Zeus x rta

Sziasztok!

Tegnap este végre rá vettem magam, hogy elkészítsem első vattázásom. A gyárilag csomagolt tekerést használtam a szintén mellé csomagolt vattával. Minden szépen ment. Ízre és gőzre is meg voltam elégedve. El is ment egy fél tank lotyi (70vg/30pg).

Viszont reggel már nem működött. A tekerés rész tocsogott a lotyiben. Gondolom én hogy a vattázás lehet a rossz. Nekem túl sűrűnek tűnt, eléggé tomködni kellett a nyílásba.

Van valakinek némi kép anyaga hogyan is nézzen ki vagy rosszul gondolom és nem ettől szívta fel magát.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia, ha sűrű a vattázás és nehezen ment be a helyére, akkor nem lenne szabad folynia. A tömítéseket nézd már meg légy szíves, hogy bent vannak-e a helyükön. Nem írtad meg, hogy miylen ellenállást miylen teljesítményen használsz. A Zeusoknak van egy típushibája, ami csak egy szerelési pontatlanság gyártásnál. A kémény nincs benyomva rendesen a helyére. Erről van video a yt-on, egyszerűen csak rá kell koppintani.

2 kedvelés

Szia!

Először is köszönöm, hogy válaszoltál. Igen minden tömítés a helyén van. 0.4 Ohm a tekercs ellenállás és 40 watt körül próbáltam. Most feljebb emeltem a tekerést így most nem láttam hogy folyna cserébe halvány lett ízre.
A keményt néztem de én nem láttam, hogy az enyemnél lenne hézag. Azt hiszem még gyakorolni kell a vattázást és a tekercs magasság kivalasztasat.

Az ízt fokozhatod, ha elzársz a levegőből. Kéményt úgy tudod ellenőrizni, hogy fejjel lefele leteszed a tankot a driptipre és kinyitod a levegőnyílást, Ha ott megfolyik, akkor ereszt a tömítés. A driptipnél érdemes betömni mondjuk pzs-vel. De ha szétszeded vmiért, akkor érdemes a kéményt bekocintani és akkor biztos, hogy a helyén van.

1 kedvelés

Egy enyhe folyás megjelent a levegő nyílásnál.
Keménynek azt a részt érted amin a kis lyukak vannak a levegő beáramlashoz a tekerés felé. Amit kicsit erősebben meg kell tolni felfelé hogy kattanjon egyet?

Igen,azt ami bekattan a helyére. Kicsit kopogtasd bele…

3 kedvelés




Ni 80 26 ga szálhuzal titanium fiber vatta

2 kedvelés

Azt elvileg jó erősen felnyomtam először amíg megszorult utána nyomtam rajta még egyet és akkor úgy érzem a helyére ugrott.

A tekercs magasságot hová szoktad állítani? Egy tekeréssel használom egyenlőre.

Ne haragudj, hogy sok a kérdés.

Szia, kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek, ha nem akkor nem. :slight_smile:
5 mm lábbal szoktam én is single-ben. Én keresztben(átlósan) kötöm be, ezért elmegy egy kicsi a hosszából. Aztán beállítom a coilt középre és olyan magas lesz, amilyen lesz. :slight_smile: De már régóta nem coilozok a zeus-szal, vannak mesh deckek. Igaz van sima rta is, a single coilos, azt most elxabtam én is. Sztem 5 mm lábbal kösd be. Ha tolja fel a levest, akkor vagy menj feljebb a teljesítménnyel, vagy zárj el a levegőből, esetleg mind a kettő. Ha forró, akkor túl magas. Amúgy a legjobb, ha megnézed a kéményen a kis likakat, mondjuk a beszerelt coil mellé teszed a build deckre és ha a likak egy magasságban vannak a coillal, akkor úgy építetted, ahogy a tervezők szerint kell. Ha a likak alatt van, az nem jó-az biztos.

1 kedvelés

Néztem én is a Mesh lapos tankot, de a kollégám nem ajánlotta meg nem is találtam sehol csak a coilost. Kínából meg már évek óta nem rendeltem mióta ez a vámos mizéria van. Tudom elég csak az alját cserélni nem kell komplett új tank.
Honnan szoktál rendelni, vásárolni dolgokat?

Zeushoz a cigabuy eu raktárból vettem a mesh deckeket. Amúgy a Tisvapo-ról is szoktam venni modot vagy mtl cuccost. De nálam a cigbest-cigabuy is jól bevált dl vonalon. .

Még néztem őket sajnos most egyik helyen sincs készlet belőle.