Voopoo pnp rba

Sziasztok!
Segítséget kérnék.3 éve ecigizek gondoltam kipróbálom kezdésnek a voopoo rba amihez a előretekert coil rendeltem és vattát.
Nem tudom mit rontok el de fél nap után égett íz és fekete a coil. Van fél óra után van ez a jelenség.Próbáltam kevesebb vattával, több vattával másik fajta vattával. Rendeltem ni80 pre coilt azzal 1.5 nap után jön az égett íz.Eleaf ipower a készülék 0.6 Ohm a pre coilt. 15-16 watton használom.
Légyszives segítsetek nem tudom mit rontok el.legalább 20x csináltam újra 3het alatt van H jobb van H rosszabb.Előre is köszönöm. Teszek fel képet hátha abból látszik mi a hiba





1 kedvelés

Szia!

Nincs vele tapasztalatom, de nem lötyög az a vatta? Lébeömlés rendben van?

1 kedvelés

Szia
Köszönöm a segitséget.
Megpróbáltam vastagabban vattázni és sajnos akkor is fél nap vagy 1 nap után elkezdett kormos lenni a coil és jött az égett íz.
Ha ilyen hamar meg ég a coil az csak a vattázás hibája lehet? A légbeömlés is rendben van a vatta nem ér bele nincs az utjába

Az égett coil az lehet kokszosodás, aminek az édes és vagy igazi dohányos levek a katalizátorai.

2 kedvelés

Nem ismerem ezt konkrétan,de! Menet közben,nem szárad ki a vatta szép lassan? Mert akkor a leves utánpótlással lehet a baj,vagy túl sűrű a leves,és nem tud lefolyni a vattára rendesen. Ha túl szoros a vatta,akkor sem tudja szállítani a levest,akkor is kiszárad és megég.

2 kedvelés

60vg 40pg al alaplé. Csak dohányos aromákat szivók.
De volt olyan H a vatta egyes részei szárazak voltak amikor újra vattáztam. Túl sok vattát vagy túl szorosra tömtem a vatta végeit.Következőre jobban megritkitottam a vatta végeit. Menetközben kiszárad a vatta.felulrol szoktam pár cseppet tenni rá de nem így kéne azt tudom.

Csak egy kérdés: csak ezzel a rba fejjel van ez a jelenség? Van esetleg valami kontroll készülék, amibe tudod tesztelni mennyit bír ezzel a levessel a setup?

Ha száraz a vatta, akkor valami léellátás gond lesz, lehet a vattát meg kéne fésülni berakás előtt, főleg azt a részét, ahol érintkezik a lével.

2 kedvelés

Nagyon köszönöm H itt ilyen segitőkész mindenki.
Megprobálkozom a tanácsaitokkal és újra csinálom.
Szívás közben enyhe pattogás az a túl laza vattázás miatt van? Vagy túl sok a levegőzés?

Kevés a vatta vagy kevés a watt, de még az is lehet, hogy nem egyenletesen porlaszt a tekerés. De a vattával kéne még játszani.

Mondjuk 0.6 ohmhoz a 16 watt szerintem kevés, fel kéne menni mondjuk 20-ra, akkor mit csinál.

Mikor vattázás előtt leizzítod a tekercset,akkor egyenletesen melegszik,közepétől a széle felé? Valamint nem áll fenn a veszélye annak,hogy a vatta végei nagyon belevannak taposva a helyükre? Középen meg laza? Elvileg a laza vattázás pattoghat.

Megnéztem vapetoolal, ni80 2.5 mag 6 tekerés, 15mm lábbal 0.65 ohm, amit 15-30 wattra ír, az ajánlott meg 20 watt. Szóval nagyon az alján vagy a wattnak, ezért lehet pattogás, nem porlaszt rendesen.

Másik oldalról viszont az égés fura, bár a dohány képes csodákra, viszont a száraz vatta arra utal, hogy túl tömör a cucc.

1 kedvelés

Valamint nem tudom mekkora jelentősége lehet,de biztos,hogy ez a rendes poziciója a tekerésnek? Nem kéne ezen csavarni kicsit? Hogy az “árkok” felett legyen a két vége? Ez nekem olyan mintha 45 fokban el lenne tekerve. Olyan se ide,se oda.

1 kedvelés

Igen ezt én is furcsáltam.youtube videókat nézve így csinálják.próbaltam eltekerve is.nincs különbség

Szia.most próbálom 20 watton kevésbé pattog vagy inkább kisebbet és sűrűbben.de jobb a porlasztas.addig fogom vattázni amíg jó nem lessz.próbálom eltalálni a vatta mennyiséget a vègeinél.mennyi ideig bírják ezek a ni80 precoilok?
Gondolom 1 nap nagyon okés

1 kedvelés

Amíg még kényelmes neked a gőz hömérséklete mehetsz még fejjebb is.

Viszont a dohány gyilkolja a tekerést, de van aki esküszik a leégetésre, azaz kiveszi a régi vattát és szárazon ízzitással, esetleg csapvíz alá dugással addig birizgálja, amíg a koksz leég. Én nem vagyok a híve, ha vatta, akkor húzal is csere.

2 kedvelés

Én is így vagyok de az H naponta új vatta és huzal az szerintem vészes.de ízre érzetre és gőzre is jobb mint a gyári porlasztom.Ezért maradnék én is ennél.

Szia! A legnagyobb probléma hogy a tekerésed nem jól áll. Azt úgy állítsd be hogy a két lébeömlőre nézzen. Egy picit emelhetnél a tekerésem mert igen közel van a bázishoz. A vattával meg csak óvatosan nagyon kevés vatta kell neki.

Valahogy így kellene kinéznie. A vatta is csak lazán ne szoruljon a tekerésbe.
kép

A tekeréseden fordíts jobbra ,hogy a vattaárokra nézzenek a tekercsed végei,és ne úgy vattázd mint a FEV-et
hanem tömködd le a vattádat az árokba :blush:
Én ennyit látok,gondolok :grin:

1 kedvelés

Szia
Köszi a segítséget.nem lessz nagyon erős a torokhatás ha ennyire felemelem?persze kipróbál9m azt majd kiderül

1 kedvelés