A mod halála - ilyen nincs

Sziasztok!

Bosszús vagyok és értetlen. :angry: Nem túl régen vettem egy Voopoo Vmate modot. Nem túl drága készülék, de tette a dolgát pár hónapig.

Tegnap még élmunkásként dolgozott, lefekvés előtt is. :smiling_face_with_three_hearts: Ma reggel frissen gőzölgő kávéhoz magamhoz rendeltem. Nyomom a tűzgombot, szívom és semmi. Abszolute semmi. Akkuk teljesen töltöttek. A kijelző szerint minden OK, nincs hibajelzés. Csak éppen gőz se nincsen (icike-picike sem). :rage:

Paragép bekapcsol, tank lekap, 510 megtakarít (miért éppen azt, hát hirtelen más nem jutott eszembe, olyan rutinszerűen cselekedtem).

Tank vissza, New coil? - Yes! Az 1,44 ohmos coilra kiírja, hogy 0,06 ohm! Kapásból beállítja a kimeneti teljesítményt 127 Wattra. Mi van? :dizzy_face: Teljesítmény gyorsan visszaállít 10 Wattra, tűzgomb és semmi. Viszont tüzelés után kb. 2-3 másodperccel “Check atomizer” hibajelzés. Paragép 2. fokozatra kapcsol. :face_with_head_bandage:

Tank le, fültisztító, alkohol, papírtörlő üzembe helyez, igen heves takarítás az 510-en, a tank csatlakozóján. Tank vissza, semmi változás. Paragép 3. fokozatra kapcsol. :pleading_face:

Tank le, másik modra fel, tökéletesen működik 10 Watton.

A Voopoo Vmate-ra másik tank fel (szintén 1,3 ohm körüli tekeréssel). A sztori innen ugyan az: 0,06 ohm, 127 Watt, “Check atomizer”. Paragép maximális fokozaton. :pleading_face:

A sztori itt véget is érne, semmi érdemleges ötletem nem volt. Egyetlen valószínű ok lehet, a modban levő chip megadta magát. Kora reggel ez nagy trauma volt, megtépázott lelkivilágomat a KV-zással és gőzöléssel gyógyítgattam. Persze közben még pörgettem az agyamat, de semmi új ötlet. Azaz régi Windows felhasználóként a “lépjen ki a rendszerből és indítsa újra” tipp még előttem lebegett, hisz egy elektromos készülékről van szó. De valljuk be, ez azért nevetséges ötlet!

Akkuk kivesz, az összes gomb nyomogatásával utat adtam az esetlegesen a rendszerben keringő kóboráramok távozásának. Teljes elektromos reset. Akkuk vissza, tűzgomb, “Check atomizer”. Eddig teljesen normális.

Eredeti tank fel, tűzgomb. Ellenállásra kiírja, hogy 1,47 ohm, 12 Watt teljesítményt állít be hozzá. Az sok, visszaveszem 10 Wattra és slukk. Működik. Ahogy kell, ahogy szokott. Biztos, ami biztos elszívok 1/4-ed tanknyi lekvidet. Bakker gond nélkül működik! Ebbe tényleg windowsos szoftver van? Paragép kikapcsol. :wink:

Na itt lettem teljesen tanácstalan. Gyakorlati tapasztalatom az, hogy ha egy elektromos készülék nem működik tökéletesen, akkor nem szabad használni, mert mindig csak rosszabb lesz. Akkor most mit csináljak? Mit fog tenni a későbbiekben, ha megint “megzavarodik az agya”? :thinking: :thinking: :thinking:

Járt már valaki hasonló módon, viselkedett már valakinek"furán" a készüléke?

Mit javasoltok, mit tegyek? Polcra dísztárgynak? Vagy használjam a következő “afférig”?

8 kedvelés

Valami átmeneti ellenállást okozhatott. :thinking: Kontakt spray, ha van nálad ne sajnáld, simán elpárolog pár perc alatt.

