Első liquid keverésem :/

Sziasztok! Volt egy bemutatkozó kis írásom tegnap este :slight_smile: És írtam volna jó pár kérdésem :slight_smile:
Első körben adott egy Juicyvape alaplevem 125 ml 6 mg nikotinnal . Vettem hozzá egy T juice aromát Crunch a leírás szerint Enyhe dohány és vanillia …Be kevertem 20 ml alaplébe 2mg belőle és kb 4 napnál meg kóstóltam de olyan erős volt és íztelen ,hogy meg ilyedtem tőle … gondolom és biztosan én rontottam el valamit de naponta meg ráztam és kupakot le vettem róla pár percre . Sokat olvasgattam,de nem nagyon tudok másra gobdolni csak ,hogy el rontottam valamit . Barátoktól haveroktol kaptam lötyiket .Egyenlőre innen tudok tapasztalatot írni .
Heisenberg -3mg nic nagyon ízlett remek ízhatás kicsit sok a hűsítés :slight_smile:
Kaptam egy ice tea aromásat is állítolag 3 mg nic de ez is kapart …és tompa íze volt .
0.3 ohm porlasztó van jelenleg is benne 1 hete amióta be ütemeltem a gépet . Voopoo Argus Pro .35 watton használom . Lehet butaságokat írtam ,de a 3 mg nicotin erősség gyenge úgy érzem…a 6 meg kapar és nem is értek szép ízeket .Mit ajánlotok? Köszi előre is a válaszokat!

1 kedvelés

Habár én nem használok dohányos leveseket, de úgy tudom, hogy azoknak nagyon sok érlelési idő kell míg kiadják rendesen az ízeket. Ettől függetlenül, ha erősnek érzed a 6 mg-os opciót, akkor nyugodtan öntsd nyakon 0 mg-os alappal a 6-osat és máris 1-2 fokkal gyengébbet kapsz.
UI: Az aromáknál a gyártó mindig meg szokta adni az ajánlott keverési arányt és érlelési időt, azokra lehet támaszkodni első körben. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszod! Még a kóstólgatós időszakban vagyok :slight_smile: Egyébként ami a porlasztókra van írva pl 0.3 /32-40 watt itt ha lejjebb szívom mit váltok ki? Függ az íz vissza adásban a watt száma?

1 kedvelés

Nem teljesen világos, hogy lett a 125ml 6mg-ből 20ml 2mg-os, illetve hány százlék lett az aroma a végleges produktumban (figyelember véve a gyári ajánlást is).

A nikotinnal úgy is tudsz variálni, hogy nicsót használsz, az nem kapar, th-ja nem sok, nikotintartalma meg ugyanannyi.
Vagy, ahogy én szoktam: hybrid nikotint használok.

5 kedvelés

Függ és érdemes a porlasztóra írt tartományban használni.

3 kedvelés

Úgy ,hogy nem akartam mind be keverni :slight_smile: gobdoltam ha 20 ml alaplébe 2 ml aromát öntök az úgy rendben lessz :slight_smile: Butaságot csináltam csak arra voltam kíváncsi ,hogy ezért nem volt majdnem semmilyen íze vagy az alaplé nem olyan minőség ,vagy a nikotin nyomja el :slight_smile:

3 kedvelés

Nem csináltál butaságot egyáltalán.
A 20ml-be 2ml aroma az mondjuk nincs 10%, de nem tudom, a gyártó milyen arányú keverést ajánl.
De mi a 2 mg? :slight_smile:

1 kedvelés

Szerintem a 2 mg elírás volt, ml akart lenni. :slightly_smiling_face:
Igen a porlasztókon feltüntetett tartomány azt mutatja, hogy hol a legoptimálisabb a Vape élmény, használhatod alatt és felette is természetesen, de lehet nem fog akkor “erekciót” okozni. :smiling_face:

3 kedvelés

El írás :expressionless::grin:

1 kedvelés

Köszönöm segítséged! :slight_smile:

1 kedvelés

10 % írt :slight_smile:

2 kedvelés

Akkor 18ml-be kell 2ml. Mínusz nikotin, mert ha erre nikotinozol rá, az megint csak híguláshoz vezet.
A lényeg, hogy a 20ml lé tartalmazzon 2ml aromát.

