A liquid és a huzal kapcsolata

A hideg vízbe mártás tökéletesen működik, látványosabb mint a vízsugár alá tartás :grinning: :wink:. Mindkettő hatékony. Ezt megénekeltük egy poszt alatt már. Én is onnan nyúltam az ötletet. :grinning: :rofl:

5 kedvelés

Én sem vagyok egy fotogén típus, szóval én sem fogok róla videót készíteni, de ez nekem nagyon bevált “módszer,” nem is kísérleteztem mással, mert így jól működik. :slight_smile:

7 kedvelés

Nekem vizezés nélkül is lepereg András ! :slight_smile: Szerintem az csak egy plusz munka vele. !

5 kedvelés

Én izzitok, és bedugom a csap alá.:slightly_smiling_face: Vagy rakok új tekerést, mivel kevés tank marad nálam sokáig (1-2 hónapnál tovább).:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Lehet nálatok a vizezés miatt nem bírja sokáig egy huzal az iramot ! :slight_smile:

6 kedvelés

Nálam szokták bírni, ha nem lépnek le hamarabb.:rofl::rofl::rofl:

6 kedvelés

Igen elő szokott fordulni, némi vatta benne marad nálam is olykor. :slight_smile:

5 kedvelés

Igen, igy szoktam mindig, szép huzal, friss vatta, csak ezt már az első épités után tapasztaltam a dvarwban. El is szontyolodtam, úgy vártam ezt a tankot, es nézhetem benne a megsárgult likvidet.
Igen, 70vg/30 pg alappal öntöm az snv-t, nulla nik, jelen esetben 0.7 ohm és 14 watt.

2 kedvelés

Igy már szinte tuti, hogy a vg a ludas. Ha 50/50-nel öntöm fel, akkor már pg többlet lesz a vége, nem lesz túlizesitett?
Esetleg ha egy snv-t túl soknak, “vastagnak”, nagyon izesnek érzek, pg-vel higitsam inkább?

2 kedvelés

Kéz csókolom ! Jó reggelt Edina !

Igen , egyik probléma hozza a másikat, idáig bele sem gondoltam , hogy ilyen probléma is fel fog merülni, viszont , ha túl ízes marad a PG. kiegyenlítés után , akkor már bármennyi 50/50 el lehet hígítani , csak ugye macera. Nem lesz amúgy probléma rendes huzallal nem fog besárgulni a leves ez biztos ! A 14 wattot soha nem szoktam elérni, ha kokszos a huzal akkor is maximum 9 watt. Ez is szerepet játszhat a besárgulásban !

2 kedvelés

Jó reggelt Attila!
A 9 wattot használatra, vagy a tisztitásra érted?
0.7 Ohmhoz mekkora watt az ajánlatos ss316 huzalnál használatra?

3 kedvelés

Mindenképp a használatra, és ez nálam a maximum érték ! Tisztításkor 5-5.5 wattot használok. Én a 9-10 watt környékére lejönnék mindenképp és onnan lehet finomítani amit megkíván ! Sajnos ugye hideg is van a vatta 70/30 as levest nem úgy veszi be mint az 50/50 est meg ugye a magas watt és már össze is adódik. Az SS huzal igen gyorsan hevül szóval nem kell neki sok kakaó ! :smile: :blush:

2 kedvelés

Csak a lakásban használom.
Akkor lemegyek 10 wattra, hátha beválik :slight_smile:
Azt gondoltam a 0.7 Ohm megkivánja a többet.
Gondolom a kifújt gőz kevesebb lesz, bár igy sem sok.
Mondjuk én dl felhasználó vagyok, hosszú slukkokkal, rengeteg gőzhöz szoktam.
De szerettem volna egy igazi mtl kazánt a reggeli kávézásokhoz, ezer évig cigiztem, ezzel tudom imitálni legjobban.
Egy kis poddal ugyanez a szitu, azt hurcolom magammal
És érdekes, azt több hónapja használom, ugyanaz a huzal van benne, amit a srác berakott nekem amikor megvettem. Igaz, abban mindig gyümölcsös likvid van, szintén 70/30 aránnyal.

2 kedvelés

Igen azért nem lesz akkora gőze mint egy DL kazánnak, :slight_smile: de ha belejössz az MTL vonalba itt is lehet nagy gőzöket kicsikarni, persze ahhoz már afc csere kell , meg huzal módosítás. A VG többletnek akkor van nagy jelentősége, ha például melegről hidegbe kimegy az ember és megsűrűsödik a lekvid, már nem is akarja a vatta bevenni a levest. :slight_smile:

2 kedvelés

Ma pont aktuálissá vált a vatta csere, ezért csináltam képeket is.:slightly_smiling_face:

Vatta csere előtt:

Majd pedig izzitás, és zuhany után ugyanaz a tekerés:

Az alany egy kylin mini v2, huzal: ni80 26x2+36 clapton. Ez a mostani már nem az első izzitás+zuhany, majd vattázás kombója volt a tekerésnek.

4 kedvelés

:+1: Okés ! Látom már ! Ezt a hatos vezér huzalt azért ne hasonlítsuk egy 0.25 ös cérnához, ezt persze hogy nem égeted el ! :rofl: :rofl: :rofl:
(Ezt csak viccnek szántam) :slight_smile: A lényeg szép tiszta lett ! :slight_smile:

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.