ArcticFox szoftver

Itten Amperek folynak ám! :grin:

(Más topicokban meg tankok…:roll_eyes:)

1 kedvelés

Nekem Fox volt a Joyetech eVic Primo SE-n.
Elég sok beállítás van tényleg benne, jó cucc.
Ugye mivel az elektronika maga nem egy nagy eresztés így a fox hiába tudja a TC-t, szerintem élvezhetetlen lesz(bár a TC-t nem próbáltam vele).

3 kedvelés

Ezt már akartam is mondani.
Egy dolog, hogy szoftver jól fut, ha a körülépítés csak “látszólag” követi.
(Vacakabb a kimeneti Mosfet fokozat, vagy silányabb a panel, a modul).

Olvastam már olyat, hogy egy XY modot tizedvattonként állítani lehetett. A kijelzőn. A valóságban viszont csak 0.5 wattonként lépett feljebb. :roll_eyes:

Mondjuk az szép, ha így ment a watt állítás. :sweat_smile:

Rusnya kamu :grin: de ha belegondolsz, simán… Talán észre se veszik, ha nem mérik ki.

StartPlat és dicodes elektronikáról láttam ílyen mérést mind kettő tuti.

1 kedvelés

Igen, én is láttam, szkópábrás elemzést is :+1:
A gagyikat is mérik. Kilóra. 5000 darabtól félár :grin:

Én DarthVapernél láttam sok méricskélést, akksiterhelést, stb.
Értett hozzá, sok érdekességet megmutatott.

2 kedvelés

A régi szép időkben nem is ártott, a legelső variwattos modok kevesebbet tudtak sokszor, mint a mai vw podok. Előre megyünk, nem hát jah…

3 kedvelés

Kár,hogy Dávid abba hagyta…

2 kedvelés

Ha találsz sima Pico-t, arra simán. Bár ma már az is ritka szerintem. “Tisztult” a piac ilyen téren. Rég volt…

2 kedvelés

Ha 21700as Pico-t találsz akkor tudd, hogy arra sem megy fel…bármit is állít most az a kompatibilis készülékek lista

Én azért 21700-al tennék próbát ha a fejlesztő azt írja ,hogy rá megy akkor az rá is megy az,hogy nekem nem sikerül az az én hibám…

Sajnos a 21700 eléggé zsákbamacska, van amelyiket a telepítés után Wismec Reuleaux Gen 3 -nak érzékeli. @Zsolt68 is így járt vele, illetve a fórumukon még páran jelezték, hogy nem igazán kompatibilis. Ezután csak a gyári firmware visszaállitás segít, hogy egyáltalán be lehessen kapcsolni. :confused: Ami eléggé macerás, ha nincsenek meg a pontos lépések, de itt van korábbról ez a bejegyzés…a problémáról és a visszaállitásról.

5 kedvelés

Igen olvastam…ettöl még én próbálkoznék de nincs picom.

1 kedvelés

Persze meg lehet próbálni mert ha a fejlesztő azt írja akkor biztos van olyan amelyikre rámegy. Csak sajnos elég sokra nem, de ha tudja az ember, hogy kell a gyárit visszaállítani akkor nem nagy probléma. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Lehet,hogy csak az a baj mint a régi piconál,hogy van ami klón…

1 kedvelés

Kicsit jobban utánaolvasva, a minta (sample) verzióval van a probléma. Pl.: ha valaki ingyen jutott hozzá egy mintához vagy olyantól vette akinek közvetlenül megtiltották az árusítását. Azt nem tudom, hogy hány ilyen van/volt forgalomban vagy, hogy esetleg a webshopok kiszórták e a fennmaradt darabokat.

Ezek a sample modok hibás bootloaderrel jöttek ki ezért az ArticFox rosszul olvassa le a készülékazonosítót bootolásnál. Ez okozza a hibát.

Ezért létrehozták a Force PID nevű technológiát, hogy ezeken a hibás eszközökön is lehessen használni. Ezzel tulajdonképpen felül lehet írni azt amit a rendszer érzékel. Tehát ki lehet választani manuálisan a készüléknek megfelelő PID -t.

Bővebben itt a téma erről: https://nfeteam.org/forum/threads/af-11-rp-1-nfe-tools-v181005.2659/

4 kedvelés

Már nem próbálkozom vele,meg kell elégedni azzal ami van :smiling_face::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

Én megpróbáltam többször is…konyítok a telepítéshez, de végül itt is kértem tanácsot…a végeredmény ugyanaz lett: Wismac-ként azonosította a Pico-t felrakva és ezért meg sem nyikkant a róka.

Szerk…most látom, hogy Donát le is írta a szitut és te is emlékszel rá. Nem klón mert azzal kezdtem a storit, hogy megnéztem…kisérleti szériának szánták gondolom. Kár mert amúgy volt létjogosultsága…szerintem.
Mivel beszart a swag2-m most ezt a pico-t is használom.