Vg70/Pg30 lötty

Sziasztok!Vg70/Pg30 folyadék miért nyírja ki 1 nap alatt 0.7 ohmos aspire nautilus Bvc porlasztót 16 watt erősségen? Az 50/50 löttyel gond nélkül használom 2-3 hétig! Köszi a válaszokat.

Ugyanaz az aroma volt mind2 esetben? Ha igen akkor selejtes porlasztót fogtál ki…megesik.
Az biztos, hogy a szitunak nem lehet köze a pg/vg arányhoz.

1 kedvelés

Nem,az 50/50-es liquidet ugyanaz a porlasztó 2-3 hétig bírja! A 70/30-as liquid pedig kinyírja 1 nap alatt! Mindkettőt 16 watt erősségen használva!

Ezesetben biztosan állítom, hogy amelyik porlasztó 1napot bír ki (bármilyen pg/vg aránynál) az selejt gyártmány.

Kössz a gyors választ!:+1:

Porlasztó és porlasztó között van egy kis difi. Attól függ mekkora a lyuk ami mögött a vatta van. Ha kicsi,akkor csak 50/50-et bír. Ha nagy ovális, csak akkor bírja a 70/30-at. Meg kell nézni az oldalát,egyből kiderül.

Jogos, de nyilván azt feltételeztem, hogy egyforma porlasztókat használt.

Ez pl. 50/50-es. A 70/30 -ason ovál lyuk lenne.

Igen. Ha egyforma porlasztót használt, de nem egyforma sűrűségű lötyit,akkor a sűrű lötyinek kevés ez a lyuk. Ezért öli meg gyorsan.

1 kedvelés

Akkor ez egy konstrukciós hiba…mivel egy 0.7 Ohm-os porlasztótol elvárt a 70/30-al történő használat IS. Egy 0.2 Ohm-osnál már érthetőbb lenne ha nem bírná a 70/30at.

Ezt asszem megoldottam istenbizonyra! Sajnos tapasztalaton alapul. :joy::joy::joy::joy:

Lehet épp ilyen fúró volt a gyárban. :joy::joy::joy::joy:

Így már értem,kössz a választ!