Akkor is olcsóbb a dohányzásnál, ha drága

Napi szinten szó esik az aromákról, koncentrátumokról, shortfillekről és longfillekről. És természetesen a vapeléssel járó költésekről. Aminek legalább a felét a gőzölni való teszi ki. Ez teljesen normális így. Hisz mikor még a bűzrudat szívtuk ugyanúgy megvettük mindannyian a cigit, a vágott dohányt, a cigipapírt, esetenként a cigitöltőt. Sokszor próbáltunk már párhuzamot vonni a dohányzás és a vapelés közé, de nem lehet. Minden eltér a dohányzástól. Árban viszont a vape marad alul! Ma már még akkor sem érném el az anno cigarettára költött havi összeget, ha minden hónapban vennék egy modot és egy tankot! De most akkor melyik a költséghatékonyabb? Cigizni vagy gőzölni? Ez is egy olyan kérdés amit a dohányzó vagy a frissen átálló tehet fel. Ha feltesz. Mikor rájönnek az emberek, hogy az e-cigi 95%-kal kevésbé káros a dohányzásnál akkor ez a kérdés valahogy eltörpül. De attól még érdemes kitérni erre is. Kicsit tekintsünk vissza, hol is kezdődtek a dolgok…

Az emberek többségével egyetemben én is, legalább 2-2.5 doboz cigit elszívtam naponta, 14 éven át. Sajnos, illetve nem sajnos, már nem vagyok teljesen tisztában a mai cigaretta árakkal, így csak azt tudom, hogy mikor legutóbb vettem vékony kék Szofit 900 FT alatt volt kicsivel az ára, ma már ugyanez a cigaretta (az internet szerint) 1.400 FT-ba kerül átlagosan. Ha ma is dohányoznék, és ugyanúgy 2.5 dobozzal számolok akkor 2.800-4.200 FT közötti összeg válna füstté. A féldoboz annyit tesz, hogy minden második napon 3 dobozzal kéne hogy vásároljak. Tehát egy 30 napos hónapból 15 napon át 2.800 FT-ot és szintén 15 napon át 4.200 FT-ot költenék dohányzásra.

Gondoljunk bele, 15x2.800 = 42.000, ez csak fél hónap. Azokon a napokon amikor 3 dobozzal kéne vennem, hogy kijöjjön elosztásban a napi 2.5 doboz, az még pluszban 15x4.200 = 63.000! És most adjuk össze a kettőt, mert úgy lesz teljes egy hónap, az havi szinten 105.000 FT! Cigizni nem olcsóbb mint vapelni, maximum egyszerűbb, mert nincsenek alkatrészek. De vajon megéri az egyszerűsége miatt a cigarettánál maradni? Nos, egy új hobbi sosem árt. Az egészséget pedig nem pénzben mérik!

Most jöttem rá, hogy régen tele voltam pénzzel, csak nem tudtam róla! 7-8 évvel ezelött, mikor még aktívan dohányoztam, és 900 FT körül volt a vékony kék Szofi, úgy a napi 2.5 dobozt a fenti példa alapján kiszámolva (15x1.800 = 27.000 és 15x 2.700 = 40.500) havi 67.500 FT-ra jött ki! A vágott dohánnyal más volt a helyzet, azért ritkábban ugrottam le a boltba, mivel többet vettem így elég volt hetente bevásárolni belőle. A töltött ciginél avagy sittesnél a rituálé maga a töltési folyamat volt. Amit egyébként utáltam. Dobozos ciginél a rituálé az volt, ha lementem a boltba és megvettem. A cigitöltéssel sem spóroltam olyan nagyon sokat, így is 45.000 FT körül hagytam havi szinten a boltban, később pedig a trafikban. Elpacsáltam a Ferrari-m árát cigire!

Ez nagyon sok, igaz? Vannak akik szerint nem eléggé! Jövőre jön az érvágás! Nem szeretném szó nélkül hagyni, hogy mire lehet majd dohányosként számítani 2021-ben! Nos, gondolom már kitaláltátok. Semmi jóra!

2020 októberében nyújtották be azt a törvényjavaslatot ami szerint 2021-ben két alkalommal is emelkedik a jövedéki adó mértéke! Ennek következtében 2021 január 1-től megközelítőleg 300 FT-al, majd a nem is oly messzi jövőben, áprilisban pedig további 150-200 FT-os emelés várható! A mostani árak szerint egy doboz cigi átlagára 1.500 FT. 2021 áprilisától ez az átlagár már 2.000 FT körül lesz!

