Kezdőként, Zeus RTA 4.építésem. Vélemény? Tanácsok?




Szeretném kikérni a véleményeteket az építésemről.
Mod: Geekvape Aegis Legend2
Tank: Zeus ZX RTA
Coil: Ni80 Framed Staple Wire 2-28/4-.1X.3/36
Vatta: Titanium Fiber Cotton Elit
Dualba tekerve, 2.5-3as mag (2.5ös imbuszra tekertem,tehát szerintem kicsit nagyobb) 5menet, 0.14ohm-ot mér a mod.
70/30(VG/PG)
A coil magassagár ugy álítottam be,h a furatok magasságában legyen, és minél több hely legyen a két tekerés között a levegőnek. (Az izzítós videó után még szétebb húztam mint látjátok,de a felizzás maradt ugyan olyan)

Tapasztalatom:(összesen 4.tekerésem ebböl2single volt ez a 2.dual) eddig most sikerült a legjobban,de még nem az igazi úgy érzem.
Mivel ez elött zeus porlasztoval kezdtem az egész vapelést(0.2ohmos jött be a legjobban,70W körül jó ízekkel és gőzmennyiséggel) így csak ahoz tudom hasonlítani.
Szoval a gőz mennyisége nagyon jó,de az íz nem az igazi még.kb 60%át mondanám a porlasztóshoz képest. Most 40w-ról indultam,60ig mentem fel,de ott már kellemetlenül meleg volt nagyobb slukknál,54W lett az optimális mellé egy picit (kb 1/4részt) elzárva a levegőt. Így nem túl meleg a gőz,és az ize is így a legjobb,de még mint mondtam,nem az igazi.

Sokat olvasgattam itt ,és próbáltam megfogadni az olvasottakat.
Minden véleményt,tanácsot,ötletet szívesen fogadok,és elölre is köszönök!

5 kedvelés

@Szaszy1990 szervusz :slightly_smiling_face:kèpek alapján èn vattàn javitanèk kicsit hogy legyen vàlla ,mivel èn ahogy elnéztem hirtelen ès egyeletnelül esik lefelé :thinking::sweat_smile:amúgy az ajànlott làbmagassàg az 5 mm ès neh imbuszkulcsot hasznàlj ,mert az arànytalan a mag mèretèt illetően :sweat_smile:invesztàlj be egy tekerősegèdre pàr ezer forint nem nagy tètel…ám visszatèrve a tekerèsedre eleve ahogy említettem is intenzív ízeket szeretnèl akkor 2.5 magon tekerd meg ,de 2 magon is probàlkozz max 6 tekerès ès intenzívebb lesz az íz …èn Bypass módban is kisèrleteznèk azèrt …amúgy egy jó megbízható rta maga tehàt azzal nem fogtàl mellè:slightly_smiling_face:remèlem tudtam némileg segíteni tovàbbi jó èpitèst ès gőzölèst​:wind_face:

4 kedvelés

Köszi a segítséget. :rofl:Most generáltál magadnak néhány kérdést.

  1. A vállát rakjam magasabbra.
    Ezt úgy érted,hogy a coil melletti részt emeljem még magasabbra? (Sorry tényleg kezdő vagyok)
    Mi az ,hogy egyenetlenül,hirtelen esik?
    Egy k3pet az ideálisról megköszönnék nagyon​:thinking::smiling_face:
    2.láb magassagot a menetrs rész aljától számítjuk? Onnan 5mm-t javasolsz, és a legvégénél rögzítve,vagy a rögzítés (vagy milyen?) ponttól számítva 5mm?
    3.Baypass mód?:thinking::thinking::open_mouth:
    Az miaz? Kérlek segíts​:smiling_face:
    Elölre is köszi
2 kedvelés

Szia!

Az építésed szépnek tűnik, a vatta kellemesen laza. Ha az ízzel még gond van, akkor a teljesítmény-gőz-levegő aránnyal érdemes játszadozni. Esetleg előfordulhat, hogy kevés likvid jut a tekerésbe, ekkor is gyengébb az íz és a tekerésen belüli vatta csökkentésével/lazításával lehet próbálkozni.

A módszered kiváló (kísérletezés a jobb ízek érdekében), előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét. Azért nekem is kellett jó pár építés (egy kazánon), amíg ráállt a kezem a tökéletesre. Ezzel mindenki így van.

A Bypass üzemmódban a modod (készüléked) szabályozás nélkül a teljes akkumulátorfeszültséget a tekerésre engedi. Ezt nagyon nem javasolom a 0,14 ohmos tekerésre, mert csúnya vége lehet/lesz.

Szerintem úgy a helyes, ahogy csináltad: kis teljesítménytől pár wattonként lépkedni felfele és ízlelni a gőzöket, amíg el nem éred az optimális beállítást.

Sok sikert a továbbiakhoz! Szép estét és kellemes gőzöket!

2 kedvelés

Szia elsősorban ne èrtsd fèlre kezdèskèppen jó úton jàrsz csak kozmetikàzni kell kicsit a vattàn hogy minnèl jobban tudd kihozni az ízt :slightly_smiling_face:




Ahogy kèrdted mellèkkelek pàr fotót hogy mire is gondoltam,èn momentàn Aromamizer v2 hajtok de a vattàzàs a lényeg … Mivel azon múlik az íz is ès a gőz is… Èn mindig hagyok vàllat mert akkor 1. nem lesz dryhittem mert folyamatosan kapja a coil a levest,2. a vàlat azèrt is ildomos hagyni mivel az ízt jobban leadja​:slightly_smiling_face:Ha jól èpited èszre fogod venni hogy egèsz màs ízt kapsz​:slightly_smiling_face: természetesen lehet mèg jàtszani a levegőszabàlyzàssal ès a teljesítmény lèpcsősen fokozàsàval is pluszban .Bypass illetve meg semmi gond nem adódhat mivel szabàlyozott móddal teszed ,max ha a vatta nem egyenletesen szàllitja a levest akkor dryhitet kapsz …a làb magassàgot illetve szerez be egy làbmèretezőt ès pofon egyszerű lesz megadni az ideàlis làbmagasságot …
Szèp estèt jó ízben gazdag,eredmènyes èpitèst :slightly_smiling_face:

3 kedvelés