Vape a repülőn

Kiolvastam az internetet is, mire rátaláltam erre az írásra, egy elég népszerű fórumon boncolgatták a témát, miszerint mit vihetsz fel a felhők fölé ha vaperől van szó? Az uncsi részeket töröltem, csak a lényegre koncentráltam. De az sem elhanyagolható hogy egyenesen a légitársaságtól is érdeklődhetsz ha biztosra szeretnél menni.

Az a jó hosszú komment, leegyszerűsítve :

A terminálokban vagy a repülőn nem vapelsz! Nem, a WC-ben sem! Ha beriaszt a füstérzékelő a gépen, a repülési közlekedés veszélyeztetéséért leszállás után már a reptéren elvezettetnek.

Liquid:

Feladható a kézi és a feladott poggyászba. Értelmes mennyiségben (nyilván nem több liter) a feladott poggyászban nincs korlátozás (illetve a jövedéki törvény változása miatt 300 ml-nél több liquidet nem birtokolhatsz elvileg). A kéziben viszont csak maximum 100 ml-es kiszerelésben vihető fel, maximum 1 liter, de ennek el kell férnie egy 1 literes zárható zacskóban. Továbbá oda kell figyelni arra is, hogy minden nálad lévő folyadéknak (beleértve krémet, fogkrémet, parfümöt, de még a zselés vagy golyós deónak is) meg kell felelni ezen követelményeknek, és ugyan ebbe a zacskóba kell elférniük. Ha nem tudod bezárni a zacskót, nem jó! Ha valami nem fér bele, ki fognak a kupacból dobatni egy pár dolgot, amíg bele nem férsz az egy literes űrtartalomba. Vannak olyan repterek, ahol hivatalosan elő van írva, hogy csak olyan container-t, azaz olyan tárolóedényt vihetsz fel, a repülőre, amibe gyárilag bele van ütve, vagy rá van gravírozva az űrtartalma. Lesznek olyan repterek, ahol minimum a tankot, de van hogy az egész készüléket bele kell erőltetni a kis zacskóba.

Modok/Akkumulátorok:

A sok akkumulátor okozta tűzeset, és ebből adódó balesetek miatt megtiltották az akkumulátorok csomagtérben történő szállítását. Magyarul sem telefon akksit, sem a 18650 nem mehet fel, de még akár azzal is szőrözhetnek, ha a mododnak beépített akkuja van. Modot és akkumulátort kizárólag a kézipoggyászban szállíts, és természetesen itt is megvan az ésszerű határ, illetve minden légitársaság szabályozza, hogy milyen teljesítményű (kapacitású) akkuból, mennyit vihetsz fel, mint spare azaz tartalék akkumulátor. A csere akkukat (avagy spare) kéretik normálisan, akkutokban szállítva tárolni. Ha nincs meg a gyári fólia (mert mondjuk elnyíródott), és nincsenek meg a gyári adatok az akkun, az is lehet probléma, ha épp kiszúrnak vele. Szóval szuperhősös fóliával ellátott akkuval ne repülj.

Kazánok:

Természetesen itt nincs korlátozás. A vákuumos elven működő tankoknál (a kazánok 90%-a), ha csak behajítod a táskádba, és meg van töltve a tank, 100% hogy meg fog folyni, köszönhetően a légnyomás változásnak a kabinban. Erre a problémára két megoldás van (illetve három). :

  1. Kiüríted a tankot még a beszállás előtt. Ha nincs liquid, nincs semmi, a légnyomás mozgatni tud.
  2. Az alsó levegőzésű tankoknál mind működik: fejjel lefelé rakod őket el.
  • Még az előtted lévő ülés zsebébe fejjel lefelé is beteheted az alsó levegős tankokat.

Kiegészítők, főleg ha RBA-hoz viszel eszközöket :

Ne rakd a kézi poggyászba. Kis huzal, kisolló, körömcsipesz, csípőfogó, kis csipesz. Mind olyan, amit kidobathatnak veled a security checken, mert hegyes, szúróeszköz. Felesleges problémát ne generálj magadnak, add fel poggyászként.

Általános tudnivalók :

A liqudies csomagot security check esetén természetesen ki kell tenni a tálcára külön, vagy bemutatni a security emberének, a nagyobb elektronikai eszközökkel, és a modokkal egyetemben. A TPD-nek köszönhetően Európában szinte mindenhol egy kalap alá veszik az e-cigarettát a dohányzással, így azon a reptéren ahol nincs kijelölt dohányzó, ott nem is fogsz tudni e-cigizni. Természetesen a terminálba belépés előtt lehet, de sok esetben átszállsz, vagy a security check után kell várnod, és ott már nem lehet.

