Akkumlátor töltő

Ha nem bír ki egy egész műszakot a 21700,akkor az felejtős.
És épp egy “végső” boltban vásárolt termék,(40 T )amit máshonnan vettem az fura de kibírja bőven a napomat.

5 kedvelés

Volt egy autóm anno. Soha nem töltötte túl az akksiját, az mindig olyan 60-70 százalékon volt. Új korától 20 éves koráig használtam. Nem emlékszem rá, hogy lett volna olyan akksim benne, ami kibírta volna a 3 évet, pedig kapott prémium márkásat is. Aztán lettek másik autóim, nem emlékszem rá, hogy valamelyikben is kellett volna cserélni akksit 5-6 éven belül.

3 kedvelés

Igen, az akkuk elve sem mindegy. Ólmos szereti ha töltve van, hülye elektrokémia…
De a Li család (nem a kicióccó Lee-ék) szereti ha kicsit nem nyomod 100-ig, meg 20 alá sem.

2 kedvelés

Szerintem ez mindegyikkel hasonlóan van, legfeljebb nem egyformán hasonlóan :smile:

Jó lenne egy modern, zárt rendszerű termonukleáris atomcellás mod. Mondjuk bírná 13 évig napi 1375 slukkjával.
Csak igen drága lenne, és folyton meleg :grin:

Amúgy ideje lenne valami áttörés az akku technikákban…

1 kedvelés

Nem mondtál hülyeséget, van ilyen. Nem termonukleáris, de az “atomcellás” elnevezés már jó, tetszik is, használni fogom :smiley:

Meghatározó Star Wars élményem volt kb. 84-ben, amikor olvastam, hogy a Millenium Falcon üzemanyagcellája kb. nagyobb dió méretű kristály. És ezzel hónapokig megy olykor némi hiperfénysebességgel.
(A valóságban csoda lenne egy 10 kilós akkupack, amivel egy Tesla elmegy 1000 km-t…pedig az áttörésre szükség volna lassan).

1 kedvelés

Az általad említett “atomcellás” módszerrel ez simán elérhető lehet úgy, hogy nem is kell töltened az autót, magát tölti, amikor áll. Egyébként én a hidrogénben hiszek, ami olyan anygból jön pl. víz hatására egy tartályból, hasonlóan, mint a karbid lámpa elve, de ez a kimerülése után elektromos árammal regenerálható. Terveztem már ilyet, magamnak unalmas értekezleten. Nincs benne semmi titok, hiszen ezt mások is képesek megtervezni. Robbanó motor kell. A hidrogén magas hőt termel, de az ausztrálok már évtizedekkel ez előtt feltalálták a robbanó motorok bizmut-oxid kerámiával való bélését, ugyanígy a főtengely csapágyét is, így nem lehet gond a magas hőterhelés Ennek elviekben már nem lehet technikai akadálya.

Vannak LiPo akkus modok azok igen jól bírják… :no_good_man:

2 kedvelés

Igen, de tényleg kellene az akkutechnológiának egy 1 nagyságrendnyi méretcsökkenés. :slightly_smiling_face: minden technológiai téren.

Ez igaz remélem lesz mert így néha siralmas dolgok vannak…

…vagy budget verzióként olyan tekerős töltős mod is lehetne mint amilyenek a lámpák voltak :grin:

2 kedvelés

Pirate Hurdy Gurdy GIF by Sea of Thieves

hali,

én ezt használom kb 1.5 éve és nagyon szeretem:

i4 Nitecore Charger - lepetitről rendeltem 7000huf volt.

Gabor

3 kedvelés

A Nitecore UMS4 is jó választás lehet?

2 kedvelés

Jó, nyugodtan.

4 kedvelés

Szia!

Nekem ez a Nitecore UMS4 van, elég rugalmas töltő, micro USB a bemenet, nem 230V, így a kocsiba is tudod használni, otthon meg telefon töltőről, vagy powerbankról.

Hivatalos oldal:

Healthcabin $25.51

Sourcemore $21.96

6 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.