Voopoo PnP RBA – Tákold magad a Kedves porlasztóját

Néhány nappal ezelőtt került a birtokomba Attilánk jóvoltából a Voopoo csináld magad mozgalmának jeles képviselője, az újraépíthető RBA szekció. Rohadt jól hangzik, pedig csak egy szimpla PnP porlasztó, amelyben cserélhető a tekerés valamint a vatta. Így megszűnik a folyamatos porlasztóvásárlási kényszer, hiszen csak újraépíted és kész! Gondoltam én… :rofl: :wink:

Az első próba építés kezdetét vette. Egy jópofa ki aranyszínű henger az egész, amelynek a felső része a pontos menetezésnek köszönhetően könnyedén eltávolítható. A kupak levétele után feltűnik a „kazántér”. Basszus ez alig látható méretű. :nerd_face: :face_with_monocle:

Elő a tekerés, ami 2 maggal érkezik, plusz pont, hogy egy tekerősegéd is van a csomiban, ha esetleg az előregyártottat leamortizáljuk. Amire a nanorészecske méret miatt van esély. De a Voopoo izéjével azonnal pótolhatjuk a hiányt. Nem egy nagy valami, de legalább van. :pray: :crossed_fingers:

A két bekötési pont jól látható, a lefogató csavarok már kevésbé, ezeket a porlasztó falába süllyesztették, és egy „lyukon” keresztül férhetünk hozzájuk. :eyes: Mielőtt belekezdünk, érdemes egy fotonszőnyeget, 1.000.000 lux erejű fényt applikálni a szemünk elé. :sunny: :bulb: Én elgondolkoztam, hogy jóapámék naposcsibéi mellett kezdek a dologba, felettük égnek a 100-as izzók. Legalább velük együtt növögetek. :hatching_chick: :baby_chick: :hatched_chick:

A coilt behelyezni viszonylag könnyű, kb 3mm a láb mérete (nálam), de pontos számokkal nem szolgálhatok egyelőre. Nézzétek el ezt nekem, a méretezőmnek lába kelt. Hogy törjön el a keze annak, aki magához ragadta, de spirálisan, mert az sosem gyógyul. :rage: :axe: :hammer:

Miután sikerült begyógyítani a coilt a helyére, érdemes a csavarokat alaposan meghúzni, majd még egyszer ráhúzni, ennek jelentősége lehet. :razor: :wrench: A pozícionálás egyszerű, ehhez spec a készlethez kapott segéd nem igazán alkalmas szerintem, de ugye én béna ujjakkal rendelkezem. Ügyesebbek megoldják. Ha nem, akkor irány a Voopoo support és mehet a hey motherfucka what is this szirszar… :see_no_evil: :hear_no_evil: :speak_no_evil: Szóval, ha stabil a cucc, akkor irány a középre rángatás! Óvatosan, mert a köcsög kis csavarok képesek elengedni a szent huzalt. :stuck_out_tongue_winking_eye: Ha megvagyunk valami ilyetén kép tárul elénk.

Most szalad vissza rá a kupak, irány a podfej és izzítás, kapirgálás, ahányszor jólesik, :clamp: :gear: és a mod kijelzőre is vetni kell egy pillantást ellenőrzés gyanánt, vajh megfelelő-e az ellenállás, miegyéb. Ez főleg akkor lesz nagy segítség, ha magunk tekerte coil kerül a porlasztópótlékba.

Miután kipihentem az eddigieket, jöhet a vatta. A csomagban is van, de bármi használható, ami jólesik. A vattázás is ízlés dolga, építhető úgy, hogy körbe is bugyoláljuk a csodacoilt (ekkor picit hosszabb vattacsíkra van szükség), vagy a hagyományos módon, befejezetlen sajtos roló jelleggel. Én ez utóbbit választottam. Régimódi vagyok. :cloud:

A vattabajuszt lehajtva kb. a piros O gyűrűnél vágtam le, ez nagyjából jó méretnek tűnik. Erős borzolás, bolyhosítás és ez is kész. :boom:

Ezután jön az érdekes rész, a soknak tűnő vattát, bele kell tuszmákolni, a finomabb kezűeknek varázsolni a picinyke vattanyílásokba. :microscope: :cold_face:

Tipp: ha ügyi vagy, akkor bajusztekerés után át kell húzni mindkét lyukon, majd a porlasztó oldala mentén elvágni. :dizzy:

Ha ez is megvan és még sincs este, már csak vissza kell csavarni az RBA felső részét képező kupakot és készen is van, innentől már csak az áztatás van hátra. :wink: :rofl: :rofl:

Ez nálam kimaradt, mert az RBA tulajdonosa (a bérmunka kiadója) nem igényelte egyelőre a használatot, államháztartási megszorítások indokával. Így a valódi teszt várat magára picit. :smiling_face_with_three_hearts: :innocent:

Bocs a minőségért, köszi ha egyáltalán eljutottál eddig a pontig az olvasásban! Hálám örökké üldözni fog! :rofl: :heart_eyes: :innocent:

24 kedvelés

Nagyon frankón végig vezeted ezt a műveletet!:ok_hand:
Kiváncsian várom a tesztet!
Már csak azért is mert én is végig szenvedtem ezt a folyamatot de a vatta mindig odakozmál, és jött a dry! :face_vomiting:Nem kap elég levest valamiért.
Én már túl vagyok egy stroke-on a kis szörnyike miatt. Ki próbáltam 24, 26,28-as A1, ss316 huzalal és vagy 4 fajta vatával de feladtam! :rage:
Talán ha lesz idegrenszerem hozzá Neki futok 1szer még. De ha mégsem akkor száműzöm a tankkal együtt!

