TC mód beállítások

Sziasztok, némi tanácsra lenne szükségem!
Szert tettem egy Yihi SXmini MX Class modra és kisérletezgetek vele, azonban elég kevés pontos infot találtam a mod hőmérséklet/joule szabályzásának beállításáról. (persze lehet én kerestem rosszul).
Bent van az 1.2 ohomos SS316L tekerés MTL-re, azonban nem telesen tudom mit hogyan és milyen határokba kellene beállítani.
Illetve még ami nem tiszta, hogy a sokszámjegyes joule érték mit mutat?
Yihi chipsettek ismerői, tapasztalt rókák kérlek segítsetek.
Köszönöm.

3 kedvelés

Nem Yihi modom van, de sokan azt hiszik ez nem is működik, és nem lehet beállítani.
Az alap hőmérsékleti értéket úgy kell beállítani, hogy a már betekert kazánnal eggyüt lerakjuk kb. egy fél órára, vagy ameddig akarjuk, és az ottani hőmérsékletet adjuk meg mint alapérték, tehát ha a szobában 20 °C van, akkor azt kell a modba is írni.
Ez alapján már eléggé pontos lesz az érték. Viszont a TC mindenképp hűvösebb gőzt ad, és nem is olyan erős. Azonkívül a hirtelen hőmérséklet változást nem tudja kezelni, így ha a benti kb. 25 °C-ból kimegyünk télen a -10 °C-ba, és azonnal használjuk, be fog égni. Ilyenkor lejjebb kell venni a teljesítményt, amit nem tudom Yihivel lehet-e mint nálam. Mindez azért, mert az 510 a legnagyobb hátránya a TC-nek, ami ilyet nem tud mérni, csak az ellenállást.

A Joule értéket én sem értem, nézegettem hogy van, elvileg a liquidfogyást is mérhetné, de ez macerás és nem is logikus számomra, bár lehet van értelme, meg valaki jobban érti.

4 kedvelés

Szevasz! Hát nem mai poszt, de ha aktuális még, akkor…
(SXmini SL Class-om van, TC-ben használom)
A “joule”-t, mint beállításbeli mértékegységet, jobb elfelejteni és “watt”-ként kezelni és értelmezni. Mondjuk úgy, hogy anno a Yihi tulajdonosi köre, vagy csak a marketingesei ezzel az újítással akartak nagyot durrantani talán, és ezért vitték el a a mértékegység dolgot a joule irányában. Akár be is jöhetett volna. Mint azóta már bebizonyosodott, nem volt nyerő ötlet, és nem aratott sikert (SŐT!), de azóta összefort a márkanévvel és úgy maradt. Hiszen HIVATALOSAN: 1 joule = 1watt teljesítménnyel 1 másodpercig végzett munka. Legalábbis esetünkben ez a lényeg LEEGYSZERŰSÍTVE, hiszen nem, mondjuk egy tárgy elmozdulását akarjuk kiszámolni.
De a fő lényeg, hogy az egyetlen dolog, amit BEÁLLÍTOTT watt, vagy joule befolyásol TC módban, valójában a felfutási idő. Azaz csak az előmelegítési(előfűtési) periódust érinti, azt is csak az időintervallum tekintetében. Hiszen a készülék csak egy-két másodpercig használja a BEÁLLÍTOTT TELJES energiát, amíg a tekercs el nem éri a kiválasztott hőmérsékleti beállítást. Aztán úgyis átveszi a szerepet a chip és a beállított tekercshőmérséklet, slukkolás közbeni VÁLTOZÁSÁNAK függvényében veszi el és adja rá a wattot(vagyis joule-t), eszetlen gyorsan váltakozva. Mintha egy villanykapcsolót kapcsolgatnánk.
Tehát a Te esetedben egy lényeg van TC-nél, hogy a beállított joule(azaz “watt”), MEGHALADJA azt az teljesítményértéket, amivel a tekerés el tudja érni a beállított hőmérsékletet. AZ, HOGY MENNYIVEL HALADJA MEG AZ A TE ESETEDBEN MINDEGY, LEHET AKÁR MAX ÉRTÉK IS A JOULE. Kárt nem okozhat, hiszen mint feljebb írtam, a chip rögtön letilt, mikor a beállított értékre felfűtötte a coil-t, és nekiáll “villanykapcsolósdit játszani”.
Az egyszerűség kedvéért… Miután a szobahőmérsékletű, összerakott és liquiddel átitatott vattás, feltöltött tankon fixálod az ohm-ot méréssel(nálam ez a kurzor-gomb nyomvatartásával érhető el), utána állitsd mondjuk 50 joule-ra(azaz watt-ra) az értéket és állítsd be a hőfokot, mondjuk 190 celsius fokra. Utána, nézd a kijelzőt a tűzgomb pár másodpercig tartó folyamatos nyomásakor. És ha a kijelzőn, tüzelés közben eléri a 190 fokot, a jelen időben váltakozó hőfok-visszajelző szám (185 és 200 között váltakozik gyors összevisszaságban), akkor a beállított joule érték elegendő a 190 celsiusfok eléréséhez. Halkan jegyzem meg, hogy az 50 joule(watt), egy 1,2 ohm-os SS tekerésnél BŐVEN elegendőnek kell, hogy legyen.
A fentebb “AGA” hozzászólásában írtaktól ne tarts a Yihi chipnél. Tökéletesen jól kezeli a TC-t akkor is, ha +20fokból kimegyünk hirtelen -10fokba(max a kinti hidegebb levegő beszívása végett, feljebb kell kicsit valószínű az elején állítani a hőfokot). Ez azért van, mert a Yihi is MINDENT ohm-értékben mér és kezel TC módba állítva. A kijelzőn látható celsiusfok, csak nekünk szól, amit a chip, a tekerésre adott, teljesítmény általi ohm eltérésekből számol ki és mutat meg nekünk.
Az utolsó kérdésed a képernyőn látható hosszú joule-érték…ha rám halgatsz, felejtsd el szintén. Az csak az ÖSSZES, addig “elfogyasztott” joule értéket mutatja EGYBEN és minden akku cserénél lenullázódik(legalábbis nálam). Ez szintén, amolyan marketing fogásnak lehet betudni, mert a magyarázat szerint ki lehet számolni többek között a levesfogyást is belőle. Ez elviekben így is van, de csak akkor, ha MINDIG ugyanolyan tekerést, vattát és ugyanolyan PG-VG arányú levest használsz. Ezenkívül mindig ugyanolyan intenzitású és hosszúságú slukkokat kell hozzá szívnod, ugyanolyan KÜLSŐ hőmérsékleten(mondjuk 22 fokos szoba). Mert ezek a tényezők mind-mind befolyásolják a liquidfogyást. Magyarán, csak egy értelmetlen blőd játék, amiből valótlan adatok jöhetnek csak ki a végén.

Bocs ha nagyon szájbarágósan vauztam, de később esetleg nagyonkezdők is olvassák majd, hátha így emészthetőbb lesz. Ha lenne még kérdésed, akkor szívesen válaszolok…ha tudok.

8 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.