Zavaros liquid

Sziasztok.

Új vagyok itt is, meg úgy alapból a vape közösségben is, úgyhogy Üdv mindenkinek. :blush:
Múlt hónapban kevertem életem első liquideit, amik elég jól sikerültek, finomak is voltak és el is fogytak. Ma került sor újabb adagok kikeverésére, és okozott némi problémát az egyik… A kép már önmagáért beszél, de a lényeg, hogy ezt sikerült összehozni… :sweat_smile: Szóval, a Revolutenak az egyik alapját használom, 50VG/50PG 3% nikotin alap, ebbe kevertem 15%-ban a Vampire aromának a Black Ice ízét. Az illata brutál jó, mintha egy zacskó fekete negróba szippantanék bele, viszont ez a szín vagy árnyalat okoz némi aggodalmat. Az előző alkalmakkor vagy teljesen átlátszóra sikerült a keverés, vagy sárgára az egyik esetben, de ott maga az aroma is full sárga volt. Itt viszont az aroma és az alap is átlátszó volt, majd összeöntés és főleg összerázás után totál matt lett. Ez valami problémát jelez? Az alap a másik ízzel (Cool blue slush) keverve hibátlan lett, úgyhogy azt gondoltam talán az aroma okozza ezt az állapotot, de igazából az is teljesen tiszta volt, szóval tanácstalan vagyok. Van erre az állapotra valami kifejezés, lehet orvosolni vagy talán nem is kell mert tök oké?
Az előző íz egy Heisenberg volt, az fényre kékes árnyalatot adott, de fele annyira nem aggasztott, mint ez a matt jelenség. :sweat_smile:
Ha a nálam tapasztaltabbak adnának némi tanácsot vagy véleményt, akkor nagyon hálás lennék, mert most kicsit bizonytalan lettem. Ja, és nagyon remélem, hogy jó helyre sikerült írni… még ismerkedem a fórummal. :smile:
Szép napot mindenkinek.

3 kedvelés

Szia, vannak olyan aromák amik bekeveréskor zavarosnak tűnnek. Sőt van olyan is ami utána is az marad. Szerintem egyenlőre nincs gond ezzel, idővel le fog tisztulni( rázogatás, szellőztetés). Ha később is ilyen marad , rá kell kóstolni.

5 kedvelés

Lehet hogy csak apró levegő bubik miatt ilyen, ha hagyod állni kitisztul.
De semmi vészeset nem látok rajta kép alapján.

5 kedvelés

Ha valamelyik összetevő hajlamos rá, vagy olajosabb, akkor is előfordul ilyen.

4 kedvelés

Nagyon köszi mindenkinek az eddigi segítséget. :grin: Már most sikerült megnyugtatni valamennyire, tényleg kár lett volna ezért az adagért, mert az illata az brutál jó. Remélem az íze is az lesz, aztán akkor felőlem lehet akármilyen matt is, ha nem okoz problémát. Öt nap a max ajánlott érlelelése, én ezeket ki is szoktam várni, szóval kíváncsi leszek mit fog produkálni.

5 kedvelés

Valószínűleg ‘ez ilyen’, majd letisztul. Hagyd pihenni egy picit. HA nem, és kiválik a leves tetejére az aroma, akkor egy nagy tál meleg vízben melengesd meg cc.40°-ra, és utána rettenetesen rázd össze​:smiley:

2 kedvelés

Ha az íze és az illata is oké akkor ne foglalkozz a színével

3 kedvelés

Szia. A Balck Ice-ban van ánizs és hűsítő is. Azért ilyen. Ne aggódj. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ma is tanultam valamit :smiley:

3 kedvelés

Én egyelőre kb csak tanulok még a vape világban, de próbálom befogadni érdemben az összes infót. :smile:

Az ánizs+hűsítő kombóra gondoltam amúgy én is, bár a Heisiben is volt, de abban jóval kevesebb arányban, gondolom.

