Amikor a vaper nyaral

Tombol a június, a gyerekek, a diákok mellett mi felnőttek is vakációs hangulatba kerülünk. Ki így, ki úgy. :rofl: :wink:

A nyári szabadság ideje következik, a szélrózsa minden irányába széled majd az e-cigaretta rajongók, imádók serege. Az utazás előtt sajnos már nem csak a személyes iratokra és kedvenc rucijainkra kell figyelni, hanem a védettségi igazolványunkra is. Ne hagyd otthon, ha rendelkezel vele. :see_no_evil: :hear_no_evil: :speak_no_evil:

Persze indulás előtt a csomagolás, a be-ki majd újra bepakolás és a hosszú családi viták közben nem csak azt kell eldönteni, ki maradjon itthon (mert nem bíííííírlak :rofl: :heart_eyes:). Szakítanunk kell arra is némi időt, hogy szenvedélyünknek hódolhassunk a pihenéssel töltött napok-hetek alatt. Jó, hogy ez lesz a legfontosabb kérdés, mi kerüljön a batyuba? Én is azt vallom, ha súlykorlátozás lép életbe, nyilvánvaló, vagy a Gyerek vagy a Kedves marad itthon, a vapecuccoknak jönnie kell! :stuck_out_tongue_winking_eye: Te mit vinnél, mit viszel magaddal? Jó tanácsok, ötletek, hasznos és haszontalan holmik, a megszokott felesleges szócséplés sok-sok karakterben…

Aztán hova lesz a menés?

Az úticél kiválasztásán valószínűleg már túl vagy, így az az alap, hogy utánanézel, milyen szabályok vonatkoznak a vapelésre az adott helyen, sőt országban. Legtöbbször a dohányzással esik egy kategóriába, azonban én egyre több hellyel találkozom, ahol bizony engedik a vape eszközök használatát, ha ezzel nem zavarunk másokat, illetve nem okoz gondot a tűzjelzőknek. A teraszon, erkélyen történő használat szinte mindenhol megengedett, de azért nem árt a gőzizélést erősen visszavenni, ha szomszédok is vannak szálláshelyen.

Érdemes megsasolni azt is, vajon megfelelőek lesznek-e a csatlakozóink a dugaljakhoz, nehogy kellemetlen meglepi érjen lemerüléskor…

Akad olyan ország, ha külföld felé veszed az irányt, ahol nem nézik jó szemmel az utcán való dohányzást, és ugyan a mi illataink, gőzeink kellemesek, ránk sem lesznek tekintettel. Akkor és ott vapelj, ahol ezzel nem zavarsz másokat, adjuk meg a tiszteletet a “pógároknak”, vendéglátóinknak.

+1 kérdés: Ha repülővel utazol, érdemes rászánni egy kis időt az erre vonatkozó szabályokra is, mert eltérőek lehetnek. Aki gyakran repül, lécci javítson ki, egyelőre úgy tudom, csak a fedélzetre felvihető kézipoggyászban szállítható a mod, akksi, tank, és a likvidek is (meghatározott mennyiségben). Közben érkezett is az infó (köszönöm @Elek_Segits): “jól zárható 100ml flaska és egy 10ml-es lehet egy embernél. :wink: Modból akksi ki és akksitartó legyen mindenképp, abba kell belerakni! Akksitöltő, szerszámos tatyó, 1spúlni huzal bőröndben a lőtéri kutyát nem zavarja!”

VapeRambo készlet

kép

Rambo legendás túlélőkését mindenki ismeri, de mi kerüljön a mi vape túlélőkészletünkbe, mi az amit mindenképpen vigyünk magunkkal? (tudom, mindent is!!!)

Modok, podok (minimum 2db)

Kedvenc valamint az utazás gyötrelmeit jól tűrő tankok

Akkumulátorok, minimum 2 garnitúra + tartók (tokok)

Akkutöltő

Ha beépített akksis cuccod van, töltőkábel, power bank

Podfejek (tartalékba is)

Porlasztós eszköz esetén megfelelő mennyiségű porlasztó (inkább több legyen, mint hogy elfogyjon)

Ha RTA párti vagy, érdemes elgondolkozni a pre-built coilok használatán is a nyaralás ideje alatt.

Építéshez szükséges eszközök: huzalok, vatta, csavarhúzó, tekerősegéd, kerámiacsipesz, csípőfogó, olló.

Kedvenc ízeidet is keverd be előre, szerintem egyszerűbb és gondtalanabb a pihitime, ha nem keverdével töltöd a „summer vibe” pillanatait.

Tisztítószer (alkohol, JAR mosogatószer), papírtörlő, pzs, fültisztító pálca.

Kövi kérdés, mibe pakoljam mindezt? Ugyan a lista nagynak tűnik, egy picit méretesebb kozmetikai táska pont megfelelő lehet a szállításhoz, de egy közepes fotóstáska vagy egy „városi sétás” kicsi hátizsák már biztosan elég lesz a cuccoknak.

Ha autóval utazol, nem lesz gond a tárolás sem, bár arra azért nem árt figyelni, hogy a napon hagyott autó iszonyatosan képes fel illetve átmelegedni. Így az a biztos, ha a vape cuccokat nem hagyjuk a járgányban sem. Ha tehetjük a szobában, sátorban, bungallóban, árnyékban tároljuk.

Persze a szükséges cuccok mennyiségét mindig alakítsuk a távolban töltött idő hosszához, feleslegesen ne cipeljünk pl raklapnyi likvidet egy másfél napos horgásztúrára.

Jó nyaralást pajtások és sohasem látott élményekkel teli nyarat mindannyiunknak!!!

