Akkor is olcsóbb a dohányzásnál, ha drága

Ezek érdekes történetek, jó olvasni. Köszi az irományt és válaszokat. Én is megosztanám az én szemszögemet. :slight_smile:
Kb. 1 éve tértem át analógról IQOS-ra. Igaz, hogy maga a készülék (akkor 25e Ft) drágább, mint a most beszerzett kis podom, de ehhez jönnek a porlasztók.
Átlag 1.5 napig kitart egy doboz Heets, tehát 3 nap, 2 doboz, 30 nap 20 doboz. Ebben nincsenek benne az olyan esetek, amikor több fogyott, pl az esti kimaradások, vagy amikor a selejtes szálak miatt (mert sajnos silány a minőség, sűrűn előfordul) többet kell venni. Ez teljesen változó, számoljunk havi 25-30 dobozzal. Én az 1400 Ft-os Heetset szívom, ez nekem 35.000-42.000 Forintos havi költség.
Most a havi Heets költés felső határával ugrottam fejest az újrakezdésbe, de ebben benne van a készülék, +4 (összesen 6) porlasztó, meg kb 380 ml liquid, vélemények alapján minőségi alapléből és aromákból. Ja meg 40 ml ízesített niksó, hogy legyen mit szívni, ameddig érnek a liquidek. :slight_smile:
Egyelőre nem tudom kiszámolni, hogy nekem ez a mennyiség mennyi ideig lesz elég, de már most látszódik, hogy sokkal jobban fogok kijönni, mert nem fogok havonta készüléket és porlasztót venni.
Azért majd ha egy nagyobb mennyiségű lötyim fogyott, jövök egy helyzetjelentéssel.
Szép napot :slight_smile:

5 kedvelés

Én nem vagyok notorius vásárló, akkor rendelek, ha kell valami. De éves szinten nem költök annyit Vape-re mint a havi cigim volt. Persze az elején drága. De a Te eseted is jó példa arra, hogy a készüléket és a kezdő pakkot egyszer megveszed és az hónapokig képes elég lenni. Így hosszú távon mégsem olyan drága mint a cigi. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Más megközelítésben:
Én az elmúlt 8 évben már főként West szivarkát szívtam, több okból. (Pl. kevésbé köhögtetett mint a szofi, nem annyira agyonfermentált).
Ez annyira anyagilag se vágott hanyatt, de már sínylette az egészségem rendesen…
Napi doboz kb, havi 22-23.000 ft.
Ok, plusz rágó, cukorka, stb
Mégis azt mondom, ha beáll minden, a vape-t megúszom havi ugyanennyiből, vagy kevesebből. És egészségesebb is leszek.
Szóval igazat adok teljesen.

2 kedvelés

Az én történetem, az … ááá hagyjuk, még tart. :rofl:

6 kedvelés

Imádom az írásaidat…36 évig dohányoztam szintén napi 2-2.5 dobozzal…
anno 2014-ben volt probálkozásom ecigivel…de segítséget nem kaptam, nem voltak finomak a liquidek így hamar feladtam.
Aztán most tavasszal valaki ajánlotta az Elfbart. Tettem egy próbát vele…ízlett
És el kezdtem utána olvasni a dolgoknak…rájöttem, hogy most már sokkal jobban elérhetőek a cuccok…vagy csak kitartobb voltam mert igazán akartam és érdekelt.
A lényeg, hogy 1 hónapja nem szívom az analógot…a szagától is rosszul vagyok.
Két kis MTL készülékem van mindegyikhez 2 tartály…de csak 1 tartályban van nikotinos…tökéletesen elvagyok vele.
Még tesztelem az ízeket…egyelőre kész liquideket veszek de ezeket is kutyulom már egymással…szóval most tervezek venni aromákat és alaplevet aztán belevágok a keverésbe is.
Én imádom…illatos vagyok és el sem hiszem, hogy milyen büdös voltam évekig.
Köszi, hogy itt lehetek veletek és tanulhatok sokat tőletek.

11 kedvelés

Köszönöm, hogy olvasol. Megtisztelsz! :smiling_face_with_three_hearts: Üdvözöllek köztünk, érezd jól, és otthon magad. :heart: Ha kérdésed akad, vagy elakadsz valamiben, indítasz egy új témát, és máris ott leszünk, segítünk mindenben. :hugs:

9 kedvelés

3 bejegyzést új témára osztott fel: Otthoni keveréshez honnan rendeljek alapanyagokat, és aromát?