nél belebuktak a dologba, ott a kész liquid színén is látszott a dolog. Sőt! Még manapság is számolnak be “napsárga” Pinkman-ről erős narancs szín helyett. Aztán mondják, hogy “Ez az aroma már nem olyan.” Persze, mert bele lett nyúlva. :sweat_smile:

Az S’N’V-kre visszatérve pedig tartom az előzőleg leirt gondolataimat. :slightly_smiling_face: Szerintem, ahol van érési idő az már rég nem S’N’V. Régen max 1 napot adtunk nekik, de ott és akkor a 100ml-es flaskában volt az a 20ml. És nem 4000 volt, hanem csak 2500-3500 között mozogtak. :slightly_smiling_face: Ma meg már létrára kell mászni, hogy lásd az árakat…

@anon88785338 régen csak 12ml volt benne. :slightly_smiling_face: Elnézést, ha tévedtem. :kissing_heart:

8 kedvelés

Nem azért írtam @Vaperina_Kinga ,hogy elnézést kérj​:kissing_heart::heart:

2 kedvelés

Pontosan. :slightly_smiling_face: Nagyon finomak, még úgy is, hogy be vannak palizva a vásárlók. :pensive: Viszont az olaszoknál minden íz halvány, az amerikai cuccok olyan édesek, hogy szinte pofán vág, ha beleszivunk, a német holmik már nem annyira édesek de intenzív az íz. :slightly_smiling_face: Mindenki maga dönti el mire költi a pénzét. Mi nem kívánunk beleszólni. :heart: Sőt, annak örülünk, ha olyat választ valaki ami végül be is jön neki, hisz akkor nem dobta ki azt a pénzt az ablakon.

Az igazi SNV, már írtam korábban, az a SHORTFILL! :slightly_smiling_face: Gyártó elkészíti tökéletesre, teszünk bele nikotint, rázzuk, szívjuk. :slightly_smiling_face: Szerintem… :blush:

8 kedvelés

Igen…én is szeretnék shortfillt,de nem tudom nagy nikotin tartalmúra megcsinálni​:cry:

2 kedvelés

Dehogynem.

Elnézést @anon88785338 pontatlan voltam. :slightly_smiling_face: De, szerintem meg tudod csinálni erősre, csak ahhoz az kell, hogy valahonnan venni tudj 100mg-os (vagy legalább 50-es) alapot. És ha jól tudom még azért van ilyen webshop. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Na igen… :slightly_smiling_face: a válaszom eleje kissé erős lett mert hát azért nem teljesen úgy van (azon módosítok) mert

  1. Van aki ezt is azt is használ attól függően mi jön be
  2. Egyik sem jobb, mint a másik, csak más. :slightly_smiling_face:
8 kedvelés

Azt azért hozzátenném, hogy az én esetemben a költségek egy átlag cigishez képest még így is nagyon jók…havi kb. 100 ml megy el, ami nem tudom sok vagy kevés, de egy drága snv esetében is ez 6k havonta, ami hát lassan 3 doboz cigi ára.

Persze van aki ennek a sokszorosát használja el, ott már azért lehetne ez siman 20-30k.

9 kedvelés

Én úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy Neked telik rá. Ezzel kvázi egy minőségibb életét élsz mint én, vagy sokan itt az oldalon. Ez tök jó. :smiling_face_with_three_hearts: És sosem az SNV-k ízével volt a baj… Járt nálam is néhány. Finomak, de tényleg. Csak ami mögötte van, az bánt engem rohadtul. Mert így is kevesen vagyunk, úgy világviszonylatban is. Elvileg jól kéne bánnunk egymással, összetartónak, lojálisnak kéne lenniük azoknak akik mint csalók hiresültek el a magyar Vaperek között. De neeeem, a gyártó átver egy szép és guszta kamuval. Ami szépen működik, növekszik, fejlődik. Már kecsketejjel és alpesi sóval dolgoznak (papíron). :slightly_smiling_face: No offense! :love_you_gesture:

9 kedvelés

Egyébként a múltkor visszanéztem az összes rendelés historyt, eszközök, alapok, aromák, minden ami vape és 3 év alatt költöttem kb. 600k-t. Ami havi 17k-ra jön ki havonta, és azért megfordult nálam pár dolog, és ez a szám még kisebb is, mert azért sokmindent el is adtam. Ennek kb a fele volt a leves. Szóval bármennyire is költségesnek néz ki a sok aroma vásárlása, a jó ízek felkutatása vagy éppen a hardverek kergetése, ez még szerintem így is egy nagyon olcsó hobbi.

10 kedvelés