Zeus X dual

Sziasztok!

Először is, neharagudjatok, ha volt már a kérdés, 2 napja vagyok tag, sok-sok órát töltöttem az oldal olvasásával, de nem találtam meg a problémámra a megoldást.

Pár hete tértem át az építgetős deckekre, mivel az eddigi tankjaimhoz számomra nehézkes volt a porlasztó vadászat. Ott egyszerű dolgom volt, rá volt írva hogy mekkora intervallumba használható, betekertem, feltöltöttem, szívtam. 1 hete boldogít egy Zeus X dual RDA, de nem jutok vele 1-ről a 2-re. Valahogy elmarad az az íz, amit a kollégám leírt nekem ezzel kapcsolatban. A képeken látható fused claptonnal építettem meg, de már a “tisztításnál” akadályba ütköztem. A 2 előre tekert huzalt a morph2 meg sem mozdította, mivel az ellenállása a mod szerint 0.07 ohm volt. 4mm lábat vágtam nekik. Ezen a problémán a wismec-el gyorsan túlestem, mivel ezzel a moddal már meg tudtam izzítani a huzalokat, azok az izzítás után 0.152ohm ellenállást mutattak. Ez mitől lehet?

A másik problémám, hogy hiába vattázom úgy, ahogy mondták, ahogy itt az oldalon található videóban láttam, sehogy sem akarja az ízeket átadni. Jelenleg 50/50-es VG/PG levest szívok, de érlelődik fél liter 70/30 VG/PG leves, ami korábban a “hagyományos” tfv8, vagy az iStick pico kazánjaival nagyon jó ízt adott. A zeussal 0.14-15ohm ellenállással 70-78W közt jön gyenge íz, illetve nagyon jó gőz. Alatta semmi.
Mit rontok el?

Mégegyszer ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült.






A pg felel az ízért a vg meg a gőzért…szóval pont nem csökkenteném a pg-t. Az 50/50-nek jónak kellene lennie…ergo más lesz a gond szerintem. Ráguglizva több találat is jött melyben ennek a tanknak nem dicsérik az ízvisszaadását…szóval simán lehet a konstrukciója miatt.

1 kedvelés

“gőzbajnok” leveselet szoktam használni, eddig “gyári” porlasztókkal nem volt bajom vele. Rendelek majd egy másik tankot, ezt meg kipróbálom mesh lappal. Már csak annak kell utána olvasnom, hogy mi lenne a legjobb választás.

Szia.
Zeus dualt hajtok pár éve,így első ránézésre nekem túl közel vannak a huzalok egymáshoz.
Én a huzalok közt hagyok egy huzalnyi távolságot.
Közéjük teszem azt a kis eszközt amire tekertem a huzalokat,ha elfér közöttük akkor kezdek vattázni.

1 kedvelés

Köszönöm, kipróbálom.

Jelenleg 0.172 az ellenállás, és a képen látható piros dobozos előre tekert coilt használok dualba. Van ez a másik átlátszó dobozos, azzal nem tudtam semmi maradandód alkotni…



Szvsz ezek a koilok single-ben is elég alacsony ellenállások ahhoz, hogy elegendő áram follyon rajtuk, nem kevés teljesítmény felhasználva. Duálban, egyenlő ohm esetén az eredő ellenállás még feleződik is, konvergálva a 0-hoz, rövidzárat képezve…

Tudom, hogy a vape élmény szubjektív, de én kb. 0.3Ohm körül tekerve, akár duálba és “gőzfürdő & íztenger” élményem van minden egyes építésnél.

Egy próbát megér, nem?:wink:

3 kedvelés

Ha jól látom, temp SS módban használod? Az ellenállás nekem 0.15-0.17 közt volt a 0.32ohm ni80-al. 75-78W-nál nem mertem fejebb menni, majd ha hazaértem kísérletezek vele egyet. A zeust megpróbáltam single-be tekerni, úgy 0.3ohm jött ki, de szintén 60-68W-nál már forró volt a gőz.

1 kedvelés

A tc mod számomra is újdonság, még csak próbálgatom pár napja, de hogy vatta kímélő, az biztos. Jól beállítva biztonság és kényelem láncslukkokhoz is.
Variwatt üzemmódban még nem mentem feljebb 40Watt-nál, ellenállásban 0.3Ohm alá.
Bevallom, kezdő dl-es vagyok és számomra ilyen értékek mellett is megfelelő az élmény és tetemes az elhasznált liquid mennyiség.
De nem bánom.:ok_hand::sunglasses:

1 kedvelés

A következő tekerést kipróbálom 5mm lábakkal. Vattából Wotofo Cotton xFiber 30db 60mm/3mm használok, ellenállásból Coilology Ni80 Multi-Strands Fused Clapton 0.32 ohm-ot dualba. Így nekem mindig 0.15-0.17 ohm körüli érték jön. Ami nem is rossz nekem, mivel a smok tankokkal 0.12-0.14ohm-os porlasztókat használtam, ami brutális ízt, és gőzt adott azokat olyan 110-250w közt használtam, ami a porlasztóra rá volt írva intervallumon belül. Próbáltam single-be zeussal, úgy 0.31 ohm jött ki, elindultam 25W-tól 2W-o ként, de egészen 68W-ig semmi 70W-on már volt füstje, de íze semmi. Majd 76W-on olyant csult a számba, hogy azt hittem kibxom a kukába az egészet… Vissza is építettem dualba, majd most kipróbálom melyik az a fokozat, ahol jön az íz. Újra vattáztam, és egy gandalf-os szett levest töltöttem bele. Barackos teás ízű. 89w-on már meleg a gőz, de íz még nem az igazi :confused: Rendelek majd hozzá mesh dekket, hátha azzal jobb lesz. A mostani keverés 40/60PG/VG.

