Szegény ember DNA-ja?!



Létezik egy független firmware ami jelentősen javítja és bővíti több mod képességeit, pontosságát és beállítási lehetőségeit. Talán lesz akinek ismerős lesz, mások talán még nem hallottak róla.
A tapasztalataimat akarom megosztani veletek erről.

A szoftver Arctic Fox néven fut és egy független csapat fejleszti, emiatt lettem rá kíváncsi. Én egy Eleaf Pico 25-re telepítettem.

A feltelepített firmware a következő funkciókat tette lehetővé vagy jobbá a modon:

  • Számítógépen, grafikus felületen történő teljes körű beállítás és előre beállított profilok mentése!
  • TC. A hőmérséklet kontroll kitűnően működik a szoftver használatával. TCR és TFR is rendelkezésre állt. Az eredeti cél is ez volt. A reddit-en találtam hozzá leírást és mérési eredményeket. (Linket találsz az írás végén.)
  • Watt módban előre beállított görbét adhatsz meg arra, hogy változzon slukk közben a fűtés.
  • Előfűtés ideje, érték beállítása %-os vagy watt értékben és késleltetése.
  • Ellenállás érték beállítása és korrekciója. Pontossága javult.
  • Ohm lock.
  • Kijelző tesztreszabása nagyon széleskörűen. A logótól a megjelenő információkig, elrendezés, stealth mód, késleltetések… igazán sok minden. Egyedül az óra funkció nem volt az igazi ezen a modon. A kijelezhető információk mennyisége is meglepett. A klasszikus adatoktól a mod belső hőmérsékletéig.
  • Programozhatóvá váltak a gombok. 3-4-5 klikk, +/- gombok és kombinációik egyedileg elláthatók funkciókkal, ezzel gyors beállítási lehetőséget adva.
  • PI szabályzó, amivel a TC-t (hőmérséklet kontrollt) lehet finomhangolni. Ezt meg is tettem és úgy találtam hogy valóban jól működik.
  • De „okos” funkció is rendelkezésre állt, ami megadott ohm értékhez előre beállított watt teljesítményt adott. „Felismerte” a tekerést, illetve porlasztót, amit előre megadtam. Bár ezt a funkciót én nem használtam.
  • Hardware monitor, amivel figyelheted a készülékedet működés közben. Watt, volt, akksi és hőmérsékletek. Na ez már tényleg csak az elvadultaknak, a finomhangoláshoz :slight_smile: :wink:
  • És még sok más…

Tényleg DNA szintű szoftver, amihez egy átlagosan jó hardver már elég, hogy nagyot villantson. Szinte minden funkciót be lehet állítani a modon, de az igazi kénylemet az adja, hogy számítógépen keresztül az NFE Toolbox segítségével állíthatsz be mindent, programozhatsz előre porlasztókat és automatikus profilokat.

Sajnos nekem pont ez volt a hátránya is… Ugyanis az NFE Toolbox Windows alatt kitünően és teljeskörűen működik, én viszont Linuxot használok. Linux alatt a Wine, és a Virtualbox is elindította a programot, de az USB kapcsolatot a moddal már nem kezelte. Én pedig több energiát nem fektetek bele.

Így eladó, elcserélhető sorba kerül a mod, minden jó tapasztalat ellenére. Pár napot használt, dobozában, Arctic Fox firmware-el :wink: Eleaf Istick Pico 25. 25 mm-ig fogad porlasztót és kis kézbe passzoló cucc, 18650 akksi meghajtással.

Azért gondoltam megosztom veletek ezeket a tapasztalatokat, még lehet olyan windows felhasználó, akinek hasznos lesz :wink:

Teszt mérések egy reddit felhasználótól: https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/jk7c1w/eleaft_istick_pico_75_temperature_control_testing/

Szoftver: https://nfeteam.org/

18 kedvelés

No csak még egy Linux us… ritkák vagyunk már mint a fehér holló pedig én szeretem . Melós gépen van rajta otthon is próbáltam de valami hülyeség mindig vissza csap a winfos hoz… sajna… Pedig a Linux stabilabb biztonságosabb és nem nyávog mindenért mind a windows .

2 kedvelés

Szia István! Bizony, linux az otthoni gépen már…15? vagy több éve… nem is tudom. Stabilabb bizony és amit nekem kell, azt tudja. A változatosságáról és a rendszerigényéről nem is beszélve. Egyedül ez az Arctix Fox, illetve annak a külső USB eszköz elérése babrált ki velem… De emiatt nem váltok :wink: Az már fix :smiley: Még az Escrib Suite (DNA modokhoz) is simán fut rajta. Egyébként nálam a Mint fut. Örülök, hogy akadunk azért néhányan :wink:

2 kedvelés