Szerettek matekozni? Na… Csak egy kicsit!

Tegyük fel, hogy már április van. Számoljunk 2.000 FT-al és 2.5 doboz cigivel. 15x4.000 = 60.000 és 15x6.000 = 90.000 FT ami már majdnem egy havi fizetés! Kereken 150.000 FT! Ha a dohányzás olcsóbb mint a vapelés, akkor mostantól Dicodes-t mindenkinek eredeti Vapor Giant-el! De az a vicc, hogy az sem lenne, még akkukkal együtt sem 150.000 FT!


Most, hogy kitárgyaltuk miért is „olcsóbb” a dohányzás. Jöjjön a vapelés, mert az olyan „drága”…

Az aromákról tudni való, hogy bizonyos százalékban hígítani kell alaplével. Ezt az ajánlott hígítást minden esetben a gyártó adja meg. Aromák esetében az érlelési idő alsó határa akár 5 nap is lehet. Koncentrátumok esetében ugyanígy kell eljárni. Bizonyos százalékban hígítani kell alappal. A koncentrátumoknál már rövidül az érlelési idő, esetenként 1 vagy 3 nap is lehet. Személyes tapasztalatom az, hogy a koncentrátumok ízei intenzívebbek az aromákénál. Az árukat tekintve a koncentrátum drágább. Márkától függ, de olyan 800-1.200 FT között mozognak az aromák, a koncentrátumok pedig 1.500-1.800 FT közötti árban vannak átlagosan. Nyilván vannak drágábbak is, de az nem a túlnyomó többségbe tartozik. Itt ugyebár 10ml aromáról illetve koncentrátumról van szó. Amit liquiddé varázsolunk! Ezt is lesarkítom, ahogy a 2.5 doboz cigivel tettem. Mivel 250-300ml-t szívok el havonta, itt is nézzük inkább a 300ml-t. Számoljuk megint egy picikét…

Veszek 1L (1.25kg) növényi glicerint 1.450 FT-ért és 1L propilén-glikolt 1.950 FT-ért, és még ehhez természetesen kell vennem nikotint. Jelenleg csak 100ml 30mg-osat tudok vásárolni biztonságosan a neten, ami 3.430 FT. A költéseim tehát 1.450+1.950+3.430 = 6.830 FT, ám még ott a posta költség, ami durván legyen 3.000 FT mivel két helyről rendeltem az alapnak valót, ez így összesen 9.830 FT. Ez 2 liter 1.5mg alaplé lesz, amit jelenleg is szívok! Amit ha havi 300ml-el számolok, akkor több mint fél évig elegendő! Ezen felül rendelek 3db 10ml-es 1.500 FT-os koncentrátumot. Ami 3x1.500 = 4.500 FT plusz a szállítási költség ami 1.500 FT, összesen 6.000 FT a koncentrátumaim ára egy hónapra! Ha lebontom az alap árát egy havi adagra az durván 1.700 FT

Tehát a havi gőzölni valóm összesen nagyjából 7.700 FT! Megmondom őszintén ennél többet szoktam költeni édességre havi szinten! A vape győzött!

10%-os higításban keverek, ezért az a havi 3db koncentrátum el is fogy maradéktalanul. Ha egyúttal berendelem a 6 havi koncentrátum adagomat, az annyit tesz, hogy 18db koncentrátum (18x1.500FT) összesen 27.000 FT. Ekkora összegnél már nem szokott postaköltség felmerülni.

Tehát a fél évre való gőzölni valóm összesen 36.830 FT! Sokkal kevesebb mint a havi cigiadag! A vape ismét győzött!

Azt én is elismerem, hogy ennél lehet többet is költeni liquidre, illetve magára a vaper életformára. Abban szinte biztos is vagyok, hogy van olyan Vaper illetve Vaperina aki annyit költ liquidre havonta, mint én fél év alatt. Nagyon könnyű többet költeni, ha longfillekből vagy shortfillekből pakol valaki a kosarába. Főleg úgy, ha DL felhasználó. Akkor simán el lehet szívni egy 60ml-es Dinner Lady S’N’V-t 2 nap alatt, ami 3.300-3.500 FT sok helyen.

S’N’V? Na egy pillanat! Mi is az a S’N’V?

