Köszönöm a befogadást!

Sziasztok! Kovács Bálint vagyok! Új vagyok az iparban. Kb 1 hónapja vettem egy smok morph 2 t egy aromamizer plus rdta val. Meg 5 éve kaptam karácsonyra egy smy 50 tc-t egy obs frost wyrm - mel!(amit most vettem elő:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:)
Egyből egy kérdéssel fordulnék hozzátok! Mit csinálok rosszul? Kb 1 hét alatt elkokszolódik a tekercsem, vagy égett kellemetlen ízt ad a vattám. 70 75 w on használom wotofo quad core clapton előre tekert coillal és vandy vape lapka mujikkal dual coilban 0.16 -0.20 ohm - al!
Valami mégsem jó… gondolom ez így látatlanban fikarcnyi információ de ha valaki tudna mondani valami okosat hálás lennék!
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
Szép estét!

3 kedvelés

Szia, üdv nálunk :slight_smile:

Nem tudom, hogy milyen gyakran szippantasz bele, de ekkora teljesítményen szerintem az 1 hét tök normális, plusz amit @Andras_Barton mondott, vannak liquidek, amik az átlagnál jobban kokszolnak.
Elsőre azt mondanám, hogy valszeg semmit nem csinálsz rosszul.
Esetleg annyi, hogy ne hagyd a tankot kiszáradni. Ha nem kerül elég liquid a kazánba, akkor a tekerés elkezd önmagában égni.

3 kedvelés

Üdv köztünk!
Sztem ez teljesen normális az az 1 hét. Én mtl-ben tolom, es 2-3, max 4 nap után csere. Amúgy, ez egy eléggé összetett dolog. De idővel majd könnyebb lesz minden. Csak kitartás!
Ahogy irta @Deepfreeze is, ne hagyd, h ki ürüljön a kazán, amikor féligen alul van, akkor töltsd újra tele.
Inkább ússzon a tekerés a liquidben, mint száraz legyen…

2 kedvelés

Gyümölcsös, desszert, hűsítős is. Minden tank után másmilyet tankolok.

@Deepfreeze elég sürűn szipkázok belőle. Akkor is sokszor láncdohányosként, leginkább melóban mert 2 csavar meghúzása közt van 3 jó szippantásom akkor 12 másodpercben beleverek 3 4 slukkot. Lehet hogy ez a baj mert a 3. Slukknál már szoktam érezni kicsit égettebb ízt. De nem mindíg!

@Robertino_daf nagyon reménykedem benne hogy könnyebb lesz idővel. Sokszor a vattázáson veszek észre hibákat sokszor tekerésen. De próbálom próbálom erősen!

Köszönöm szépen a válaszaitokat!
További szép napot mindenkinek!

3 kedvelés

Liquidtől is függ.
Legutóbb sikerült vennem egy olyat, ami 2 nap alatt bekokszolta a tekerést.
Evergreen Lime, ment is a kukába, nagyon édes, ez miatt kokszol ennyire.
Az átlagos, kevésbé kokszolós leveseknél nekem 1 hetet bírja a saját tekerés Dvarw MTL-ben nagyjából 30ml-t.

1 kedvelés

Alapból a szinpla gyümis ízek kokszolnak a legkevésbé. Mondjuk egy vampire vape heisenberget én simán toltam 1-1.5 hónapig egy tekeréssel. A desszert és dohányos ízek jobban kokszolnak. De vannak kivételek minden oldalon. Meg nem mindegy a mennyiség. Én napi 3-5ml fogyasztok, így más a használodás, mint napi 20ml esetében. És akkor még ott a porlasztó minősége. Ami tud nagyon hektikus lenni. Ugyanaz a pori egyszer 1 hét, máskor 2, egyszercsak meg 2 nap. Ez az egyik hátránya, a másik az ára. Szóval az 1 hét ezek függvényében egy átlagosnak mondható.

Ezért jó a saját építés. Mert ezeket a hátrányokat megspórolod. Cserébe kapsz másokat. :rofl:

6 kedvelés

Mondjuk én csere mániás is vagyok, gyümölcs mentolnál is cserélek 30ml után, ez már inkább megszokás nálam.

1 kedvelés

Igen, azt kihagytam, hogy ízlés kérdése is. Az íz folyamatosan változik, van aki naponta cseréli, mert zavarja, nos én igénytelen vagyok ilyen téren. :sweat_smile:

Van amit csak akkor cserélek, amikor már egy széndarab van a tekercs helyén. :rofl:

2 kedvelés

@Ispy
Elég hamar szoktam már érezni, 30ml-ig el tudom szívni, ha normális a liquid.
Mondjuk az ízvakság is képbe kerül, ha ugyanazt használom folyamatosan.
Ezért rendeltem most 2db Dvarw MTL FL-t, hogy tudjam váltogatni.
Az Evergreen Limetól falra másztam mert 2-3 nap alatt szinte fekete kávé lesz az enyhén sárgás színből. Az ízén is érezni.

3 kedvelés

Ja, én most a crazy lab ice cream cookies-zal szenvedek, 1 tank és már szinte 0 íz, lassan elfogy, igaz még csak 1 éve van meg. :rofl:

Én a csereberét most 8 szettel próbálgatom, de azt hiszem ez már a másik véglet lesz, mert ennyit nem tudom, hogyan kéne egyszerre használni.

5 kedvelés

Fordulj hozzám bizalommal: 6 készülék 10 tank, ami most aktív, a többi tarcsiban van, ha esetleg szükség lenne rá :rofl:

8 kedvelés

Jól van, nem csalódtam benned. :sweat_smile:

3 kedvelés

S mi a véleményetek az aromamizer v2 mesh build ről? Azt szeretnék most rendelni advanced kittel és a 16ml es verziót akarom megépíteni szükített dl mesh buildnek!

2 kedvelés

Szia!
Akadnak páran akik használtak, vagy jelenleg is használnak ilyen opciót, a @dl_csoport tagjai közül, hátha ez segít valamennyit. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szia én csak ajánlani tudom ,én magam is használom napi szinten nekem nagyon tetszik , megépitve ,16 ml kapacitással tökéletes választás ámbátor ezt még lehet fokozni 30ml-ig is de szerintem 16 ml indulásnak elegendő majd miuttán kitapasztalod az adottságait és persze a te fogyasztási szokásaid vele szemben akkor bővitheted is :slightly_smiling_face:

2 kedvelés