1 kedvelés

Ahogy már írtam, külföldi oldalakon leírták…ebből a tankból erős ízeket ne várj! Miért gondolod, hogy egy mesh deck megoldja a konstrukciós hibát?

Egy próbát megérhet. Milyen tankot ajánlanál, ami támogatja a dual tekerést, dl, és jó az íz átadása?

Kérlek, ne haragudj rám! Ilyen magas teljesítményen és ilyen alacson Ohm értéken egyszerűen nincs tapasztalatom, nem tudom kommentálni.

Szerényen beérem kb 0.3as tekerésekkel, amiket 1db 18650es v. 1db 21700 akksi hajt.

A Hastur modom tc módban valóban 88Watton tólja, de vissza is szabályoz, ha rálépek a tűzgombra, akkor is. Így már lement kb 5 tank és a vattának semmi baja. Íz és gőz rendben, nekem megfelel.

A liquvid és nic bevitel sem mindegy, főleg nem dl üzemmódban.

Csak óvatossan!

4 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:

A legtöbb modnál az elektronika letilt az alacsony ellenállás miatt.

A huzalnak 2 ellenállása van, a hideg ellenállása alacsonyabb és izzítás után illetve közben ez valamivel megnő. Ezért lehetett, hogy később több lett. Egyébként ez reális érték ha azt vesszük, hogy 0.25ohm -os coilból kettőt teszel bele. Mert ez feleződik.

Ami először féltűnik, hogy nagyon minimális hely van a 2 coil között. A levegőző a deck közepén helyezkedik el és valószínű csak a tekerések oldalán tud több levegő feljutni középen kevesebb. Ami okozhatja az ízvesztést és forrósodást is mert nem tud megfelelően hűlni a tekerés. Szerintem ahhoz, hogy jobb legyen az íz, a levegőzésen kell javítani. Ehhez pedig elengedhetetlen a kisebb, vékonyabb coil és a magasabb ellenállás. Pl.: 0.5ohm -os coilokkal olyan 0.25ohm ellenállásod lenne amiért a modjaid (akksik) is hálásak lesznek. :slightly_smiling_face: De még optimálisabb ha 2 x 0.7ohm az 0.35ohm körüli ellenállás lesz végeredményben. Ezt olyan 45 - 50 Watt körül tudnád hajtani.

Van esetleg másfajta coilod vagy huzalod is?

5 kedvelés

Sajnos még csak ez a 2 fajta ellenállásom van. Az egyik hozzászóló tanácsára elhúztam egymástól a coilokat, most kb a tekerési segéd majdnem befér közéjük, de nem sok változott. A vatta 3mm-es, pont leér az aljára, mielőtt “letuszkoltam”, kicsit megritkítottam. A liquid amit használok, a már említett 40/60 tea ízű, ~6% nikotinnal. Ha találok boltban, rendelek előre kevert levest, mert az is átfutott az agyamon, hogy a levessel is gond lehet.
Az ellenállás változást úgy értem, hogy mikor becsavarozom a friss coilokat, a mod 0.1ohm alatti ellenállást írt, a morph2 vw módban 0.1ohm alatt tilt, ez stimmt. Viszont úgy gondolom, hogy valami baj lehet, mert a 2x0.3ohm-nak legalább 0.14, vagy felette kellene lenni.(± pár%) Az akksik 3 basen 3100mah 50A akksi, direkt sub-ohm használatra ajánlották. Nézegettem az előre tekert huzalokat vape42-n, és liquidhall-on, de ami dual-ba 0.3 vagy felette lenne, az mtl coil. Azt gondolom nem lehet használni dl-re.

Így van de ez nem a coil beépítését követő ellenállás, hanem miután izzítod vattázod liquid stb… Tehát a kész állapot. Illetve természetesen elég sok tényezős a dolog tehát ezért csak kb érték.

A sub-ohm, a 0.5ohm alatti ellenállás. Nem kell attól 0.1 -es legyen.

Itt is lehetnek jók ha előre tekert kell.

https://www.aromaparadise.hu/tekeres-vatta-eszkozok/elore-gyartott-tekeresek?page=3#content

Annyira már nem vagyok képben a DL -el biztos vannak nagyon frankó brutál, alien stb tekerések amik jók és rendesen adják az ízeket, gőzt stb… De egy sima Ni80 Clapton is ott van ízben és gőzben és legalább mérhető ellenállása is van főleg dualban. :slightly_smiling_face:

De az biztos a legjobb az lenne ha te tekernél magadnak olyat amire szükséged van. Nem nagy ördöngősség és természetesen itt mindenki segít abban is. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

http://claptonfactory.eu/shop/
Esetleg ez is opció lehet,ha csak coil kell készre tekert.
Sokáig tudja a dolgát akár singleben 0.3-0.4 ohmon 30-40 wattal elég hajtani :wink:

2 kedvelés

Köszönöm szépen a segítséget, kipróbálom nagyon ellenállású tekeréssel.

4 kedvelés