Chuffed – Lemon Tart


Chuffed – Lemon Tart

Gyártó: Anglia

Kiszerelés: 100ml Shortfill, 70VG/30PG.

Az angol Chuffed gyártó desszert vonalából hoztam egy aromát, ami jelen esetben a kedvelt citrom torta ízesítést kapta. A gyártó shorfill választékában többféle irányzat is megtalálható, gyümölcs, desszert, virág és még sok más különleges ízek is. Tehát egy 120ml-es flaskában, 100ml készterméket kapunk, amit akár azonnal is használatba lehet venni. Az illata egy nagyon citromos nápolyira emlékeztet, amiben a citrom erősen dominál. A tankba öntve sokkal finomabb illata van, mint a falaskából szagolgatva. Beszíváskor egy erőteljes édeskés citrom ízt érezhetünk, kifújáskor pedig hozzá csapódik a nápolyis, piskótás sütemény élvezet is. Rettentő jó ízt produkál, egyszerűen nem lehet lerakni. A citrom mind végig vezeti az ízeket, édeskés, de benne van a kis savasság is. Egyértelműen a citromon van a lényeg. Egy igazi nyalánkság, amit nem lehet megunni. A süteményes része egy kicsit a háttérben van, viszont teljesen beazonosítható és nem nyomja el az aroma gyümölcsössége. Az aroma színe, nagyon szép okker sárga, ami dukál a termék leírásához. Az ára a külföldi shopokat nézve nem veszélyes, olyan 3-4 ezer forint. Ez az ár teljesen baráti, ha az ízeket és a mennyiséget nézzük. Általában, mint minden hasonló íz, ez is ad azért a tekerésnek némi fekete színt, kokszolást, de szerintem ez egyértelműen bevállalható, mivel egy nagyszerű desszert ízt gőzölhetünk, ami igazán jól esik egy kiadós étkezés után.

5 kedvelés

Rákaptam a citromos cuccokra :+1::grin:

(Pl. olajos hal)