Liquid keverés

Sziasztok
Nem rég vágtam bele a saját magamnak való keverésbe, alap levet kevertem 80vg 20pg arányban, problémám az az volna hogy opálos de csak a teteje és az allján kb 1-2újj szélesen meg tiszta, rázogatós technikával csináltam kb 3órája, érdemes lenne vennem egy mágnesen keverőgépet? Vagy mit csináljak? Nem szeretnék kidobni 1liter liquidet.

Szia, várj vele holnapig addig letisztul :smiling_face:

2 kedvelés

Miben szívod majd azt a magas VG-s cuccot?

1 kedvelés

Úgy számoltam hogy ha hozzá adom az aromát akkor, 70vg 30pg lesz belőle persze mikor adagolom ki kissebbe, de egy Wotofo profile unity és egy Wotofo profile RDTA-ba meg egy Wotofo profile ps-be. Azt ajánlották hogy a DLbe használjak magas vg arányú liquidet (Fehér Tamás)

1 kedvelés

Tiltsd le azonnal a “Mekk Elek” YT csatornáját! Kérdezz inkább csak itt…abból baj nem lehet

3 kedvelés

Ha pl hidegben (utcán) is gőzölnél akkor DL-hez az 50/50 ajánlott…a 70/30 nagyon sűrű lesz ahhoz, hogy megdermedve a vatta megfelelően szállítani tudja. MTL-hez is határeset a 70/30 a hidegben…de DL-hez több mint necces.

1 kedvelés

Én évek óta 50/50-est használok DL-be és soha nem volt gond vele sem hidegben,sem melegben.
De persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja,majd te is kitapasztalod.
De a keverésnél ara azért figyelj ha 1 új ízt próbálsz,én nem kevernék be nagyobb mennyiséget,mert ha nem jön be nem mindegy menyit öntesz ki…

2 kedvelés

Zsolti ezért kérdeztem én is…

1 kedvelés

70vg 30pg a munkahelyemre kell mert itt télen is 40fok van, nyáron meg 70-80fok szokott lenni​:smile: de akkor keverek egy 50/50-t is. Sajnos hűtőbe meg nem tudom rakni addig, mert fegyelmit nem akarok kapni érte, meg hogy ki dobják. De köszönöm a sok segítséget :slightly_smiling_face:

Melegben, jó vattával bőven oké a 70/30. Pékségben melózol? :slight_smile:

Palack gyárban, van felettem 3kemence,egy 140,egy 160 és egy 180fokos,és a csarnokban van 4gép sor :smile:

Nézd az elönyét, gyorsabban beérik a liquid :grin:

Milliónyi apró buborék, majd tisztul.
A gépi keverésnél nem viszed be a külső levegőt, mint pld. egy turmixgépnél, tejhabosítónál, ahol meg pont a levegővel való “lazítás” a lényeges. Nincs ott semmi gond, nyugodt lehetsz, a kézi összerázásnál ez van.
Mellesleg engem a gépi több órás keverések kissé túlzónak, inkább felkapott divatnak gondolom, de ez az az ág ahol megint lehet eladni mindent csak vevő legyen, de ez csak az én véleményem.

2 kedvelés