Kb mennyi?

Sziasztok, tudom buta kérdés,de valaki már ki számolta mennyibe kerül havonta a vapelés ? Gondolom külön kategória az MTL ès a DL . Persze a plusz készülék vásárlást nem èr bele számìtani :joy:

5 kedvelés

Nekem olyan 5k havonta, építek, 4-5ml per nap.

4 kedvelés

Nekem havi lebontásban kb 15-20 k vonalon, természetesen épitek én is …változo átlagban napi 25-40 ml de volt hogy volt 60- is​:sweat_smile::grin:

3 kedvelés

Ha a normál cigit vesszük az már 1830 per nap , ahhoz képest még remek :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Teljesen egyén függő. Első körben MTL vagy DL. Nikk erősségben hol tartasz. És milyen minőségi levest használsz! Ha készüléket nem is azért a huzal, vatta, mennyiség minden képp rárakódik+az adott hónapban elhasznált alapanyagok hónapokra leosztott szállítási költsége! Szóval szerintem 8-20 ezer között biztos MTL-be. Dl-ben jóval többet is el lehet pöfögni. Az alsó határt kicsit lehet lejjebb szorítani ha nagyobb tételekben rendeled az alapokat,aromákat. De ennyivel számolni kell, mindenképp! Aki kevesebbet állít vagy hazudik a saját pénztárcájára, vagy pár nélkülözhetetlen dolgot ajándékba kap!

6 kedvelés

Egy hete kezdtem, de az a baj mindent is szeretnék :joy: napi 10milli megy el kb 0.6 alapból keverve . De folyton rendelek valami hülyeséget :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Na így aztán lehet a költségeket felverni az egekbe! Ez nagyon nem gazdaságos ebben a formában. Ezt optimalizálnod kellene mindenképp mert így akár nagyon húzós is lehet a havi kiadásod!

4 kedvelés

Első gondolatként ne az árra asszociálj mert az igencsak sokadik szempont. Az Egészségesebb létforma legyen az első. Tartós, megbízható készülék. Minél tisztább anyag párologtatása. Majd ezután kezdj el számolgatni! :wink:

4 kedvelés

Nem havonta vásárolok, de havi leosztásban 5-6ezer kb. :thinking:

4 kedvelés

Most kezdtem :joy: tudom ez nem mentség de ez az oldal ,vagyis közösség sokat segített mit és hol vegyek. Bontogatom a szárnyaim,keresem az ìz világom . Még dohány ízt szìvok . Vásárlásaim nagy része felesleges :joy::joy::joy:

6 kedvelés

Összeszámoltam, 2020-tól, kb. 180k-t költöttem alapra, aromákra, húzalra, vattára, ez kb 6k havonta. Ebben benne van sok aroma lyukrafutás is. Nem azt mondom, hogy nem lehet ennek a 3x-át is elverni, csak leírtam, hogy van ilyen is.

10 kedvelés

Napi 10ml-rel számolva nagyon max havi 2000ft (5mg/ml-es aroma nélküli levest szívtam MTL-ben)
1liter alaplé + 50ml nic = kb 105 napi adag volt eddig…de mostanában félig átálltam DL-re és egy csepp aroma is belecsúszik a tankba…szóval én nem érlelem sokat :smiley: és napi 12-14ml fogy. Igaz csak 3mg/ml es a leves…emiatt nincs jelentős plusz költség…de nagyvonalúan havi 3k-t mondok :slight_smile:
A nic árán pl sok múlik :slight_smile:

6 kedvelés

Minimalista-naturista! :+1:

2 kedvelés

Az én vásárlásaim kb 30%-a felesleges, ha azt nézem, hogy olyat vettem ami nem jött be. :slightly_smiling_face: Modok tekintetében nehéz félrenyúlni. Ha pedig már kitapasztaltad akkor tankok terén sem lesz gáz. Alap az adott, de az aroma… Ha új ízeket próbálok abból 3ból 1 nem jön be. Ezért maradok a beválltnál. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Istvánom szerencsés ember vagy! Aki megáll napi 4-5 ml , annak ingyen van! :wink:

5 kedvelés

A Dvarw K-val még én is kijöttem napi 4ml 12mg/ml-es liquid-del :slight_smile:
Igaz, akkor még készre kevertet vettem és jóval drágábbra jöttem ki mint most…kb 10K / hó volt

3 kedvelés

Nekem havonta kb 18-20k aroma, de mindig marad valami a következő hónapra! :wink:
Kettő havonta kb 18-20k alap! :facepunch:
Ja igen 10-15ml a napi fogyasztásom! :disguised_face:

3 kedvelés

Eddig 200 k-t ölhettem bele, talán picit fölötte.
Durvítsuk 250-re a legultolsó rendelés értéket is hozzátéve.
Ebben benne van (sajnos) néhány aromában, 1-2 longfillben csalódás, meg már elcseszett 300 ml alaplé (tanulópénz).

Ebből az összegből vettem 7 modot, 10-12 tankot, 5 18650, 2 21700 akkut, rahedli vattát minimum 5 évnyit, huzalokat vegyesen 2-3 évre.
(Plusz ezen felül még van ajándékba kapott 2 mod/tank).
Van bekeverve bő 1000 ml levesem, és van még alapanyagom bő 2000 ml-hez, aromákkal egyetemben. Plusz tölcsérkészlet, fecskendők, tűk, vagy 30-40 flaska több méretben, minden levesem 18 mg és 15 mg/ml. (Ami jóval drágább mint a 3-6-9-es.)
Napi 5-8 ml-t szívok. Csak MTL.
Kis matek, és kiderült, hogy 15 hónapra elég likvidem van. A többi dolgok meg azért remélem, hogy 3 évig simán húzzák (modok, tankok).
Mindegy, ha elosztom az eltapsolt 250 k-t 15 hónappal, akkor 16.700 ft/hó.
Az előtte szívott alap szivarkám ára 20-25 k/hó volt.
Szóval.még így is jó vagyok :+1: és modra, tankra, akkura, huzalokra, vattákra nem kell költenem egy jó darabig, legalábbis muszájból.
És pár drága dohánykivonatos aroma, és drágább desszert longfill ára is benne van ezekben.
Ha nem vettem volna, csak 2-3 modot, tankot, atb., akkor megállna 12 k/hó összegben is.

8 kedvelés

Szerintem, havi szinten az aroma kerül legtöbbe. Dl-be 500ml megy el nekem havonta. Hatos nikotinba kb 5000 ft, ha alap aromát számolunk 2000 10 ml. Sajnos lehet mellélőni is az ízekkel, ami a legfájóbban érinti az embert, de akkor azért is elszívom, ki van fizetve​:grin:

4 kedvelés

Én pl nem a büdzsé miatt mellőztem 2éve az ízeket, hanem mert 9év alatt ráuntam mindre…a nikotin hiányzik nem a dinnye, szőlő, szénaboglya, stb ízek. Aztán most, hogy teszteltem a sosem használt, 2 éve a mod-hoz csomagolt dl tankot kedvet kaptam egy csöppnyi ízhez is.
Megjegyzem, ha létezne fanyar, savanykás íz akkor arra nem könnyen unnék rá…mint az édeshez. Most a Kaktusz-Lime áll ehhez legközelebb.

4 kedvelés