Forrás :

Mobilaréna (Prohardver)Fórumok (Sport, életmód, utazás, egészség – Elektromos cigaretta topic)

A teljes írás, tele sok sok „felesleges” infóval :

https://prohardver.hu/tema/elektromos_cigaretta_avagy_az_e-cigi/hsz_62138-62138.html

Frissítés! A fent nevezett topicot mostantól csak regisztrált Prohardver tagok láthatját!

12 kedvelés

Sziasztok! 2 hét múlva repülünk a családdal Bulgáriába, Sunny Beach-re. Mivel csak kézipoggyász lesz nálunk (feladott nem) a kézipoggyászba felvihetem az aksitöltőm és egy tartalék aksit? A szettem természetesen visszazárható zacskóba teszem, előtte a tankból kiöntöm a bennemaradt lötyit. Liquidet csak gyári csomagolásút tudok felvinni vagy a noname homemade flaskát is felengedik? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata már? Nem tudom számít e de Ryanair-rel fogunk repülni…

Szia!
Aksitöltőt és aksit is felvihet-ed. Sőt, az aksit csak kéziben.
Folyadék max 1 liter, max 100 mles flaskákban. Azt nem nézik mi van bemne.
Ja és a liquidet zárható zacskóba

3 kedvelés

Szia!
Annyiban egészíteném ki Éva válaszát,hogy ezeket

igen, felengedik, csak legyenek felcímkézve,öntapadós matricákkal,hogy mit tartalmaznak.
Én a biztonság kedvéért 10 ml-es flakonokba szortíroztam a liquideket,amik a kézi poggyászba kerültek.

2 kedvelés

Abszolút nem nézik mi van a flaskákban. A lényeg, hogy ne legyenek 100ml űrtartalomnál nagyobbak, és zacskóba legyenek téve.
Természetesen a felcímkézés hasznos, hogy később tudd mi van benne.

5 kedvelés

Akkor ezeket ha berakom egy zárható nylontasakba, akkor elvileg nem dobatják ki velem ugye? Holnap reggel indulunk Ferihegyről… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nem. Megfelelnek az előírásnak.

1 kedvelés

Szuper, köszi szépen! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Sziasztok, azt tudja valaki hány akkut vihetek? 6 db-ot terveztem…
Köszi

1 kedvelés

Nincs megkötés, csak annyi, hogy feladottban nem lehet. Én is annyival utazom…

4 kedvelés

Most,hogy ez feljött ,tavaly nyári négyórás út .Klotyón mtl-ben 15-20 slukk alkalmanként teljesen biztonságos ,sőt ablak melletti ülésen amikor nem figyel senki ,szűkre állítva és sokáig lent tartva egy-két slukkig simán kivitelezhető :sweat_smile:

5 kedvelés

Dlben is lehet nyomni. :rofl:

image

8 kedvelés

Ha viszek fel vape-t (tornadot) olyan mint a poco csak az a külömbség hogy újra tölthető a liquid a tornádóba akkor azt ki szedetik a poggyászból?

Szia. A Tornado és ehhez hasonlók még nem voltak gondolatban sem amikor a cikk íródott. De úgy gondolom, hogy leürítve felmehet. Viszont a helyedben inkább megkérdezném a légitársaságot.

2 kedvelés

Nekem az rta megtöltve a zsebembe pihent, a kutya nem foglalkozott velem. A többi a kézi poggyászba.

Csak eun belül utaztunk wizz airel.

4 kedvelés

Tavasszal voltunk Olaszországban, Ryanair-el, novemberben pedig Egyiptomban WizzAir-el.
A nadrágom, meg a kabátom zsebében volt a kütyü.
Egy szót sem szóltak sehol sem.
Annyi, hogy a liquid a többi folyadékkal, max 100ml-s flakonokban, összesen max 1 liter lehet, egy villámzáras zacsiban, kézipoggyászban.
Ajánlott felszállás előtt kiszívni a tankból a liquidet, mert a repülőn elfolyik a légnyomás változások miatt.

Szerk.: esetemben külső akksis mod (pótakksi és töltö a kézipoggyászban) és rta volt.

4 kedvelés

Szia! Meg tudod mondani, hogy nézték-e a securitynál, vagy nem foglalkoztak vele? Köszi szépen