Liquid keverés

Sziasztok, rég jártam erre, bár a napokban sokat böngésztelek Benneteket, ismét egy kis problémám akadt, természetesen liquid kotyvasztási gondjaim vannak ismételten… :sweat_smile:
Leírnám, mivel is vagyok bajban jelenleg.
Tehát, nyár elején tettem le a cigarettát, és egész nyáron 70VG/30PG alapot kevertem, 15% aromával. Tökéletes volt minden, de azt vettem észre egy másfél hete kb. mióta hűvösebbre fordult az idő, hogy a porlasztóm nem úgy veszi fel a liquidet, mint eddig. MTL készüléket használok, egy Innokin Zlide Tubeot. Tehát, arra a következtetésre jutottam, esetleg sűrűbb lehet a liquidem a hidegebb idő miatt? Több porlasztóval is próbálkoztam, mindnél ugyanúgy fennállt a probléma, tehát nem a porlasztók voltak a rosszak.
Picit számolgattam. Végül, a 70VG/30PG alapomat 20%ban kevertem be, Vampire Vape szőlős aromával. Na most az aromák ugye PGnek számítanak? Így akkor egy kb. 50/50es végeredményű kész liquidem lett? (Nikotint már számolni sem merem, 12mg-os az alapom.)
Három napja kevertem be ezt a szőlős lötyit, ma töltöttem be, direkt nem új porlasztóval, mert azt tegnapelőtt cseréltem, tehát már bejáródott.
Szóval kipróbáltam ezt a 20%os liquidet most, hígabbnak tűnik, és semmi száraz slukkot nem tapasztalok. Akkor ezzel ezt a problémát megoldottnak tudhatom? Egyébként finom is lett, legalábbis nekem nagyon bejön. :slightly_smiling_face:
Kérdésem az lenne még, ezt lehet így csinálni akkor az őszi-téli időszakra, vagy érdemesebb volna inkább nagyobb PG arányú alappal kevernem, vagy ugyanott leszek valahol, mint most, ha nagyobb %ban keverek?
A porlasztóm egyébként 1.2ohm, 10-14W.
Nagyon szépen megköszönöm a türelmeteket, tenyleg bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de szeretnék megerősítést, tanácsot, véleményt kapni ezzel a gondommal kapcsolatban.
Köszönöm szépen előre is.

1 kedvelés

Szia Edina,

így van, ez történt, a VG hajlamos hidegben jobban dermedni, meg kéne nézni 60/40 vagy esetleg 50/50-es levessel is, porlasztó válogatja, hogy melyiket tolerálja jobban.

4 kedvelés

Szia Edina. :slightly_smiling_face:

Így van, a hideg idő a ludas. Osztom Ispy véleményét, először próbálkozz 60/40-es VG többlettel. Esetleg mikor már jönnek majd a fagyok, akkor lehet 50/50es alapot vásárolni. Az aromával átbillen majd PG többletbe, de a porlasztók általában bírják, nem szoktak átereszteni. Ha esetleg maradt még a 70/30as liquidből vagy alapból azt is el tudod használni akár úgy, hogy “túlaromázod” (itt vigyázz, mert idővel szappanossá válhat), vagy pedig tűvel picit megböködöd a pori vattáját, hogy jobban vegye a 70/30ast. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszönöm szépen a gyors reakciókat, a gondom csak annyi a 60VG/40PG alappal, hogy az pont nincs 12mg nikotinnal ott, ahonnan rendelni szoktam. Csak 50/50es, azt meg ha keverem, már átesik PG többletűbe a liquidem, ha jól gondolom. 50/50 alá pedig nem igazán szeretnék menni. Ha meg kisebb nikotin tartalmút rendelek, nekem az már asztrofizika, ha még nikotint is pluszba kell bele számolgatnom… :sweat_smile: A 20% aromázással meg nincs problémám igazából. Közben most olvasom, a tűvel való vatta böködést. Erre nem is gondoltam, de ki fogom próbálni! :smiley: Logikus, több liquidet engedne át a porlasztón. Nagyon szépen köszönöm Nektek a válaszaitokat, amit eddig tudok az egész elektromos cigarettázásról, mind innen tudom. Sőt, úgy tettem le az analógot is, hogy előtte itt olvasgattam, és rengeteg erőt gyűjtöttem innen. Utána regisztráltam is nem sokkal.
Köszönöm szépen Nektek! :smiling_face_with_three_hearts:

10 kedvelés

A Vampire Vape oldalán úgy olvastam, VG többletű alaphoz 15-20%, PG többletű alaphoz 10-15% a javasolt arány. Semmiképp sem mennék 20% fölé. De igazatok van, télre tényleg meg fogom próbálni az 50/50 es alapot. 10%kal kezdve például. Köszönöm szépen!

5 kedvelés