Akkumulátor töltő fali adapter

Sziasztok!
Már számtalan ajánlás volt itt a Vaperinán megbízható,hosszú távon használható töltőkre.
Arról azonban ritkán,vagy egyáltalán nem esik szó,hogy a töltőkhöz milyen fali adaptert ajánlott használni.

A töltőm egy Xtar SC2 típus
Screenshot 2024-01-07 at 06-56-45 XTAR SC2 USB 3A 18650 21700 26650 Battery Quick Charger
bemenetén QC 3.0 felirattal.

A hozzá ajánlott adapter specifikációi:


Beszereztem egy ilyen értékű fali adaptert hozzá,amivel egy 18650-es akkumulátort nagyjából 60 perc alatt fel is tölt.Ez így szép és jó,viszont van egy kis aggályom,azzal kapcsolatban,hogy a viszonylag gyors töltés hatására nem rövidítem -e le az akkumulátoraim várható élettartamát?

2 kedvelés

nem tapasztaltam,hogy romlana az állapota kb10éve így töltöm és van olyan ami azóta is működik.

4 kedvelés

Amit,még kifelejtettem a nyitó posztból,az az,hogy ha egyszerre két akkumulátort töltök,akkor eléggé felmelegszik a fali adapter,azóta biztonsági okokból,csak az egyik oldalt használom.
Ez a melegedés,már-már forrósodás,mennyire elfogadható?

2 kedvelés

2x4 db töltök egyik adapter se melegszik nagyon kicsit igen kb.40c max.

3 kedvelés

Nálam most elkezdett egy év után szarakodni az Xtar MC2 Plus. Nem mindig indul el a töltés, igazgatnom kell párszor az akkut, hogy működjön.

3 kedvelés

Amit használok,egy aliról rendelt adapter.Lehetsèges,hogy akkor azzal lehet a gond?:thinking:


Nyugtalanít ez a forrósodás,meg persze,az is,hogy nem szívesen használom így a töltőt egyszerre kèt akksi töltèsère.

Gyári vagy neves gyártótól való a tutti.Én ezt nem használnám.

3 kedvelés

Évente egyszer szétszedem öket és takarítom.

3 kedvelés

miből gondoltad,hogy ez 3.0q?

3 kedvelés

A kimenetèn rajta van a felirat.

2 kedvelés

aha…egy gyárit vegyél szerintem.Nehogy rád gyuladjon a ház.

3 kedvelés

4ezer ft.

4 kedvelés

No pont ez szeretnèm elkerülni.:slightly_smiling_face:
Esetleg jól jönne egy-kèt link,ahol megbízható adaptert lehet venni.

2 kedvelés

előre gondoltam…itt van fent

3 kedvelés

Ezek elég gagyik, sajnos. :confused:Kapcsolástechnikailag is. Van nekem is, de egyszerű dolgokra használom. Illetve max. 1 akku.
Forrósodik, igen, hűtése is hitvány.
Telefonhoz pláne nem ajánlom.

3 kedvelés

Van egy nonstop, csendben üzemelő laptopom. Én a kétágyast legtöbbször abba dugom be (az egyik USB3 aljzatba). Aztán hagyom a dupla akkut kényelmesen töltődni, nem izgat, ha 3 órahossza.
(Persze van pár db pótakku feltöltve mindig, mindkét métetben).

2 kedvelés

lassan de biztosan ezt gondolom én is

3 kedvelés

Köszönöm a tippet,ez nálam is működhet,legalább is addig,míg János által ajánlott adapter meg nem èrkezik.:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Én ilyen Samsung 45W adaptert használok a Nitecore UMS4 hez, nem melegszik.
Már többször vettem az Alin ilyen “Choice”-os 15 napos kiszállítással, ami esetleg az ünnepek alatt felgyülemlett csomagok miatt a magyar vámon 20 nap lehet. De vásárlás előtt azért nézd a " Customer Reviews" mit írnak a termékről, illetve az eladóról.

3 kedvelés

Bocsánat, hogy bele kotnyeleskedek, de én mindig olyan töltőt veszek amihez van hálózati adapter! :wave: :laughing:

3 kedvelés