Mennyi az annyi?

Időnként felmerül a kérdés: mennyibe is kerül a vépelés? Nos, erre nem én leszek a legjobb példa, el is mondom miért…

Az utóbbi időben megszaladtak az enterek: leértékelés, kiárusítás, utolsó darabok, mindjárt elfogy, sosemleszsohatöbbé, FOMO!!!

Szóval gondoltam összeadom már mennyit költöttem vépre ebben az évben. 1 évre fogok számolni, mert idén már nem tervezek semmit sem venni, egyszerűen nincs szükségem semmire (meg szebbek a számok :grin: )

Én kb 3ml 10mg-os liquidet használok el, btw…

És akkor a lista (gatyát felkötni!), amiket vettem:

  • 3 évre elég aroma
  • 2 évre elég húzal
  • 1,5 évre elég nikotinos alap
  • 4 darab highend mod
  • 7 darab highend rta, rda
  • kellékek, csetreszek

Visszanéztem minden írásos bizonyítékot és ezek szerint az összeg 770.000 forint lett, ami azért egyben szép összeg (bár sz@rt sem ér). Ebből kb 70k a fogyó eszköz és 700k a hardver (ami ugye nem fogy el jó esetben).

így durván 65k per hónap a vépelés, mint hobby, highend eszközökkel, ami kb napi 1 doboz cigi ára…igaz a hardver jó eseteben még növeli is az értékét, szóval az a pénz nincs elveszve.

Hát ennyi, erre jutottam, mégsem vagyok olyan vészes költekező, lehet nézek is még valamit…

6 kedvelés

Szerintem ezt így nem kellett volna :rofl::rofl::rofl:
A feledés jótékony homálya borult volna rá, nyugodt éjszakáid lennének boldog tudatlanságban lebegve…
Most meg élhetsz tovább azzal a tudattal, hogy egy kissebb vagyont vertél el ilyen hülyeségekre.
Bár ha belegondolok, hogy ezt mind el kéne szívni analógból, mekkora kupac csikk lenne már belőle​:thinking:
Mert arányosan arra is elverted volna.
Bedolgozhattad volna pl. térkő helyett !!

4 kedvelés

Viszont a minőségi termékek világ végéig plusz egy napig megmaradnak :smiling_face:
Az aroma és csetreszek azok fogyóeszközök mint régen volt az öngyújtó,amíg nem került látótérbe a Zippo :grin:
Nem számolom mennyi,de havonta próbálkozok még új aromákkal,több kevesebb sikerrel :joy:

2 kedvelés

Az én éjszakáim nyugodtak. :sweat_smile:

Illetve néha rosszul alszok, mert várom a futárt, ez stresszes állapot, kb mint a karácsony. 1 évbe 30x.

Van pénz lóvéra . Egészségedre :sweat_smile:

2 kedvelés

Kb ennyit elfüstöl anyám a nyugdíjából. Vagyis mostmár kevesebbet.

No no azaz ursa nano .

1 kedvelés

Igen, de a cigit nem rakta le…a biztonság kedvéért az is van.

Az a fránya több mint 45 éves meg szokás ennyit édesapádról :rofl: és a cigi még ennyi vagy több.
Elnézést ha valahol belegazoltam most valamibe .

Amíg az asszony nem olvassa ezt. :joy::joy:
Azért ezt lényegesen olcsóbban is ki lehet hozni, ha nem csúszik el hobby irányba a dolog.
Viszont: 1. Ennek a java nem kidobott pénz, benne áll a hardverben, de VAN
2. A sarki dohányboltban jó eséllyel el tudod verni ugyanezt, annak viszont nem sok látszata van egy év távlatából ( a csikkupacot leszámítva,ha tényleg gyűjtöd azt is​:joy:)
Szóval bármilyen szarul is néz ki, hogy 700e, a dohànybótban valahogy a napi 2000 mégse tűnik fel​:thinking:

Vannak terveid, érnek meglepetések. Ez fontos, hiszen ez pozitív hatást gyakorol az életminőségeddel kapcsolatban mindenre. Erre ez nem nagy kiadás, márcsak azért sem, mert az egészséges élettartamodat hosszabbítja meg, valszeg nem is kevéssel. Ha gondolod, alkalmasint értekezhetünk még erről.

