Mesh porlasztóhoz milyen összetétel 70vg 30pg vagy 50/50

Sziasztok!
Lányom úgy döntött szintet lép a gőzök terén és a single dl rta mellé ami sztem remekül muzsikál beszerzett egy dl mesh porlasztós szettet,mivel a mesh világában nem vagyok járatos érdekelne a véleményetek,hogy egy Eleaf Ello Duro tankba 70vg többletes leves dukálna vagy jó az 50/50 amit eddig is kevertünk neki,van mtl felhasználás is náluk ezért is mindent is 50/50 re kevertünk eddig nekik+amit a szetthez kapott leves az is 50/50 re van keverve,eddig nem volt eggyik tankjuknál sem probléma az 50/50-el ,igaz mind rta sőt úgy tűnik eme tanknak sincs gondja vele,de azért érdekelne,hogy ki hogyan vélekedik erről?Másik probléma,hogy sztem nem hajtja ki rendesen a porlasztót,vagyis félig zárt levegővel üzemelteti 40-50watt között,0.2 mesh porlasztó,így melegszik jobban a játékos,mennyire befolyásolhatja ez a pori élettartamát?
@dl_csoport ,előre is köszönöm válaszaitok​:v:

3 kedvelés

Szia,én is 50-50alaplét használok rta tankban. Az biztos,h kevesebb levegővel hamarabb fog kokszosodni a pori. A teljesítményt pedig nyilván úgy állítja be,ahogy neki jó,de az 50w+ szűk levegő párosítás hamar koxosodni fog.

2 kedvelés

Szia @sv650tk !
Köszönöm,hogy megerősítetted a gondolatomat a pori éllettartamára!

3 kedvelés

Arra gondoltam,h rákérdezek : rta- ban nem gondolkodtatok? De nem kérdezek rá,mert a mesh rta…nem egyszerű és nem szeretnék NEKED programot csinálni. :smiley:

1 kedvelés

Szia!

Én NRG tankban használok 0.2 HW porlasztot. 70/30 VG/PG, desszert aromaval 50 W-on szűkített levegővel és 1,5-2 hetet kibír egy porlasztó.

2 kedvelés

Az az igazság,hogy jó ez így eggyenlőre,a sima coilos dl rta-kal már elboldogúlnak vattázás terén,tekerni általában én szoktam nekik bele,meshel meg nem bajlódnék,nem vagyom hozzá szokva,én meg nem szerzek be magamnak eggyet,hogy kitapasztalhassam esetleg,mert általában mtl-eket es szűk dl-eket részesítem előnyben​:slightly_smiling_face:Egyébként osztom a véleményed valszeg egy mesh rta-val jobban járnának,csak ez így volt szettben csiribiri világítós modal,csajos téma​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szia,én Zeus zx 2-t hajtok mesh lappal és idáig vagy tiszta Vg-t tettem bele vagy Vg többletű folyadékot.idáig azért nem vettem lejjebb az arányokat mert alsó levegőzésnél gyakran folyt.de ez a Zeus felső levegős és lehet hígabbat bele tenni.most 60/40 be használom és teljesen jó.de majd megnézem 50/50-be is.szerintem ha nem akar felhőket eregetni akkor jó neki az 50/50.

Sziasztok!

Van egy kollégám, aki télen nyáron 50-50es alapot használ, 10% aroma hozzáadásával (minden aromát 10%-ban kever!), és SKRR tankot használ ezek fogyasztásához (a porlasztók kompatibilisek SKRR-Duro között! ).
Ő nem szokott panaszkodni se télen, se nyáron, folyás nem jellemző, és a porlasztók is bírják. A Vaporesso CCELL porijai bírják neki (is) a legjobban, kb 1-11.5 hónap, igaz azok 25-35W között. :slightly_smiling_face:

A melegedés szerintem a porinál okozhat problémát, főleg édesebb levesek, és magasabb PG tartalom mellett. Az oka egyszerű, édesítőszer->meleg->kicsapódás->kox. Szerintem ha magasabb Watton, több levegővel hajtja valószínűleg tovább bírja a pori, de ez is sok mindentől függhet.
A javaslatom, hogy költség hatékony, mégis élvezetes porlasztós megoldása legyen, a Vaporesso CCELL porlasztói, amik a többiekhez képest extrém jól bírják a strapát. Azoknál valószínűleg a melegedés csökkenni fog, kevésbé kell neki szűkíteni a levegőt, és úgy tudom jól bírják az 50+%-os PG tartalmat is. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Köszi az ötletet a porikal kapcsolatba @anon31274546 !Ezek most valami HW jelzésű mesh porik,de néztük van Eleaf-be is 1-2-3 tekercses ill. kerámias poris,ha a mesh nem válna be neki.

4 kedvelés