Akik most keverednek az oldalra, azoknak kifejteném kicsit.
Shake and Vape, rövidebben S’N’V! Rázd össze és vapelj! Ez nem csak a kifejezés magyarra fordítva, hanem pontosan erről is szól a kész liquidek illetve koncentrátumok eme fajtája. A shake and vape-ek az új vape generáció hódítói! Általában 60 és 120ml-es flakonban árusítják őket. De ez változó, bizonyos gyártóknak van 100ml-es S’N’V-je is, mint például a K Flavours Company-nak. A shortfill és a longfill is shake and vape típus. Eddig ez bizonyult a legegyszerűbb keverési módnak, ugyanis itt nem kell méricskélni. Felöntöd, rázod, szívod. Kész!

Longfill
A longfill azaz hosszú töltés, pontosan azt tükrözi amire a neve is céloz. Adott egy 60 vagy 120ml-es flakon, abban 15-20-25ml koncentrátum, ezt hosszan felöntve a flakon nyakáig nikotinos vagy nikotinmentes alaplével, majd alaposan összerázva már kész is van a liquid.

Shortfill
A shortfill azaz rövid töltés, ez is olyan amilyennek a neve mutatja. Ezek palackozott kész liquidek, általában 60ml-es flakonban 50ml nikotinmentes liquid található. Azért van benne 10ml-el kevesebb mint maga a flakon űrtartalma, hogy fel tudjuk önteni nikotin shot-at. Egy 60ml-es flakonban található 50ml kész gyári liquidhez hozzáadunk 10ml 18mg-os nicshot-ot akkor 60ml 3mg-os liquidet kapunk.

Személyes tapasztalat!
A shortfilleknek elég az 1-2 percnyi rázogatás, hogy a shot elegyedjen a kész gyári liquiddel. A longfilleknek kell 1-2 nap érés, hogy elegyedjen a koncentrátummal.

Ezek a shake and vape-ek nem épp a legolcsóbb kategóriába tartoznak. 2.800 FT-tól mindenféle árazású megtalálható ebben a kategóriában a piacon. A Grimoire Of Potions mindentől eltérően 2db 50ml-es shortfillt tartalmaz egy extravagáns dobozban 6.500 FT-ért. Amihez még vásárolnunk kell nikshotot, boostert, vagy nikotinsót. Azt hogy melyiket az már ízlésfüggő is. 450-1.200 FT között mozognak ezek. Ha mondjuk én egy Dinner Lady Lemon Tart-ot szeretnék vásárolni, az 20ml koncentrátumot tartalmaz 3.300 FT-os átlagárért cserébe. Ezt még fel kell öntenem a 1.5mg-os alapommal. Mivel ez 60ml-es flaskában van, így csupán 40ml alapot kell hozzá adnom. Ami árban is elenyésző a shotokhoz vagy a boosterekhez képest. Így tegyük fel (szánjunk 100 FT-ot a 40ml alapra) 3.400 FT-ba került 60ml liquid. Ez drága? Persze hogy drága, és hamar el is fogy!

Tegyük fel, ha egy 60ml-es S’N’V 3.300 FT (plusz a shot, booster vagy nikotinsó), ami DL esetében 2, max 3 nap alatt el tud fogyni, ha 3 nappal számolok, és minden S’N’V-hez 450 FT-os shot-al, az 10db mindegyikből az egy havi adag. Ezt most nem vezetem le mert nem bonyolult, ez összesen 37.500 FT egy hónapra. Ha 2 nappal számolok az 15db havonta, vagyis 15x3.300 = 49.500 FT és a shot ami 15x450 = 6.750 FT, ez így már 56.750 FT. Természetesen ez az olcsó S’N’V kategória, ettől csak drágábbak vannak. Ha ez a saccolt 56.750 FT csak az alsó határ, akkor a felső a csillagos ég! Ám MTL vonalon az 1db 60ml-es S’N’V akár egy hétig is elegendő, ez erősen függ a coil setup-tól is!

Tulajdonképpen a fogyasztás csakis a felhasználási módtól, azon belül is a coil setup-tól illetve a porlasztó felhasználási feltételétől függ! És nyilván, ha keveset fogyasztó tankunk illetve tekerésünk van, akkor nem is kell annyit költeni liquid összetevőkre. Így kijelenthetem, hogy az MTL költséghatékonyabb a DL-nél!

