Hát ez meg mi a szösz volt...?

Sziasztok!

Adott, egy a képen látható Wismec Sinous V80 mod és a rajta lévő Amor NSE tank…

Tudom, nem egy elit kategória, én is tudtam, hogy barátságunk nem lesz hosszas, nálam ő volt a belépés a vape világába. Végülis amit kellett, azt hozta. Azóta már van 2 másik sokkal komolyabb kitem, de azért elmesélném nektek a rövid sztorit.

Hajnalban indultam a munkahelyemre, volt pár percem a busz érkezéséig, hát pöfékeltem egy sort. Megjelent a busz, szokásom szerint szívtam párat még izzítás nélkül, hogy ne gőzölje be az oldaltáskámat, gondosan lezártam a készüléket, (igen, tuti :slight_smile: ) majd beraktam a táskámba. Elég klassz zseb van, ahol szinte biztos, hogy nem nyomódik meg, pláne nem 5x.
Már a buszon vagyok 5 perce és egyre jobban érzek valami édeskés-kókusz illatot, hmmm de kellemes…Kicsit minta meleg lenne a táskám…BASZKI, mi van? Tépem fel a táskám zipzárját, veszem ki a modomat, hát azzal a lendülettel majdnem dobtam is ki a busz ablakán, de szerencsére volt a kezem ügyében egy papírzsepi, amivel már meg tudtam fogni.
Természetesen orrán-száján folyt, és legalább 70 fokos volt a palást. Köszönhetően annak, hogy a palást és a levegőszabályozó gyűrű műanyag, így elég is volt neki ennyi, hogy használhatatlanul megvetemedjen és a továbbiakban ne tudja ellátni a feladatát…A fűtést (porlasztást?) csak úgy tudtam leállítani hogy kikaptam az akksit…a kijelző a jelenet alatt mindvégig kikapcsolva volt, tehát elvileg nem volt aktív a mod. Se a mod, se a tank, se az akksi nem volt sérült, nem találok magyarázatot a dologra.
Szerintetek?

4 kedvelés

Ez sajnos sokszor előfordul…lehet több oka is ha az aksi nem sérült akkor nem az aksi pozitiv pinjének a rúgója fáradt el .Tehát lehet a tűzgomb rugója…lehet szoftveres hiba…és egyébb…be épitett kici kinai meghalt…:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Hasonlóképpen jártunk egy Voopoo Drag X-el. Az asztalon előttünk olvadt rommá a PnP tank. Egyetlen ujjal nem értünk hozzá, a kijelző nem jelzett semmit, csak a felszálló gőzt néztük óriási lelkesedéssel és bárgyú vigyorral az arcunkon… Egymást győzködve: nem szép? De! Gőzölög? Igen! Majd nem sokkal később: na de b.meg ez már füstöl! Effektív összeolvadt és összeesett a tank műanyag felső része. A mod semmire sem reagált, akksi ki és ennyi.
A gép azóta sem produkált hasonlót sem, időnként a Kedves tolja rajta a tempót, gond nélkül. Mi pasik pedig félelemmel vegyes csodálattal nézünk A HÖLGYRE, mert mi kézbe is alig merjük venni a Dragot, ő pedig gátlástalanul és elégedetten használja. :grin:

7 kedvelés

Ja igen, azt el is felejtettem a nyitóposztba leírni, hogy amúgy a mod azóta is vígan működ, látszólag semmi baja…De elpakoltam jó mélyre, az elfekvő szekcióba, ha nagyon megszorulnék :smiley:

2 kedvelés

A modnak köze van hozzá szerintem mert áram kell a müködéshez hiába van rövidzár a porlasztóba…én se használnám többet a modot…:slightly_smiling_face:Bátraké a jővő vagy nem…:grin:

3 kedvelés

Biztos, hogy a mod hibája. Hogy a szoftver avagy a hardver adta meg magát “átmenetileg” ma sem tudom. Igaz, nem is kerestem a probléma forrását. Asztali modnak neveztük ki a Dragot. Anya azonban másként döntött. :grinning: :wink:

3 kedvelés

Szia!