20 kedvelés

Szia Viktor! Jól összefoglaltad a lényeget! Bár kis túlzásnak tűnik, de akár szükség is lehet ennyi mindenre! Ha repülővel utazol jó ha ketten mentek fejenként 100ml flaska jól zárható és egy 10ml-es lehet egy embernél! Modból akksi ki és akksitartó legyen mindenképp abba kell belerakni! Akksitöltőt, szerszámos tatyó, 1spúlni huzal bőröndbe a lőtéri kutyát nem zavarja! Szerintem 1db megbízható mod, 2db RTA , 2 ill. 4 akksi azt hurrá nyaralunk!

8 kedvelés

Szia Robi!
Köszi a kiegészítést, a segítséget és a dícséretet!!! Erősen túltervezett a készlet, de igyekeztem mindenkire gondolni, arra is aki csak pár napra, egy-két hétre utazik és azokra is, akik hosszabb pihtime-ot terveznek, szerveznek. Be is kerültek az infók a posztba.

8 kedvelés

Viktor így már mindenki mehet akár hova is! Idén azt hiszem mi csak a Járda-Szigetekig tervezünk! :rofl:

8 kedvelés

Mi is csak az egzotikus nevű Bahama presszóba tervezzük a vakációt. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Majd félúton találkozunk a villamosmegállóban! Kérünk egy transzfert az említett hangulatipari egységhez. :rofl: :see_no_evil:

10 kedvelés

Zseniális nyaralás lenne! Bahama presszóban becsiccsentünk a Járda-Szigetekre meg kifekszünk napozni! Azt Szájé! :rofl: :rofl: :rofl:

7 kedvelés

Vazzzzzeeeeeee :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

5 kedvelés

Asszem basszus asszonypajtásnak ezt elővezetném, hogy hosszas keresgélés után micsoda nyaralást szerveztünk nem lenne felhőtlen a mosolya!!! :rofl: :rofl: :rofl:

8 kedvelés

Húú az a gond, hogy nekünk sem… Ablaknak repülő galamb arcunk lenne nagyon gyorsan. :grinning:

7 kedvelés

Főleg ebbe a remekbe szabott 35fokba! :grinning_face_with_smiling_eyes: Most egy laza 20km erőltetett menet milyen jól is tudna esni! Főleg azzal a rengeteg cuccal amit beleraktál a kis hátizsákodba!!! :rofl: :rofl: :rofl:

6 kedvelés

Múltkor fordult meg épp a fejemben,füst jelzőket mennyire zavarhatja a dolog?? Két hét múlva lesz egy négynapos kiruccanás,nem tudom hogy bevállaljam-e az apartmanban gőzölést…Azt tudom hogy nálunk nem zavarja,de vajon minden készülék hasonló ?Miénk pl 2 méterre van a fürdőszoba ajtótól és a hosszú évek alatt talán 2-3-szor bejelzett arra,hogy agyongőzöltem egy hosszú tusolással és rányitottam az ajtót .

7 kedvelés

Mi idén kertet tervezünk csinálni, szóval csak Tönkre megyünk. :rofl: Állítólag elég népszerű hely, nagy ott a tömegnyomor.

7 kedvelés

Yt-on vannak erre videók, ahol tesztelik, igen, bejelez rá, szóval csak finoman a gőzszexelő szettel.

6 kedvelés

Én középiskolában anno szívtam, tesi öltöző ilyenek. Akkor volt pont felújítva, fullos érzékelők meg minden, direkt rá is fújtuk, semmi…Igen lehet nem volt meggondolt lépés kísérteni a sorsot, de nagyon az elején voltunk a vaper karrierünknek, és 16 éves fejjel jó ötletnek tűnt keménykedni :rofl:
Bár ha youtube-on vannak akik direkt ezeket tesztelik és arra meg bejelez, hát kétségbe vonnám mennyire voltak fullos érzékelők. Az biztos, hogy ha ablak mellett csinálod és mondjuk nem fürdőbe szerintem baj nem lehet.

6 kedvelés

egy rakat video: vape vs tűzjelző

6 kedvelés

Óvatosban gőzizélve ritka a gond. Az asztalom felett van egy, javában fújhatom a gőzt melóban, semmi. Nekünk soha sem volt még ezzel problémánk, igaz tényleg maximálisan odafigyelve a mennyiségre szippantgattunk szállodai, kollégiumi szobákban, nyitott ablak mellett… De persze “egészségesebb” egy erkély vagy egy terasz.

5 kedvelés

Pillanatnyi helyzet

3 kedvelés

@Viktor_Hajdu megint jót írtál​:slightly_smiling_face:Szeretem a te írásaidat is olvasni​:kissing_heart:
Mi Visegrádra megyünk az idén.Megkérdeztem,az erkélyen lehet vapelni​:slightly_smiling_face:
Tök jó a nőknek…van nekik kemény falu kozmetikai "bőröndjük"Abba minden IS belefér…Max.átrakom a piperéket a gyermekébe​:see_no_evil:
Mi hosszabbítót is viszünk mindig,mert egyszer megszívtuk…úgy már biztos mindent fel tudunk majd tölteni​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszi Beatrix!
Jó utat Nektek és kelcsis pihcsit (a kellemes pihenést pbarbis változata) :rofl: Látod, nem mindenhol elutasítóak a vapeléssel kapcsolatban, én magam is ezt tapasztalom. :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: Pl nálunk is lehet. :rofl: :rofl:
A Nőknek valóban tök jó, mert vagy mindenük van, vagy mindenük lesz amire szükség lehet. Nem tudom, hogy csináljátok, de ez tény! :rofl: :+1: :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

@Viktor_Hajdu ez meghívás volt hozzátok?Találkozhatok a másik családommal is?:see_no_evil::wink:
Nyugi vicceltem​:joy:Értettem,hogy miért írtad​:wink:
És köszönöm szépen :wink:

6 kedvelés