Allergia, de mire?

Pont ezért kell minél több huzallal tesztelni. Amelyik karcolás bevörösödik, ott a liba! :point_up:

5 kedvelés

Karcolás megvolt vg-vel, pg-vel, 3-4 órát volt rajta, semmi reakció, sőt még puhább is lett.

5 kedvelés

Ni80, ss316l, kanthal A1 ezeket néztem eddig.

1 kedvelés

A Ni80 és az SS316L tartalmaz nikkelt. Akkor szerintem az lehet a ludas :thinking:

1 kedvelés

Huha, ez már kihívás. :thinking:

De kanthalt használok majdnem egy hete, és rosszabb lett.

Ha rendes cigit használok (tudom nem lenne szabad) kb fél nap és majdnem teljesen eltűntek a tünetek.

Használsz valamilyen ékszert (óra, karkötő, nyaklánc)? Mert fémallergia esetén azokon is észrevehető, hogy allergizálják a bőrt.

Csak orvosi fém.

A drip tip is fém? :thinking:

Fém is volt, az utóbbi 2 hétben műanyag.

Ok szedjük össze hol tartunk :smiley:

PG - VG allergia nincs
Fém allergia lehetséges

És ha jól olvastam 1 hónap használat után jönnek először a tünetek. :thinking:

Az alapot/nikotint honnan veszed illetve mikori vétel? Milyen vattát használsz?
Szívás közben nem érzel fémes ízt, utóízt?
Iszol elég folyadékot?

2 kedvelés

Alapot :liquidhall, liquidcity, eliquidvg.
Friss mind, hűtőbe vannak.
Muji vattát használok.
Nincs fémes íz, iszok sokat, elégé szárít.
Viszont műanyag érzésem van, ami ráragadt a szájpadlásomra, utána semien ízt nem érzek.

3 kedvelés

Ezekkel nincs gond szerintem akkor.

A műanyagos érzés hát ez érdekes :thinking: ami okozhatja az szerintem valami olvadt műanyag elem, tömítőgyűrű esetleg. Lehet megérne egy próbát szétszedni a tankot és megnézni a gyűrűk, hogy állnak.

Ami lehet még, hogy a liquidnek a műanyag flakonban való tárolástól lett műanyagos íze.

Egyébként a VG többlet hozzájárulhat főleg ha láncba szívod. Úgy láttam sodronyos tankod van ott lehet jobb lenne valami 50/50 alap ha már a PG allergiát kizártuk.

Coilt milyen gyakran cserélsz? Ha túl sokáig használsz egyet az is okozhat problémát.

2 kedvelés

Elég sűrűn mosom, most hogy tesztelgetem meik lötyi jó, huzalt is elég gyakran cserélem.
Az eredeti lötyi 70vg/30pg 10%aroma 3mg nikotin.
Nagyon jó íze volt, de már az sem jó.

1 kedvelés

Ez műanyag érzet nem egyből van 3-4 szipantás után.

Megprobálom ni200-at meg titánt.

1 kedvelés

Szia :slight_smile: Van valami fejlemény?

2 kedvelés

Szia, köszi hogy kérdezed.
Helyzet változatlan.