Szerencsére még nem jártam így, nem kerültem hasonló helyzetbe. Tekintettel arra, hogy elmondásod szerint most is működik, az elektronikása nem ment tönkre.

Egy videójában Gőzlérparaszt azt mondta, hogy neki a Vaporesso gombja lett zárlatos beázás miatt. Talán valamilyen páralecsapódás játszhatott szerepet nálad is, és időközben kiszáradt. De ez csak feltételezés.

További szép napot, kellemes gőzölést.

1 kedvelés

Nos, akkor jöhet az én össszeesküvés-elméletem? Ugye ez a tank alsó levegőzésű? Az alsó levegőzésű tankok sajnos időnként izzadnak. A modoknak egy gyenge pontja van, az 510 - es csatlakozó szilikon tömítése. Azok a modok nem jók, amiknek az 510 alatt elektronika van, vagy annak a kábelje vezetheti oda a liquidet. Szerintem nem csak a Siren2 hajlamos bepisilni, bár másom nincs, csak az Innokin Zenith. Az is maga alá vizelt, amíg nem tudtam normálisan felújítani hozzá a porlasztót. Nem mindig a kici kínai a jó. Nálam a színtiszta aumínium, ormótlan nagy kínai modom be tud ázni, de középen, az 510 alatt van egy harmadik üreg, ahol a nagy semmi lakozik. Az elektronika az egyik szélén, a másikon az akku, és a középső üres üregbe pisilhet akárki amennyit akar, alul majd kifolyik. A Siren meg rozsdamentes acél, és kvarcüveg palást. Így az is szinte örök élet. Van egy mecha modom, billenőkapcsolós, (Már nem használom) azt nem csoda hogy a zsebemben véletlenül benyomtam, de semmi baj nem történt. Szóval szerintem az 510 -en keresztül jutott az elektronikába egy kis liquid, ami zárlatot okozott. Az ilyen túlzsúfolt paneleken egy csepp is elég a zárlathoz, s ha olyasmit indít be a zárlat, esetleg komolyabb kár is lehet belőle.

3 kedvelés

Hmm…Na ez nem elképzelhetetlen, ugyanis a gyártó nem tolta túl a burkolat kivitelezését, a tűzgombnak nagyjából 0,5mm-es holtjátéka van oldalirányban, illetve fel-le is. Ott aztán nem sok dolog akadályozza meg, hogy bármi is bejusson oda.
Ráadásul mivel alsó levegőzésű tankról van szó, valóban szeret izzadni is, sőt megmagyarázhatatlan módon folyt is már, de úgy rendesen :smiley:
Most, hogy jobban megnéztem a modot, a tűzgomb és az átlátszó burkolat között éppenhogy észrevehetően mintha beszorult volna egy kevés liquid…ehhh :smiley: (ahogy mozgatom a gombot úgy látszik)
Akkor a tanulság, hogy műanyag burkolatú modot és alsó levegőzésű tankot nem veszek többet…

1 kedvelés

Nincs gond az alsó levegőzésel és a műanyag modal csak nem mindegy mi az…

4 kedvelés

Valahogy nekem annyira nem fekszik. Az egyik tankom Smok TFV12 felújítható kazános, ugyebár szintén alsó levegőzésű. Egész jól sikerült kitanulnom a tekerését/vattázását (vagy nem, kitudja :smiley: ), többnyire hibátlanul üzemel is. Viszont vannak olyan helyzetek, amikor nemes egyszerűséggel folyni kezd, aztán lehet törölgetni :smiley: Hogy ez most a felgyűlt kondenz, vagy tudomisén, azt még nem fejtettem meg. Főleg olyankor van ez, ha hidegebb helyiségből melegebbe megyek, vagy ha hosszabb ideig használom az eszközt. Ámde a felső levegős Zeusz X-szel egyetlen alkalommal nem volt ilyen tünetem, így én nem vagyok alkalmas az alsó levegős tankokhoz és fordítva :smiley:

2 kedvelés

:slightly_smiling_face: A legtöbb tank alsó levegőzésű de az a lényeg,hogy neked jó legyen és ne történjen baj…

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.