Ezt már csak úgy “poénból”:

14 év dohányzás költségei (2000-2014)
A kezdetektől 8 éven át szívtam 450-600 FT közötti árkategóriás cigarettákat. Ez volt hogy kék Kent, vagy az ukrán Priluki volt, a Multifilter Enter elnevezésű bagarettája, illetve nagyon sokáig kék Bond volt a haverom. Akkoriban csak 1 vagy 1.5 dobozzal szívtam. Legyen az átlagár 520 FT.
Havonta 1.5 doboz (15x520=7.800, 15x1040=15.600) az 23.400 FT Ami egy évre kivetítve 280.800 FT. És ugyebár 8 éven át, az már 2.246.400 FT
Az ez utáni 6 éves cigiköltésemet (2008-2014) jellemezhetném a cikkben írt árakkal. Ebből a 6 évből legalább 3 évig töltöttem a cigit, ami havonta 45.000 FT. Az egy évre 540.000 FT, 3 évre pedig 1.620.000 FT. Azt ezt követő 3 évben kék Multit később vékony kék Szofit szívtam, ami havonta kb. 67.500 FT-ba került. Egy évre 810.000 FT, 3 évre 2.430.000 FT

Ezek alapján megközelítőleg 6.296.400 FT-ot füstöltem el 14 év alatt.

6 év vapelés költségei (2014-2020)
A mostani árak amiket fent írtam az nem sokban tért el régen sem a valóságtól. Így azzal bátorkodom számolni. Mint írtam fentebb fél évre elegendő alaplevem ára 9.830 FT, ami egy évre 19.660 FT. 6 évre ez 117.960 FT
A fél évre elegendő koncentrátumaim ára 27.000 FT ami egy évre 54.000 FT. 6 évre pedig 324.000 FT
Így kijött, hogy megközelítőleg 441.960 FT-ot költöttem liquidre a 6 év alatt.
Nem akarok álszenteskedni, a modokkal, tankokkal és egyéb csetreszekkel legyen ez az összeg 1.000.000 FT!

14 év dohányzás = cirka 6.296.400 FT (Leosztva egy évre átlagban 450.000 FT)
6 év vapelés = cirka 1.000.000 FT (Leosztva egy évre átlagban 167.000 FT)

Ez alapján 2.5x drágább a dohányzás következményeitől szenvedni, mint illatfelhőkben úszva egészségesen és fájdalommentesen élni!

És így a végére eloszlatnék egy tévhitet! Senkinek nem lesz Ferrari-ja ha félreteszi a cigire költött pénzét!

Ferrari California T – 59,6 millió
Ferrari 488 GTB – 73,3 millió
Ferrari 488 Spider – 81,5 millió
Ferrari GTC4 Lusso – 87,5 millió
Ferrari GT4C Lusso T – 75,6 millió
Ferrari 812 Superfast – 96,7 millió

(Ferrari árak: vezess.hu)

41 kedvelés

Kijön az a fránya matek… A saját példa: napi min. 2 doboz cigaretta, akkor még 1280 forintos áron. A legjobb esetben is 76.800 egy hónapban. Három hónap alatt extra eseteket nem számítva (buli, éjszakába nyúló munka, kávéhegyek) ez 230.400 forint. Az ecigis korszakom kezdetekor Gyermekem próbált kordában tartani, nem sok sikerrel, így erősen fogytak a gépek (podstickek, podok, podmodok, fejek, porlasztók), áradt a liquid, ömlött az aroma és persze a pénzünk is folyt a kezeink közül. A legnagyobb herdalás közepette is 108.000 forintot sikerült kivenni a saját zsebünkből negyed év alatt. Hülye voltam? Az, és akkor finoman fogalmaztam. És még így is kevesebbet költöttem, mint ha cigarettáztam volna. Jelenleg kb 20-30.000 forint körül mozog a negyedéves vape költségünk, hangsúlyozom ez az összeg két ember szükségleteit fedezi (beleszámítva az alapot, az alap aromákat, a kellékeket). A ráadás pedig az, hogy választhatunk az eszközök, kiegészítők, aromák közül egy egy különlegesebb-vágyottabb darabot is, és még mindig bőven a korábbi cigaretta költségek töredékénél járunk…