Köszi a többieknek is a segítséget, amúgy.
Igaz ez a melegítés meglepett, néha úgy érzem, hogy a megfelelő arányok kikeverése is a képességeim határán van, de hát gyakorlat teszi a mestert. :sweat_smile:

5 kedvelés

A hő miatt hamarabb eléri a megfelelő viszkozitást. Mivel 3 különböző alkotóelemről van szó, így össze kell érnie. Ezért is van az érési idő. Ha melegíteni szeretnéd elég, ha a fűtőtestre teszed, mert 50 fok felett már igencsak bomlik a nikotin. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

35-40 fok az ideális. Inkább hosszabban. Már ha valaki melengetné…

Ha most lázas lennék, a homlokomra ragasztanám :joy:

2 kedvelés

Vegülis, mivel tavaszig rajta hagyod, így igen, a 40 fok is okés. :sweat_smile: De 50 a plafon.

laptop ventilátor nyílásához szoktam pakolni azokat amiknek sokat kellene egyéként érniük :smiley: csak játékot nem szabad indítanom mert akkor megy az 40 fok fölé is :smiley:
álltánosságban gyümölcsös cuccot nem kell érlelni, csak jól keveredjen el, desszert aromák 1 hét, dohány minimum 2… de szóljatok ha tévedek… én 99%-ban csak gyümit szívok

lényeg a lényeg a hő kicsit gyorsítja az érlelést, az elkeveredésben viszont rettentő sokat segít. de ha túlztásba viszi az ember akkor lehúzhatja a wc-n a liquidet. Nyáron pölö ne hagyd az autó szélvédő alatt hosszú déli órákig

20 levesem van bekeverve, a legnagyobb gondom, hogy leszedjem a pókhálót néha. :rofl:

Sziasztok
2 hónapja én is rendeltem aromákat. Ha hiszed ha nem mind átlátszó fehér színű volt. Íze illata isteni. Mondjuk minden hónapban rendelek, a mostaniak sárga színűek.
Ez a melegítés nekem is új, ki fogom próbálni. Köszönöm a tippet mindig tanul az ember.

1 kedvelés

Call of Duty Modern Warfare II. 720p, medium felbontás, és kész is a 40 fok :grin:

Nem muszáj melegíteni, ez egy opció. Gyorsítja az érést, segít beolvadni a komplexebb aromakomponenseknek. Én sűrűn rázom is.

1 kedvelés

Köszönöm szépen a választ

Akkor vagy nem egy helyről rendelünk, vagy nem egyezik az ízlésünk. Az enyémek mind mély,sötétbarnák lesznek- kokszol is majd mindegyik, mint a veszedelem​:rofl:
Mondjuk az ánizsos-mentolos vonal nem a fő csapásirány nálam​:thinking:
A melegítés már csak a végső menedék nálam, összeönt,megráz,sarokba dob technikára esküszöm. Majd az idő megdolgozza.

5 kedvelés

Sokan egy-egy napra nyitva is hagyják az üveget, főleg mert egyes aromákban van alkohol is, ami kipárolog továbbá az oldott gázok is távoznak így.
Emlékeim szerint ha csípősnek érezzük az lehet oldott gáz miatt, bár azt a csípősséget 2018-óta nem éreztem de akkor a szellőztetés segített.
Nem tudom hol és mikor, de én is csak olvastam ezeket valahol. Tapasztalataim szerint segít, de lehet hogy csak az a plusz 24 óra kellett, és zárt üvegben is mehetett volna.

Annyit jó tudni, hogy a nikotin levegőn hagyva, és UV fény hatására oxidálódik, a meleg pedig meggyorsítja ezt a folyamatot. Kiküszöbölhetetlen, de nem mindegy milyen mértékben történik. Többek közt sárga lesz miatta idővel még a kezdetekben legszíntelenebb liquid is.
Free base nikotint vesz az ember annak pölö színtelennek kell lennie, ha kicsit is sárga akkor vagy régi, vagy nem megfelelően tárolták esetleg mind kettő és a ráírt koncentráció (mg/l) már nem is igaz.
Ízben nem változtat tudtommal, de a 10-esre kevert liquid lehet hogy már csak 8-as

hoppá… picit belelendültem at írásba :smiley:

2 kedvelés