Yihi SXmini SL Class TC

Sziasztok!

Megint egy kérdéssel fordulnék felétek, a minap érkezett meg 1 tekercs ss316l huzal és gondoltam belevágok a tc vapelésbe, ezelőtt még sosem próbáltam.
Kicsit fura még a dolog, de kezdem kapizsgálni miszerint működik, viszont a fent említett modom produkál érdekes dolgokat… Szépen tartja a hőt, de miközben nyomom a tűzgombot fura zizegő hangot ad ki maga a mod, leginkább arra hasonlít, mint amikor közelről hallgatod a telefonod töltőjét bedugva a konnektorba. Tudom, hogy a Yihi chipek kicsit másképp működnek, mint a legtöbb TC-ben, de a DNA mellett a legminőségibb élményt nyújtják, de mégis normális ez? Olvastam, hogy pulzálva adja le az áramot a kazánnak, de arra nem gondoltam volna, hogy ezt hallom is…
Illetve még egy kérdésem lenne, ha esetleg valakinek vannak konkrét tapasztalatai ezzel a moddal kapcsolatban. Méri a kis kijelzőn a cucc, hogy épp hány fokos, de ezt nem látom a saját ujjamtól és azért szivesen elszórakozgatnék vele… Nem lehet ezt valahogy számítógépen lemonitorozni? Az SXi programjában nem találtam és a netre is hiába írom be.

1 kedvelés

A zizegő hang a PWM miatt van, így dolgozik a chip, ezzel semmi gond nincs. A legdurvábban ellenállást mérni milliós tétel, ha jól tudom. Olcsóbban (száz ezer forint körül) lehet oszcilloszkópot venni, DJLSB ezzel méri a mod chipjeit. Az applikációt nem nagyon használtam.

Saját tapasztalat az SL Class-al, hogy baromi jól lehet vele TC-zni. Van DNA Color modom, a replay egy álom, de a YiHi is teljesen vállalható. A hangja zavaró volt az elején, de idővel megszerettem. Ami fura volt számomra, akárhogy használtam VW módban, nem volt olyan finom íze, mint TC-ben a Joule. Ízérzékeny vagyok, ez az én defektem :slight_smile:

2 kedvelés

ja igen, szerintem én is az ő videójában láttam, de annyira nem neztem meg es azt hittem ez feature :smiley:
Egyelőre még nincs nagy tapasztalatom joulelal, de biztos maradok a tc-nel most egy darabig, sokkal letisztultabb élmény.
Nem tudsz esetleg egy jól bevalt tcr-t ajanlani 0.5 ss316l huzalhoz? Amit a net ír, meg amit a wire wizard kiszamol nekem (0.00088-0.00094) nem tűnik validnak, hamar koxolta az első tekeresem… valahol olvastam a 102-t, kiprobaltam és ez eddig teljesen korrektnek tűnt, de gondoltam megkerdezem hátha… :slight_smile:

1 kedvelés

@ssmbl!

A chiphez én sem találtam programot, konkrétan a YiHi SX350J V2 Temp Control Board a modmaker szerint.
A hang rendben, azt tisztáztátok, ha játszani akarsz, akkor vízteszt és szárazvatta teszt…
A vízteszt, ha megvan a hőfokfüggési együttható, vagy normálisan dolgozik a mod, akkor a víz 100 celsiuson párolog, így ezt tudod ellenőrizni, utána állítani javarészt.
A száraz vatta teszt a hőfok ellenőrzése, ha a vízteszt pipa, azaz a tekerésbe szárazon vatta, pirít és kb “őzbarna” kell legyen a vatta, vagyis nem éghet meg 220 celsiuson.
Ha ez is rendben, akkor van egy kb per sacc pontos TC modod, utána jöhet a saját konfig, pl előfűtés, boost, stb…
Azonban sajnos ki kell ábrándítsalak, ha tudod, mit tud a mod és megvan a saját konfig, nem lesz sokkal bonyolultabb használd, mint sima watt módban a cuccok, viszont nem ég a vatta, nálam plusz 3 napig tart a tekercs, de van hogy plusz egy hét, leves függő :smiley:
Nekem ez a lusta verzió, bár néha én is bypassolok, vagy wattohat tekerek, nem hőfokot, pl dripper esetén…

vízzel még nem jutott eszembe tesztelni, de száraz vatta teszt úgy, hogy kiporlasztom belőle a liquidet tank nélkül elég ígéretesnek bizonyult.
A Yihivel szerintem mostantól csak tc-zek, wattra van masik modom, illetve meg egy pár kazanom ami szerintem nem igényel tc-t, mert annyira levegős (VG V6s).
Én tuti rosszul csinálok valamit, mert eddigi pályafutásom során nekem szinte mindig 2-3 napot élnek a tekeréseim, hézagos tekerés alatt látom, hogy kb 8ml után fekete a vatta, pedig max 20 watton dl-ezek velük, de szerintem ralehet ezt arra is fogni, hogy viszonylag kicsi a kazantere es szűk a levegozese a k5²-nek, igy gyakrabban felhalmozodik benne a kondenzviz, meg hát a liquidek… szóval, ha csak akár +1 nap én már boldog vagyok.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.