Vitruvianos Juice – Partenope


Vitruvianos Juice – Partenope

Gyártó: Olaszország

10ml aroma

Elkészítés: 50/50 12%, 70/30 14-20%

„Összetéveszthetetlen nápolyi sfogliatelle.” Finom leveles tészta ricotta sajtal, valamint kandírozott gyümölcsökkel megspékelve a háttérben - ilyen finomságot ígérget a gyártó a desszert vonalat kedvelőknek, ami igazán különlegessé teszi a gőzölést ebben a kategóriában. Én 18%-ban kevertem, mivel a 14%-os keverés utólag kicsit kevésnek bizonyult.

Az illatában megtalálható a jellegzetes tejes ricotta sajt illata, keveredve egy kellemes gyümölcsös illattal, ami egy enyhe sült tésztás támogatást is kapott.

Az ízek se mennek más irányba, a ricotta lesz a főszereplő, mellette még megtalálható a kandírozott gyümölcsök, valamint a frissen sült tészta íze is. A sajt ízét nem igazán tudom mihez hasonlítani, finom tejes, ami kellemesen édes kicsit túrós vagy valami hasonló ízvilágot produkál :blush:. Nincs túltolva, de jelen van a gőzölés alatt folyamatosan. A kandírozott gyümölcsök, amiből több féle is lehet benne, finoman és édeskésen eggyé válva, összefonódva a sajttal egészítik ki egymást. A végére hagyja a tésztát, amit tényleg csak a gőz végén érezni, enyhe sültes ízt kölcsönöz ennek a sajtkrémes ízvilágnak, és ettől beteljesedik maga a sfogliatelle.

Olasz barátaink igencsak megadták a módját: amit készítettek, egy igazán finom és különleges gőzölni való, feljogosítja az aromát a „minőségi” pecsétre, valamint arra, hogy a további termékeiket is teszt alá vegyem.

10 kedvelés