Zeus x mesh

Sziasztok!

Ma hozta a futár a liquidhall-tól a zeus x mesh deck-em. Gondoltam kipróbálom, hát nem jött be. Megépítettem, ahogy az itt fellelhető videókba láttam viszont sem a geekvape aegis-el, sem a wismec gen3-al nem működik jól. A lapot a hozzá kapott formázóval tettem be, majd rögzítettem elvileg lent van koppanásig. Most vagy a deck a hibás, vagy én néztem be valamit, de 10-ből 8 alkalommal nem ismeri fel egyik mod sem a deck-et. Illetve ha a tank tetejét megkocogtatom, akkor lesz 2 slukkom. Ráadásul a gyári 0.17ohm lappal építettem meg, de mind 2 mod 0.25-0.457 ohm közt méri…

Tudnátok segíteni, mit ronthattam el, illetve mire kell odafigyelnem?




2 kedvelés

Szervusz @kidd25 kép alapján szépen van meg építve a vattàzàs is korrekt viszont azt javaslom nézd àt a deck alján lévő pine csavart mert lehet hogy vagy nagyon be van csavarva és azért nem érzékeli a mód ( módok) :point_up:tehàt a pine csavart kissé tekerd kijjebb mert az adót mód 510-es csatija nem érzékeli :point_up:de viszont egyben figyelj hogy mennyire tekered kijjebb mert ha túl sokat tekersz akkor ugyan ez lesz a deck laza lesz és nem fogja pontosan mérni az ellenállást,ès újfent nem fogja èrzèkelni a mód, ha mindig jelentkezik ez a probléma akkor a módból akkuk ki ès csavarhúzóval jàrasd meg az 510- és csatit mert lehet hogy le van ragadva a módban … remélhetőleg csak ennyi a probléma :thinking:…meg azèrt ellenőrizd le a befogató csavarokat a meschnel nem e lazultak vissza húzd meg újból a biztonság kedvéért mert ez is okozhatja a jelenséget…

7 kedvelés

Szia!

Sajnos a legdühítőbb hibával szembesültél. A rossz kontakt őrjítő tud lenni, és erre utal a leírásod, a “kocogtatásos” átmeneti javulás.

A Zeus meshnek is tudomásom szerint alaphelyzetben eléggé kilóg az 510 pinje, a tetejébe a modok rendszerint rugós 510-el rendelkeznek.

Amit javasolni tudok az az általános takarítás. Érdemes a tankot teljesen szétszedni, minden darabját mosószerrel átmosni, öblítés után alaposan megszárítani. Összerakásnál a csavarokat stabílra érdemes meghúzni, de nem kell túlerőltetni. A megépítés után a befogatott mehs lapot kézzel nem lehet elmozdítani egyik irányban sem, nem lehet csúszása, elmozdulása.

A modokon az 510-et jobb híján érdemes papírtörlővel áttörölgetni, még akkor is ha ránézésre tisztának látszik. Az akksik kivétele után érdemes megnyomogatni a középérintkezőt, hogy valóban rugózik-e.

Sajnos én is vettem már új, de gyárilag gagyin összerakott tankot, az ilyen nagy karbantartás segített a hiba megnyugtató elhárításában.

További szép napot, kellemes gőzölést!

4 kedvelés

Megpróbálom ismét. A deck nem lehet koszos, mivel bontatlant kaptam, de hirtelen felindulásból szétszedtem, és ellenőriztem a csavarkötéseket. A coil deckkel összehasonlítva ugyan olyan magas, illetve az alján a menetből ugyan annyira lóg ki a réz érintkező. Gondoltam arra is, hogy a liquidhall nem eredeti eszközt küldött, de azt a verify check (elvileg) igazolta. Most a coil deck-et használom dual-ba, faszán működik. Tegnap még idegességembe nekiálltam a wismec-et kitakarítani, hátha az aegis baszaxik, de nem… Este teszek még egy próbát, ha nem sikerül, nyitok egy hibajegyet a liquidhall-ra, és soha többet nem fogok tőlük rendelni… Eddig 2 eszköz rendelésből 2-vel probléma volt…

Valaki tudna ajánlani egy olyan mesh tankot, ami kompatibilis wismec rx gen3-al, illetve a geekvape l200-al?

1 kedvelés

Szia eme mesh RTA-k megfordultak nálam:

  • Vandy Vape Kylin M
  • Wotofo Profile Unity RTA
  • Wotofo Profile M RTA

A Unity sajnos igen könnyen képes elengedni a levest, így azt nem feltétlenül ajánlom (mondjuk ízre így is bitang), a másik kettő viszont felülről levegőzik, így szinte lehetetlen megfolyatni őket (ízre Ők is bocijók). :slight_smile:

Plusz itt egy tipp, felezd a mesht, ezzel növelve az ellenállást és csökkentve a teljesítményt (hála @Kabak úrnak!):

6 kedvelés

Köszönöm a választ. Nemsokára nekiesek, szétszedem megint a dekket, és lefényképezem hogy mi hogyan áll. Teszek még egy próbát a mesh lap felezésével, ha nem jön be, küldöm vissza…

2 kedvelés

Szia. Ugyan nem mesh lappal,hanem tekeréssel más tanknál jártam ugyanígy,hogy kocogtatás után jó volt 1-2 slukkra. Majd meg őrültem tőle,mivel előtte minden simán ment. Az volt a gond,hogy a tekerés letestelt néha,pont annyira,hogy idegeljen. Használatra készen állt látszólag,míg bele nem szívtam. Akkor ledobta a láncot. Kocogtattam,akkor jó lett. Csak sokadig szétszedésre vettem észre ,hogy mi lehet a baj. Mondjuk valszeg az idegtől már az információ feldolgozó képességem is csökkent,a józan gondolkodással egyetemben.

7 kedvelés

Látom hogy régi téma már de gondoltam csak írok hátha valaki küzd hasonlóval,:sweat_smile: a fent olvasott hiba akkor fordul elő ha túl laza az 510es csatlakozó, és deckre feltéve mozog így a mesh lap is nagyon ingadozik , tehát összébb kell csavarni vagy épp helyre rakni a műanyag házába az 510es csatit.

2 kedvelés

szia!

meg volt húzva minden, nem tudtam mi volt a probléma, viszont később, mikor elővettem ismét a mesh-t, megjavult. mostanában sajnos visszatértem az analógra, meg hordom be szlovákiából saját használatra az elfbarokat. lassan le kellene porolnom a készletemet ismét :frowning:

1 kedvelés