10 kedvelés

Sziasztok!
Teljesen jók a számok, sajnos! Mikor letettem az analógot, teszem hozzá az utolsó 5évben én is töltöttem! Anyával közösen havi 100-120 ezer volt a költsége! A töltés előtti 30évet nem is merem számolni, és felesleges is lenne! Én 980ft-os cigiárnál tértem át a töltésre, persze így is kellett költeni gyári csomagra mert egy rendezvényre mégsem állíthattam oda töltött cigivel. És a töltésre fordított időt+a mocsok takarítására szánt időt nem is számolom! Ehhez képest a vape költsége elenyésző! Egyedül az átállás ami nagyobb összeget igényel, de egy havi analóg költségéből már élvezhető vape cuccot lehet összerakni! Azért sajna azt ki lehet jelenteni, egy kezdő ha nincs segítség rengeteg pénzt tud kiszórni az ablakon! És ha nem elég kitartó át se tud állni! Sajnos a youtuberek sem úgy állnak a történethez ahogy ez elvárható lenne! Talán a Fehér Tamásnak van egy videója ami a kezdőknek javasolt, de konkrétumok ott sincsenek felsorolva! És így egy erős dohányost nagyon nehéz áthozni, mert beleún a történetbe a kudarcokba! És már rohan is a dohánybolba!

8 kedvelés

A pénzszórásra én magam vagyok az élő példa, pedig csak alaposabban utána kellett volna nézni a dolgoknak, és talán nem csak végighallgatni hanem meg is érteni a fiam mondandóját. Saját káromon tanultam… Igaz, így nem is felejtem el. A kezdők nem sok segítséget találnak első körben, hiszen sokszor azt sem tudják (én sem tudtam), hol kezdjék. Elvesztem a részletekben, a gépek széles kínálatában, minden fontos volt, csak az nem, hogy átgondoljam, mi is az, amit én keresek ebben, mire is lenne szükségem? Költséges hobbivá válhat, és sokaknál az is. De lehet ezt ésszel csinálni, és a hírekkel ellentétben egy pici odafigyeléssel kifejezetten költségkímélő szenvedéllyé válik. Azt azért jegyezzük meg, aki eddig nem tette, ezután se szokjon rá a vapelésre. Tisztán szebb az élet. De egy dohányosnak, még egy kocadohányosnak is mindenképpen érdemes kipróbálnia.

6 kedvelés

Ezt teljesen osztom! Pl. a Vaperinát is nehéz megtalálni ráadásul ha teljesen kezdő vagy reménytelen! Saját kollégámnak nehéz elmagyaráznom hogy alsó hangon egy 100-assal nyugodtan számolhat! És akkor nem is mondtam sokat! 2-3 kollégám megpróbált a sokak által javasolt kezdőkészlettel meg pár dohányboltos lötyivel nekivágni egy 2hetes túrának a határ után az első kúton megvették a 2-3 karton cigit mert addig bírták! És nekik is már hiába mondom, hogy rossz eszközzel és lötyivel próbáltak áttérni! Sajna a rossz élmény gyorsan terjed! Annak idején ha analógba lett volna az a mocsok ami manapság cigarollos néven fut én sem szoktam volna rá a dohányzásra!

7 kedvelés

Gratulálok ez egy igen kerek összetett iromány lett és persze,hogy jó az a matek​:+1:

5 kedvelés

@Viktor_Hajdu a kezdeti pénzszóráson én is átestem,mint sokan mások is,sajna minden új dolog az emberek nagy részénél ilyen,de aki kitartó,mint mi is az előbb utóbb meglátja a fától az erdőt és onnantól a bosszankodás átmegy hatalmas örömmámorba és persze ízorgiákba​:smirk:

8 kedvelés

Nem szégyen :grinning:, még ha kellemetlen is elismerni, elfogadni azt, mekkora marha is voltam/vagyok. Erről kevesebbet szeretünk beszélni, pedig szenvedélyünk anno ezzel járt. Remélem hogy egyre kevesebben esnek majd ezekbe a hibákba… Ha csak egy ember megnézi és spórol vele pár tízezret, már megérte! :wink:

6 kedvelés

Nálam a dohányzásom vége felé már majdnem minden nap extra esetnek számított :grinning: Sokszor volt olyan hogy már pl nem csak kávé mellé vagy után kellett a cigi hanem amíg lefőtt vagy ha épp csak egy instant kávét mikróztam akkor még előtte is, nem csak evés után hanem előtte is aztán már a cigi után is kellett egy cigi szóval fogyott rendesen. De ami a pénzszórást illeti inkább a vapelésre költök el ugyan annyit pénzt mert tudom hogy ezt nem bánom meg és élvezem is. Azért néha bele fér egy kis extra.