1 kedvelés

Nálam pl. elég alaposan át lett forgatva a készlet, most itt vagyok hozzád képest csupasz seggel - 3 mod(1YiHi, 2DNA); 9 rta
Ezt teljes nyugalommal le lehetne felezni(nem akarom), azzal is lehet létezni. De ha nem lógok a sarki talponállóban minden nap, nem dohányzom és nem költök fizető vendéglátásra kétes erkölcsű hölgyeknél, akkor lehet, hogy ennyi úri hóbort nekem is járhat, ha már a melóban kilóg a belem, ugye…
De 2 mod-2rta szinte elég is lehetne egy rideg és sivár, ingerszegény környezetben. És az bőven megáll egy 100-as alatt, még akkor is, ha nem alsó polcról válogatsz.
A szívnivaló a cigihez képest gyak. aprópénz.

4 kedvelés

Én nem szeretném leírni​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szóval szingli vagy :grin::grin::grin::wink:

Nem is szabad :smiling_face: maradjon ez a mi hóbortunk :joy:
Lehet ezt kevesebből is elkezdeni,kinek mi felel meg.
Csak átszokni,kiváltani a napi kétezret,nem kell súlyos pénzeket elkölteni.
De ha valaki azt írja hogy sok pénz a kezdés a vapeléshez,még mindíg ott a matek @Ispy -nél havi szintre lebontva high-end termékekkel​:grin:a dohányzással ellentétben….és az egészség :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 kedvelés

Neeem, anyjuk megvan már vagy…12éve, a kölök ma kezdett az új munkahelyén( az volt kiírva, 1.osztály,de szerintem valami kínzókamra lehet​:thinking:; mindegy, még nagyon lelkes​:sweat_smile:). Épp xsak elfelejtettem megnősülni. Szóval végül is,technikailag nézve igen​:crazy_face:

3 kedvelés

Teszem hozzá, utána viszont tud spórolni.
Illetve a normális közösségben, mint itt is, megférnek egymással a különböző szintű vape-eszközöket használó tagok. És még mindig jól jár, aki átszok :wink:

2 kedvelés

Istvánom, megnyugtató írás. Gratulálok! Látom még nem kell gyűjtenünk lisztre, meg páncélosra. :grin: Valahogy túléled ezt a hosszú hónapot. De gond van, visíts nyugodtan senkit nem hagyunk hátra! :joy: Amúgy teljesen élhető szám 65k/hó. Sokan ennél jóval többet költenek analógra, és hónap végén még az üres dobozt sem igen tudják bemutatni! :grinning:

4 kedvelés

Én ugyan nem vezetek pontos költségvetést, ezért saccolni fogok. Ill. visszanéztem a múlt időszak rendeléseit, hiszen csak kb. 1 éve tértem rá a vape-re közel 40 évnyi analóg után. Az eszközökre költöttem, alaplére és az aromákra. Jelenleg napi használatban van egy kivételével mindegyik. Van egy mod RDA-val, amivel bajlódom, de már kezd beállni az egyenesbe, hála a segítségeteknek. Van 2 POD, amiktől nem szeretnék megszabadulni. Ezek egyike az URSA Mini, ami egy fantasztikusan jó eszköz és szerintem a jelenlévők többségének van ilyenje, csak nem “dicsekszik” vele. A másik is kiváló, az az I-LEAF-IJust 3 a gtl tankkal. Ez uróbbi ízben mindent visz a 0,8 ohmos porlasztójával, ami mindig kibírt egy hónapot. Lényeg az, hogy sosem maradok gőz nélkül és az ízvakság elkerülése érdekében 3 félével pöffeszkedek. Ez így nagyszerű nekem. Természetesen én is imádom felfedezni az új ízeket, zamatokat, ezért kb. 1,5-ször annyi aromát rendelek, mint ami fogy és megfelel, hiszen ezen a téren még mindig járatlan vagyok. Összességében azt mondhatom, hogy az eszközökkel való felszerelkezéssel együtt az ezzel járó költségvetésem nem haladja meg a évi 170 000 Ft-ot.

4 kedvelés