Az e cigi és a torokfájás kapcsolatban állnak?

A fent említett kérdésre kezdő vaperként várok választ. Nem dohányoztam soha
Vivo e cigit vízzel és 0%-os liquiddel használok.

Valóban gégerákot,és egyéb komoly bategségeket kaphatunk napi e cigizés során?

Szia. Üdv köztünk :hugs:

Vízzel? Ez most meglepett. Kérlek, ne tégy vizet a tankba! A gégerák, és a többi rákos megbetegedést a cigi okozza, nem az e-cigi. Olvasgass a blog szekcióban, sok hasznos cikket találsz, ami megcáfolja a pletykákat. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

előbb csap el a villamos egy faluban mint gégerákot kapj a vape-től…mindemellett szerintem én nem kezdenék aktívan vape-elni analogos múlt hiányában.

9 kedvelés

Nem potyára találták ki a pg vg termékeket az elektromos cigarettákhoz :stuck_out_tongue_winking_eye:
Miért vízzel? Ki mondta neked hogy azzal kell keverni ? :flushed::thinking:

7 kedvelés

Ja,és milyen az a 0 % -os liquid ? :thinking::flushed:

2 kedvelés

Én valahol olvastam, aki nem bírja a PG-t hígíthatja a VG-t max. 10 % deszt. vízzel. Valamikor a kezdetekkor próbáltam. A víz nem tesz jót az ízeknek, ráadásul a gőze is átlátszóbb, mint a tiszta VG gőze, de beteg nem lesz tőle. Hígítja a glicerint, de nem olyan jól oldódik benne, mint a PG. A torokfájás lehet, hogy a náthától van, még ebben a melegben is, ha hirtelen változik a hőmérséklet, a kollégám is megfázott, amikor jött az eső. Nekem meg az orrom folyt csütörtökön este, mint a vízcsap, amikor gőzőltem. Be is szaladtam a lakásba, mert nem volt a zsebemben zsebkendő. Érdekes, péntek reggelre elmúlt, és az íz érzékelésem is visszajött. Egyébként ha jól emlékszem, Kinga tett fel valami tanulmányt, Amerikából, hogy a propilénglikol gőze öli a baktériumokat, viszont a kísérleti állatokon semmi elváltozást nem okozott, valamikor még a múlt század közepén, talán egy Chicagoi klinikáról származott a hír.

5 kedvelés

Ez a mondat így elég meredek :grinning:

6 kedvelés

Gondolom, nikotin mentes. Azt viszont jól teszi. Ha már nem dohányzott, arra se szokjon rá. Rákot meg a gőz nem okoz, hacsak nem túl forró. Állítólag a japán férfiak a forró levestől kapnak gyomorrákot, a feleség állva nézi végig, és csak utána esznek, ezért a nőknél nem gyakori a gyomorrák Japánban.

4 kedvelés

Jól emlékszel. :slightly_smiling_face: Érdekes cikk. Ezt kifejezetten szerettem fordítani.

Mindenki 10%-ot ír, de a valóság az, hogy az rengeteg. 3.5% volt a megengedett.

6 kedvelés

Ami azt illeti, szívtam én tiszta glicerint, pg -vel max. az ízbajnok alapig mentem el, de a víz nem tudom, mire jó? Még a glicerin gőzét is láthatatlanabbá teszi. Szerintem ugyanolyan hőmérsékletű vízgőzt forróbbnak érzel, mint a glicerint.

2 kedvelés

Tisztább volt tőle az íz. De sok hátránya volt, így 2015 óta már nem alkalmazzák. Kivéve a mutyis liquidben, de ők nem értenek hozzá… :roll_eyes:

5 kedvelés

Az eredeti kérdésre visszatérve torokfájást okozhat esetleg a túl sok és forró gőz, esetleg valami a kelleténél töményebbre kevert savas aroma, illetve a megfázás. Más nem. Esetleg allergia?

4 kedvelés

Nem lehet,hogy a forró vízgőz nem tett jót a lég utaknak ? :thinking:

4 kedvelés

Mellékesen egyes tekeréseknek sem tesz jót. Víznek nincs helye a tankban.

A mutyisok pedig bekap6ják…

4 kedvelés

Sokan nem bírják a PG-t, egy ismerősöm is kitapasztalta hogy hasfájását az okozta.
A max VG keverés sok tanknak túl sűrű és a vatta ezért nem ázik át elég gyorsan főleg ha még viszonylag hideg is a cucc. Az egyetlen alternatíva a víz, hogy hígabb legyen a liquid. Kezdetekben én is használtam de legfeljebb 1-2%-ban.
Egyetlen probléma vele hogy arányoktól függően az íz rovására mehet, túl nagy menyiségben a gőz sem lesz szép fehér felhő ezért 5% fölé sose mennék, ha pedig a pg-vel nincs probléma akkor a víz teljesen felesleges.

Az kérdésre válaszolva: nekem volt 1-2 aroma ami 1 nap használat után torokfájást okozott, ha sokat keresgetnék a jegyzeteim között talán még azt is megtalálnám melyik.
Bár nem 100% hogy az okozta… torokfájás az ilyen. Felső légúti megbetegedés jön és megy, évszaktól függetlenül.

5 kedvelés

így van, vizet külön kell fogyasztani…többet mint a nem vépelő átlag

2 kedvelés