7 kedvelés

87 bejegyzést új témára osztott fel: Az S’N’V , shortfill, longfill, aroma illetve koncentrátum között milyen az íz különbség?

Sziasztok! Van itt egy óriási problémám: Amiket ti írtok, az a gyárilag kész cigarettára vonatkozik. A rendszerváltás után kezdett el drasztikusan drágulni, főleg a jövedéki adó miatt. Azelőtt egy csomag cigi kb. egy kiló kenyér ára volt. Nem csak ezért, de többek között ezért szoktam át a pipára. A körülöttem élő jó emberek többsége sodorja a cigit, én sohasem sodortam, erről nem nyilatkozhatok, de nyilván olcsóbb, mint a gyári cigi. Viszont a pipadohányból az olcsóbbak egy csomag ugyanannyi, mint egy doboz cigi ára, csak abból nem napi kettő, hanem csak heti 2 csomag fogy el, tehát pontosan 7 - szer olcsóbb lehet a pipa, mint a cigaretta. Ehhez képest a vape cuccok már nem olyan olcsóak. Egyedül az egészségsesebb mivolta miatt vapelek. Egy havi pipadohány árán talán veszek 2,5 hónapra elegendő folyadékot, de viszont a készülékek eléggé iszonyat drágák. Igaz azokra egyszer kell költeni, de egy kezdőnél ez az egy, amivel először szembe találja magát. Utána jön az, folyadék is kell, porlasztó is kell, az rta tankok ezért százszor jobban megérik.

6 kedvelés

Szia!

“Jelenleg csak 100ml 30mg-osat tudok vásárolni biztonságosan a neten, ami 3.430 FT.”
Érdekelne, hogy hogyan/honnan vásárolod a nikotin bustert.
Köszönöm válaszod!

1 kedvelés

Az eliquidvg.eu -tól veszem ezt, és hígítom: http://eliquidvg.eu/alapok/nikotinos-100

Szia Bálint. :slightly_smiling_face: EliquuidVG-ről, ahogy Ferenc is írta. De idő közben ismét árusítanak 100mg-osat is, csak külön PG és VG formában.

3 kedvelés

Köszönöm az infót, de kérnék kis hepet még, ha nem probléma!
Megvan a niktinos alap, csak a nikotinmennyiségget nem tallom, hogy hol tudom kiválasztani?
Köszönöm a turelmet! :wink:

2 kedvelés

Ha kattintasz a kiválasztott alapra akkor ott írja, hogy milyet lehet. Egyedül a 200ml-es kiszerelésnél nincs választási lehetőség, ott csak 30mg van és nincs lejjebb. Illetve a 100-as PG és 100-as VG. De azzal csak óvatosan!



4 kedvelés

Köszönöm, én voltam a figyelmetlen megvan minden! :wink:
Ezt az oldalt nem ismerem/ismertem én az ultra bio 1 literes 70/30 6 mg használom, igaz azt is leviszem 5 mg-ra, mert a subh ohm kazánhoz elég annyi is, bőven túl lehet szívni azt is!
További kellemes estét, és köszönöm a sok sok tanácsot! :joy:

1 kedvelés

Igazán nincs mit, hisz ezért vagyunk. :blush: Neked is kellemes estét.

2 kedvelés

Ismét 1 nagyon jó írás lett,!
Nálam 2018-ban mikor áttértem az e-cigire nem az anyagi különbség volt az elsődleges szempont ,de persze ez is fontos szempont sokaknak.
Lift szerelőként mikor 20x-30x kellet fel gyalogolnom sokszor a 10-12-ik emeletre és sokszor a felénél már alig kaptam levegőt plusz megfázásos időszakban még mellé jött a köhögés is na akkor döntöttem hogy leteszem a cigit. És 2 hét e-cigizés után megszűnt a légszomj és a köhögés is.
Most is elfáradok néha amikor fel kell gyalogolnom a 10-ik emeletre de most simán megy a 15-20 kör légszomj nékkül.

9 kedvelés

Amikor cigarettáztam, reggelente a vége felé, amíg elballagtam a munkahelyemre, kiköhögtem a tüdőmet, már azt hittem, itt a vég. A pipára való áttérés sokat javított, mert azt nem szabadna letüdőzni. Én is csak azt mertem tüdőre szívni, amit már egyszer kifújtam. Amúgy töményen az kemény volna. Igazi javulás azóta van, amióta már azt se szívom.

5 kedvelés