6 kedvelés

Köszi!!! Én is érdeklődéssel várom a lehetőséget, a Gazdasszony utasítására várok csupán. Ha odapörkölődik, akkor átcsoportosítom a vattát :rofl: és repül be egy clapton vész esetén. Nem adom fel! :grinning: :kissing_smiling_eyes:

7 kedvelés

De majd mond el azt is, hogy mi lett a kis RBA-val? :pleading_face: Ugye kap majd liquidet? :pleading_face: Remélem a túl sok wattok nem fogják bántani… :pleading_face: Ma tuti nem alszok. Szegény kis RBA:pleading_face:

7 kedvelés

Természetesen kap, használatban lesz! De A Tésasszony nem hajlandó megválni a porlasztótól mindaddig, amíg az jó. Takarékosság minden vonalon. Viszont eszembe jutott, hogy ott egy Vinci X a polcon… Ebből próba lesz. :rofl: :rofl: :rofl: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Akkor megnyugodtam. :smiling_face_with_three_hearts: Hát amúgy én sem dobnám ki a porlasztót amíg a bányász ki nem szedi. :rofl: Meg azt úgy liquidesen eltenni tarcsiba is fura dolog. :thinking:

5 kedvelés

Ááá likvidesen semmit sem helyezünk tarcsiba!

4 kedvelés

Nagyon helyes! :heart: Viccet félre téve, én is így csinálnám. Sőt… A 4-ből 3 tankot elmosok, ami már tökre olyan… Majd a 4.-et csak akkor ha az is már tökre olyan, és a másik 3at megtekertem. :slightly_smiling_face: Szóval tökre megértem a Kedvesedet. :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Igaza van, igazatok van! :heart: :heart: De ez nem várhatott tovább, a nemzetközi nyomásnak engedve meg kellett építeni :innocent: :heart_eyes:
Ma úgyis tisztítás, mosás, építés, karbantartás volt, uh ezt is beraktam a programba. :wink:

4 kedvelés

Kedves Kedvese vagy a Kedvesednek. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Köszi!!! Asszem erről időnként más a véleménye, vén, depis tatter vagyok már. :wink: :innocent:

6 kedvelés

Barátom, EMOsnak lenni nem szégyen. Csak nem tudom a szemembe fésülni a hajam. De az már megy, hogy “ááá ma se vert meg senki”. :rofl: :rofl:

5 kedvelés

És a teszt sikerült, no dryhit, egész korrekt íz és gőz.

10 kedvelés

Teszt folytatás: a fiatalság véleménye szerint korrekt és faszagányos.
Asszem egy zseni született. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Én csodálkozom a legjobban, hogy ekkora szerencsém volt. :wink:

5 kedvelés

Akkor mindjárt tekerheted is újra. :sweat_smile::smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Most már bírja ki Nyannyerke egy darabig. Még mindig szedegetem a földről az erőltetéstől kifolyt szemeim. :rofl: :kissing_heart: :kissing_heart:

4 kedvelés

@Viktor_Hajdu Ezt én is átéltem. Nekem kb. A 10. Tekerés sikerült zsiványra az előzőek mind dry hit okozta káromkodások voltak.:grin:
Viszont a wotofo smrt porlasztó elviekben jó a vincihez, szerintem egyszerűbb mint az rba, a másik megoldás a régi porlasztókhoz is lehet kapni felújitó készletet. Csak egy ötlet!:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szia Robi! Köszi! Igen a kompatibilitási lista főhelyen van nálam is “odafent”. :wink: Ha jól emlékszem, a Wotofo mellett a GTX-ek is jók a PnP helyett.
De ezt az RBA-t ki kellett próbálni, egyelőre szépen elkísérletezem vele, a gyakorlás sosem árt! Ilyen miniatűr méretekben nekem kihívás megépíteni valamit. Nem ez lesz a hobbim, de amíg az eredménnyel elégedett az “istenadta nép” :wink: :heart: addig én boldogan elidétlenkedem vele. Mit kő szenvedni a népér! :wink: :rofl:

6 kedvelés

Szervusz Viktor !

Mivel ezt az RBA fejet magam is kipróbáltam , óvatosságra intek mindenkit ! Nálam a csavarok (mindkettő) Úgy járt, hogy a nyitásnál amivel meghúzod az egyik fele eltört mindkét csavarnak, szóval kuka lett az egész ! Helyette javaslom ennek a porlasztónak a beszerzését.
https://www.thevapourist.co.uk/mechlyfe-compact-rba-occ-vinci-voopoo-pnp-45899-p.asp

SS acél kivitel és fényévekkel minőségibb ! :wink:

6 kedvelés

Sziaaaa! És végre ez is meglett. :grin::heart: Már alig bírtam kivárni ezt a jó, kis szórakoztató ámbár fontos irományt​:eyes:. Ha jó a szaga és íze kellemes vala, én valamit nagyon eltetszettem baszarintani
:thinking::rofl:. Na meg, látom lesz holnapra a mellékes szemégető programom újra. Még egyszer köszönöm a beszámolót. Remélem sikerül. :relieved:

4 kedvelés