Zeus vattázás

Sziasztok,gondoltam feltöltök egy képet Zeus X rta vattázásról. Sokan írják mindenfelé, hogy eladják, mert akármit csinálnak vele folyik. Amikor már túl vagy a csimni bekoppintáson-ahogy azt kisgazdánk leírta- akkor már csak egy dolog lehet: elrontod a vattázást, azért folyik. Én nem építem dualban,egyrészt mert így van + 2 db csavarom és egy plusz slotom, ha vmi gond lenne ( :smiley: ), másrészt meg, mert ha jól van megépítve, akkor nem is látom értelmét. Szóval ami fix a build decken az a vatta nyílása. Az pedig nem kicsi, hanem bazi nagy. ( összehasonlítva pl Hellvape Destiny-vel.) Szóval sok vatta kell bele. De sok vattához nagy magátmérő is kell, ezért építettem kettőt. Egyiket 4 mm magra, a másikat 5 mm magra. Ugyanaz az alien clapton huzal, ugyanaz a menetszám és ugyanaz a likvid került bele. Annyi, hogy a kisebb tekerésbe tegnap, az 5-ösbe pedig ma. A kisebb jobb ugyanannyi vattával. Na most a vattázásról: sima 6-os cipőfűző végű vattát használtam (sokan keverik a cipőfűző vattával, de van oylan vatta is ami üvegszálas és az egész oylan, mint a cipőfűző végűsnek a vége. Vékony,tömör). Szóval 6-os sima shoelace középen kettévágva. Az egyik felét kettéveszem hosszában a cipőfűző végtől és belefonom a másik felet. Közben óvatosan meg is sodrom, hogy valamennyire azért vékonyodjon. Behúzás előtt a cipőfűző résznél erősen megsodrom, hogy egyáltalán be lehessen kapatni a magba. Aztán behúzom. Az 5-ös magba simán bement, a 4-esbe kicsit feszesebben, de nem kellett rángatni. Így garantáltan nem folyik sem tankolásnál, sem szívásnál (én sosem zárom el tankolásnál sem a levegőt és semmi mást sem. Ha jól van vattázva és a tömítések is jók nem szabad folynia). Méretre vágtam, kicsit hosszabbra mint kellene, hogy maradjon egy kis válla a coilnál, de igazából 1-2 mm-t kellett levágni belőle. A behúzott részt bolyhosítottam és betettem mind a két végét a helyére. Meglocsoltam nedűvel. Kicsit megijedtem mert kb 10 slukk után eltűnt a tartályban lévő likvid fele :slight_smile: . De majd beázik és jó lesz. Következtetés: 4 mm magra tekerve kapunk oylan átmérőt, amibe elegendő vatta húzható be. Az 5-ös is jó, de a 4-esnek jelenleg erőteljesebb az íze. Amikor beázik a vatta és még nincs rajta a csimni a kéménnyel, akkor csipesszel picit szoktam igazgatni rajta, hogy egyáltalán össze lehessen tekerni a kéményt a build deckkel. Ja, ez a 2 Zeus, amit most tekertem meg ezek klónok, 8 dollár volt darabja a fasttech-en és 1,5 hónap volt, mire megjött. MEgéri az árát, de csak az ss, mert annak csak a csimnije alu. Szóval aki Zeusra vágyik, annak hajrá, ne féljen tőle, csak ne akarja 2,5-3 mm magra tekerni a coilt.

6 kedvelés

Köszi a részletes leírást! :slight_smile:

A magátmérőben nem értek veled teljesen egyet, amikor még élt a zeus x-em (túl nagy nyomás alá helyeztem a keményt, és ezért elhalálozott), nekem 3-as maggal single tekeréssel is tökéletesen működött. :slight_smile:

2 kedvelés

Más is számíthat,elfelejtettem írni hogy én 50-50 liquidet használok. Nálam sosem működött normálisan kisebb coillal. Minimum hogy tankolás után fröcskölte a lét. Persze az leginkább attól van,hogy sokat kap a coil,de egy feszesebb vattázással ez is megoldódhat és itt neked igazad van. Mert ilyenkor tényleg a vattázás sűrűsége számít bármilyen magátmérőn.

3 kedvelés

Szia, éppen ma jutottam el oda, hogy építeni kellett az egyiket. Gondoltam akkor tekerek egyet én is 3-asra és kipróbálom, mert lehet hogy előzőleg a vattázást elrontottam.MEg is építettem fúrószárral ( a sztori röviden: amiről azt hittem eddig hogy 3-as coilmaster, az valamivel nagyobb átmérőjú, mint a 3-as fúró szára, lehet hogy ez volt a baj. Arra gondoltam, most nem kockáztatok, hanem furószáron tekerem meg a coilt, az a tuti. Tolómérőm nincs itthon, mert kölcsönadtam unokaöcsémnek, úgyhogy in nomine patris…elszórta valahol :frowning: ) . Szóval 3-as mag, 4 vagy 5 tekerés alien claptonnal 0,31 ohm, 3-as vatta belehúzva. Istenien muzsikál. Ízre még jobb is, mint a rettenet 5-ös, de gőzt messze nem ad annyit. De ez legyen a kisebb baj, több likvid marad. Köszi a tippet. Ahogy írtam is fentebb ,azt hiszem a 4-es arany középút lesz a megoldás, csak ahhoz a vattát nagyon el kell majd találni, de ez már egy másik történet lesz és nem is fogom kiírni ide, mert fentebb már leírtam hogy szerintem single- ben az az igazi. De végül is kinek mi…Amúgy a Zeus építése összehasonlítva a Hellvape Destiny-vel sokkal nehezebb. A Destiny-t szoktam is ajánlgatni kezdőknek. Annál mindegy 4-es maghoz is mehet a 3-as vatta, csak ontja a gőzt. Amiért nálam nem lett favorit, az az hogy zajos és kicsi a tank. De ez is egy másik sztori…na nem fárasztalak tovább, még1x köszi a tippet, ha nem írtad volna hogy nálad jó lett 3-as magon is, valszeg nem próbálom meg újra. Jóccakát… :slight_smile:

4 kedvelés

Köszönöm a visszajelzésedet! :slight_smile:
Nagyon örülök, hogy sikeres lett a projekt! :slight_smile:
Én inkább íz, mint gőz hajhász vagyok, és 3as magnál nagyobbat ritkán tekerek, általában inkább kisebbet szoktam. :slight_smile: Az, hogy egy - egy tanknál kinek mi az ideális, már szubjektív dolog. :slight_smile: Nyilván lehetnek átfedések, ezért is örülök, hogy neked is bejött a 3as mag. Ha minden jól megy, hamarosan érkezik hozzám egy újabb példány a zeus x-ből. Ha ide ér, ki fogom próbálni 3.5-os, és 4-es maggal is. :slight_smile:

4 kedvelés

1 bejegyzést új témára osztott fel: Zeus Geekvape - Milyen vattát javasolnátok 70-30 as keverés mellett tartósnak?