5 kedvelés

Sajnos sem a WD40, sem a gyógyszertári alkohol nem hozta a várt eredményt, nem szűnt meg a probléma. Viszont csillog minden mint a Salamon töke. :joy: :joy: :joy:

A reset óta viszont (per pillanat) működik.

Úgy tudom, Te is használsz ilyen modot. Nem tapasztaltál hasonló “rendellenes működést”?

4 kedvelés

Ilyen még nem történt velem, és szériahibáról sincs tudomásom. Ezért gyanakodom az átmeneti ellenállásra, Akár tankon belül is hozzáérhetett épp akkor valami, vagy elmozdult benne valami. :thinking: A WD40 nem a legjobb erre a célra, mert maradéktalanul nem lehet eltávolítani (Dolgoztam vele, még a 2 éves raktárkészletről sem párolgott el, csak mosással tudtuk maradéktalanul leszedni.) Chip kontakt spray, vagy nyáktisztító spray is jobb mint a WD40. :confused:

Viszont, most eszembe jutott. Egyszer fellazultak az 510-nél a csavarok. Nem áll kijjebb az 510? Lehet ott ért össze valami. 2db darab torx csavar a tank alatt.

3 kedvelés

A tankok hibája kizárva. Egy tanknál még csak-csak előfordulhat, de kettőnél úgy, hogy más modokon hibátlanul dolgoznak? Ennek közel 0-val egyenlő az esélye.

Az 510 kontakthibája már inkább lehetséges. Viszont az mechanikus, így magától nem javult volna meg.

A WD-t levettem a vape-takarítási-eszközök listájáról, köszönöm a tanácsot. :smiling_face_with_three_hearts:

Valószínűleg a polcra kerül a makrancos Vmate, kukázni sajnálnám.

4 kedvelés

Javaslatom: odahaza teszteld. Mert az ördög nem alszik. Amit egyszer csinált, azt elköveti újra. Már akartam volna részvétemet közölni, de olvasom, egy “reset” után talpra állt. Egy szétszedés esetleg ki tudná azt deríteni, hogy folyt -e bele liquid? Én az Innokin Kroma - A -t szétszedtem. Mert ilyen vagyok. Nem lett semmi értelme. Mondjuk ott muszáj volt már ahhoz is, hogy megnézem benne az akkut, mert beépített akkus volt. Eszembe sem jutott, hogy kiforrasszam az akkut, és így reseteljek. Lehet, hogy nem is segített volna azon. Akkor forrasztottam ki az akkut, amikor már holttá lett nyilvánítva. Csak azért, hogy áttegyem a másik modomba. Mert azt úgy láttam, jobb márka. Amiben szoftver van, az le is tud fagyni. A szoftver, hogy pörögjön, kell neki órajel. Ha az nincs, leáll a gép. Ezekben a kütyükben még kvarcot nem láttam. Talán egy kondenzátor csinálja a rezgést? Vagy R-C tag? Egy elektronikában a legkisebb nedvesség gyilkos dolog lehet. Utána meg ott marad a sólerakódás a beázott dolgokon, hogy soha ne lehessél biztos benne, most már jó, mert kiszáradt. Rá kellett keresnem az interneten, hogy mid van, annyira nem ismerem. Az enyémről is csak azt tudom, vízálló, ütésálló, mindenálló. Azt meg látom, az 510 rajta, a funkció gombokkal épp ellentétes oldalon van. Kétgombos funkciója nincsen. 3 tűzgomb nyomás hozza elő a menüt, utána lapozhatsz a + és - gombokkal. Van neki mechanikus ki -be kapcsolója is, ami nem szokott másokon lenni. Azt nem tudom, érdemes - e mindig kikapcsolni 2 vape között, de éjszakára mindig ki szoktam. Plusz tiszta fémből van. Szerintem az USB-n kívül vízálló lehet mindene. Az USB csatlakozót nem tudom elképzelni vízállóra, de az messze van a tankoktól.