6 kedvelés

A 10%-ot úgy kell érteni, hogy pl.: Ha 100 ml a cél, akkor az 90 ml alapot és 10 ml aromát jelent. Ahogyan előttem is írták. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia! E-cigiben én is a pálya szélén állok (bár régóta használom, de gyéren), és messze nem én vagyok a legtöbb tudású ember itt az oldalon, de saját tapasztalat: a te készüléked az DL típusú használatra van optimalizálva. Szerintem egy cigiről frissen átszokónak ez nem az igazi, majdnem mindenki MTL módon kezdi, merthogy az áll közel ahhoz, ahogy a sima cigit szívjuk. Persze mindig vannak kivételek :wink: De a DL az annyira másfajta feeling, mint az analóg cigi, hogy lehet, hogy nem a legszerencsésebb rögtön ebbe belevágni, plusz az ízeket is máshogy hozza. Nekem pl. hiányzott, hogy nem “tartogathatom” a füstöt/gőzt a számban pár pillanatig, maradtam is a kicsi MTL tankoknál :grin: Most nem azt mondom, hogy vegyél egy másik szettet, csak számíts rá, hogy ez eléggé máshogy működik, mint a cigi, adj neki egy kis időt. És annak mindenképp érdemes utánanézni, hogy mi a helyes “szívási technika”, mert nem úgy kell, ahogy az analógot! (Nevetségesen hangzik, de nagyon sokat számít élményben.)
A liquid keverése az nem boszorkányság, még az én bölcsész agyam is vette az akadályt, csak tényleg nagyon oda kell figyelni a százalékszámításra. (Klasszikus csapda: 10 ml alaphoz 1 ml aroma, az minden látszat ellenére NEM 10%-os arány!!) Én ha bizonytalanabb vagyok, leírom papírra, az a tuti. De a Keverde is sokat segít itt az oldalon.
A nikotinhoz nem tudok hozzászólni, mert én nullásat szívok, de ha saját magad kevered, akkor nem csak a 3 és 6 mg opció van, a kettő közé is mehetsz. (Ahogy @M3nyu5 írta, kell venni mentes alapot, és hozzáönteni a kész nikotinoshoz, így ízlés szerint higíthatod, mondjuk ez is kemény matematika, hogy mennyivel :sweat_smile:)
A dohányos ízeknek eszméletlen sok idő kell, hogy igazán jó ízük legyen, akár több hét. Még a Shake and Vape verzióban árultaknak is, de pláne a sima aromáknak. Van olyan SnV, ahol a gyártói ajánlás 30 nap… Szóval ha pár nap után nincs jó íze, nem kell megijedni, hanem érdemes félretenni és várni vele, egyáltalán nem biztos, hogy benned van a hiba. Amúgy meg léteznek nem jó ízű aromák, sajnos, nekem pl. előítéleteim vannak az ice tea-s ízekkel :smiling_imp:
Az ellenállás-watt kérdéshez, ahogyan bölcsebb kartársak írták: a porlasztón levő ajánlás szerint használd. Azon belül viszont érdemes kísérletezni, ízenként változhat, hogy milyen watton jön ki legjobban. És érdemes játszani a levegőzéssel is, ha állítható.

10 kedvelés

Szia ! :slight_smile: nagyon jó ,hogy meg erősítettél abban ,hogy ez a készülék nem igazán MTL esetleg a POD fejjel lehetne kísérletezni mert lehet vásárolni hozzá szűkebbet . A porlasztót is ki tapasztaltam szerintem a 0.3 ohm lessz az igazi ehez a készülékhez .
A lényeg ,hogy nagyon voldog vagyok nem gyújtottam rá már egy heten:) eszemben sincs :slight_smile: Egyébként nem csalódtam ,csak egyszerűen most azt az ízt szeretném meg találni amire azt mondom ez az :grin: .
És igen nem mindegy ,hogy szívod :slight_smile:
Köszönöm segítséged ! :slight_smile:

3 kedvelés

Ha esetleg mégsem adja meg a DL vonal a dohányzáshiz hasonlo élmenyt akkor erdemes kiprobálni az MTL vonalat is.
Én is DL ben keztem de valahogy nem elégitette ki az igényeimet.
Hiányzott az analog cigarettához hasonló élmény.
Az MTL vonalon való vapelés mar inkabb volt olyan
Bár ezt azért tudatosítani kell magunkban hogy ez más és ne ugyan azt keressük mint az analóg cigarettanal.
DL ben nagyszerű izek vannak hatalmas a választék de nekem egy idő után unalmas lett a gőz eregetés es iz vadász lettem.
Mivel hogy a cigarettához hasonló erzést kerestem át áltam MTL vonalra és a dohányos izekre.
Teljesen elégedett vagyok.
Jobb mint az analog cigaretta, magasabb szintü az élmény.
Mind ezt csak azért mondtam el hogy érdemes kipróbalni mindegyik vonalat mielőtt bele vágnál egy nagyobb kazán vagy mód vásárlásába.
Ha meg találod azt a bizonyos izt akkor már csak a stiluson kell vagyis hogy melyik vonal DL vagy MTL
Fekszik neked jobban.
Ja es mtl ben is lehet gyümölcsös liquid et szivni.
Kiserletezz csak nyugodtan az izekkel és a tankokkal es persze ha kedvet kapsz akkir az kazán épitéssel. Jó érzés ha egy szuper dolgot alkotsz amit élvezel.
De ez majd jon magától.
Örülök hogy köztünk vagy es eldobtad a cigarettát.
Jó gőzőlést kívánok. :wink: :v:

Még csak annyit hogy mindegy hogy mit és hogyan,
Itt mindenki segit neked es egymásnak.
Csúcs szuper a közösség :handshake:

8 kedvelés

Jó érzés ilyen közösség közé tartozni! Hálás vagyok nektek! Személyesen is munka helyen pl sok sok segítséget kapok akik már tapasztatak sőt ! Jönnek oda kérdezgetnek és lötyiket ajánlanak fel :slight_smile: A pl gépi keveréssel fognak nekem készíteni :slight_smile: nagyon jó érzés ez ,és arra késztet én is majd a jövőben segítsek a leszokásban és megtalalni ezt a vonalat másoknak !
Pacsi nektek :v:t4:

11 kedvelés

Én úgy vettem észre, hogy az ország bármely pontján abszolút összetartó a mi közösségünk, lehetséges, hogy ez a boszorkányüldözés miatt van amit ellenünk folytatnak. Nagyon helyes, legyél Te is hittérítő csakúgy mint sokan mások, köztük Én is (több kevesebb sikerrel). :sunglasses:

10 kedvelés

Az tökjó, hogy nem hiányzik neked a hagyományos cigi! :smiley:
Az ízeket illetően meg nagyban egyéni kérdés, hogy mi fog bejönni, kb. mint az ennivalóknál :laughing:. De alapvetően itt is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve, még úgy is, hogy a minőségi liquidekből is lesz olyan, amit egy tank után félreteszel, mert nem ízlik. (Ez az egyik legdühítőbb dolog amúgy, hogy nincs lehetőség kicsiben kipróbálni egy liquidet, hanem rögtön vidd a több ezer forintos cuccot, aztán vagy bejön, vagy kuka. De ha körülötted vannak jófej vaperek, akiktől kapsz kóstolót, az nagy szerencse.)
A Heisenberg az olyan erős íz, hogy minden készüléken és setup-on átverekszi magát, a visszafogottabb liquideknél viszont sok függhet attól is, hogy milyen gépet/beállítást használsz. Nekem van olyan liquidem, ami a porlasztós podból amolyan semmilyen extra, tompa íz, az építős tankból viszont nagyon finom, és ugyanabból az üvegből töltöttem a kettőt. Szóval itt tényleg csak a próbálgatás segít, sajnos. (Megint saját példa: mindig azt gondoltam, hogy csak a gyümis ízek fognak ízleni, erre mostanában egyre jobban állok át a desszert-dohányos liquidekre.)
A készülékhez: ha lehet hozzá szűkebb fejet kapni, és belefér a költségvetésbe, szerintem mindenképp próbáld ki. És ha árulnak bele magasabb ellenállású porlasztót is (0.8 ohm vagy afelett), azt is mindenképp próbáld ki hozzá. Elviekben a 0.3-as porlasztó az full DL használatra van tervezve. Az MTL vonal inkább a 0.8 fölött mozog, de persze nincs kőbe vésve, mindenki úgy szív, ahogy akar :joy: - csak ezek olyan “általában beválik” dolgok.

8 kedvelés

Szia, gondolom 20 ml alaplébe kevertél 2 ml aromát. Csakhogy a 10%-os keverés azt jelenti, hogy a kész levesben van 10% aroma. Vagyis 18ml alaplé+2ml aroma kellett volna. Így lett volna 20 ml levesed, amiben 2 ml aroma van-vagyis 10% a keverés. Gondolom dl-ben szívtad, ha erősnek érezted. Nem érezted rosszul a 6mg/ml nikotin az elég erős dl felhasználásnál. De ne aggódj, ki lehet javítani. Mi lenne, ha valóban 10%-os levest készítenél és a nikotint lejjebb vinnénk? Nyilván ehhez szerezned kellene 0 nikotin tartalmú alaplét. Gondolom nem probléma egy haverodtól kérni mondjuk 7ml-t.Jelenleg van 22 ml bekevert levesed. Ebbe beletennéd a 7 ml nullás alaplét, lenne 29 ml. + rátennél 1ml aromát. Nézzük mi lenne az eredmény: összesen lenne 30 ml levesed, amiben van 3 ml aroma. Vagyis a keverési arány 10% lenne. Nézzük a nikotint: 20 ml alaplét használtál, amiben milliliterenként van 6 mg nikotin. Vagyis 120 mg nikotin lenne a 30 ml levesben, ha meghígítottad a 7 ml nullással.Így most a 30ml levesed 4mg/ml nikotint tartalmazna. A 0,3 ohmos porlasztót nyugodtan használd nagyobb teljesítményen, ha melegszik szívd gyorsabban rövidebb ideig. Úgy mondanám, hogy szívd hirtelen,erőteljesen. A lassú,megfontolt,öreguras Tisza-parton fűzfa alatt,békabrekegésbe lassú köd eregetését bízzuk az mtl vonalra,ők a mesterei ennek :slight_smile: . Ha gyenge az íz, akkor a levegőből próbálhatsz elzárni, de értelemszerűen ekkor jobban fog melegedni a szerkezet. Amúgy én pontosan ezért használok dl dual tankot egy coillal. Amúgy az, hogy neked melyik íz mennyire lesz intenzív, vagy mennyire nem, az majd nagyon sokmindenen fog múlni, nem csak az aromán. Sok sikert és szerezz egy kis nullás levest… :). Pacsi.

4 kedvelés