4 kedvelés

Ami mögött szoftver van, az bármikor idézhet elő ilyet. Nekem az első dolgom ilyen esetben ez.
Nem véletlenlül léteznek olyan bugok, amiket nem lehet újra előidézni/rekonstruálni. :smiley:

2 kedvelés

Kézcsók Kinga ! Szervusztok !

Nekem 3 darab Voopoo készülékem van , ebből kettő halott teljesen, a harmadik meg döglődik ! Szóval nálam több ilyen x@r nem lesz az biztos ! :slight_smile:
Szép napot , estét mindenkinek !

4 kedvelés

Érdekes, nálam még egy sem halálozott el. :thinking: Pedig volt Drag és Drag 2 is.

4 kedvelés

Nálam a két Vinci X az teljesen döglött, a drag X meg halálán van félúton.

3 kedvelés

Ezek szerint a fiúkat nem kedveli. Legalább tudom, hogy nem kizárólag én vagyok ilyen szerencsevesztett.

4 kedvelés

Esetleg meg lehet tudni a konkrét hibajelenséget? Az elektronika adta meg magát?

3 kedvelés

Igen az elektronika teljesen hulladék , bekapcsolom azt 1 másodperc és ki is kapcsolt. Szóval használhatatlan ! És a firmware frissítés sem oldotta meg egyik készüléknél sem a problémát ! A dragnál sem pff. az is elkezdett szórakozni , de az lesz a vége beájul az is.

3 kedvelés

Köszönöm. Tartózkodom azon termékektől.

2 kedvelés

Én már biztosan nem fogok venni Voopoo terméket, nem csak ezeket , hanem semmi félét sem !

4 kedvelés

Sajnos én is meg tudom erősíteni a Vinci X egy rakás… 2 hónap után elhalt…

3 kedvelés

Én viszont pont az ellenkezőjét tapasztaltam az idő során. Volt sima Drag kétszer is, Drag 2, Vmate és a Too amik nálam hibátlanul működtek. A sima Drag-ek kb egységesen fél évig volt meg mindkettő, csak nem egyidőben. A Drag 2 ezzel szemben már 1 évet ment nálam, a Vmate jelenlegi nagy favoritom, és a Too (bár a polcon pihen) is hibátlan állapotban van. Nem értem az egészet. De sajnálom, hogy így jártatok. :pensive: Megértem az ellenszenvet.

Amúgy a Vinci X 2 szerintetek már jobb? :thinking:

3 kedvelés

Nekem a Drag S lassan egy éves és nincs gond, pedig egészen mostanáig talán azt használtam a legtöbbet.

3 kedvelés

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat! Fontosnak tartom, hogy a pozitív vélemények is megjelenjenek, így megalapozottabb információkhoz jussanak az éppen készüléket választók.

4 kedvelés

A témaindító írásomban egy teljesen egyedi problémámat osztottam meg a közösséggel. Véletlenül sem volt szándékom negatív színben feltüntetni egy típust, vagy egy gyártót.

A hozzászólásokban többen a hozzám hasonló rossz tapasztalatról számoltak be, míg mások elmondták, hogy készülékük remekül működik. Szerintem így helyes és jó, ha mindkét oldal véleménye megjelenik.

A hibák oka lehet “rossz széria” (mint például a Zeus esetében volt), vagy egyedi hibás darab. Értelemszerűen, ha minden gyártó minden terméke 1 hibaszázalákos minőséggel készül (100 db-ból egy nem megfelelő), akkor abból a termékből lesz több “rossz” a piacon, amiből többet adnak el. A felhasználók csak azt olvassák, hogy ennek is rossz, annak is rossz és téves következtetésre juthatnak.

Természetesen az már elgondolkodtató, hogy ha valakinek több azonos terméke van, és mind meghibásodott. No ez már azért jelent valamit, nem érdemes figyelmen kívül hagyni. Mindezzel együtt igen is szükség van a pozitív tapasztalatokra is, amelyek árnyalják a képet.

Éppen ezért köszönöm minden hozzászólónak a véleményét! Így vált igazán tartalmassá a téma!

6 kedvelés