#Nikotin erősség

Sziasztok aki napi kb 1 doboz erős cigarettát szív el az kb MTL be menyi és mien erősségű nikotint keverjen?

Nem saját tapasztalat hanem az innen olvasott sok sok okosság kb annyi hogy keverj be egy közepesen erős levest (kb 6-8 mg niki) és azt kóstolgatva kitapasztalni hogy fel vagy lefelé kell indulni. A nik sónak sokkal kisebb a torokhatása ezáltal több nikit is be tudsz vinni. A sima nik folyadék szerintem igencsak kaparós. De biztosan lesz itt tapasztalt vén róka is a válaszadók között.

2 kedvelés

Inkább indítanék 18mg/ml nic-el…hogy ne érjen csalódás. Aztán ahogy érzed menni lefelé az erőségben.

3 kedvelés

A mostani szettek már olyan intenzitással porlasztanak, legyen szó akár porlasztóról, akár saját tekerésről, hogy a 18mg eszméletlen sok lesz! Véleményem szerint 10-12mg lenne a maximum, a mostani alacsony ellenállású, és nagy felületű tekercsek mellett! De ez is szubjektív.

6 kedvelés

Nekem a 12 is sok volt.
Előbb 6 utána 3 mg az most jó. De kinek mi a megfelelő. Tényleg tapasztalat és torok hatás.

3 kedvelés

Szerintem a legjobb ha bekeversz 3 10ml-s adagot és leteszteled, az a biztos. Mindenkinek más a jó.

Nekem az elején, 5 hónapja, 18 vált be, de úgy fest, hogy 12-15-ön maradok egy darabig…mert 6-9 levesekkel meg állandóan szipákolnék. És fogyna vagy 10 ml/nap. Így meg 15 mg-mal 5-6 milli fogy átlag. Én erős dohányos voltam, diákkorom óta. (1241 :grin:) de tényleg mashogy reagáljuk le.
Nic salt-ot nem használok, csak klasszik öreg nic.

1 kedvelés

A témanyitóban napi 1 doboz ERŐS cigi az előélet…nyilván kinek mi az erős cigi. Nálam ez a piros malbival indult a Davidoff magnum-on át a mezitlábas Gitanes-ig. Szóval a 12mg/ml üde hegyilevegőnek hatott a 10évvel ezelőtti helix porlasztós setup-al :grin:

1 kedvelés

Uhh gitanest egyszer szívtam, na az mellbevágott rendesen, egy szál olyan volt, mint egy doboz barna szofi, pedig az sem a gyenge cigik közé tartozott.

A 90es években tabakjaim voltak…emiatt kb mindent szívtam. Naponta váltogatva a márkát és az erősséget…ahogy éppen kívántam

Én egy pár szál talpast…a puhadobozos, talpas szériából. :roll_eyes::nauseated_face::grin: 15 évesen, 32 éve…volt, amit fogadásból. Mert 1-2 slukk és kifektetett mindenkit.
Én is szívtam töltős slágert, piros Főnixet, barna Szofit, piros Szimfóniát, West szivarkát, meg ilyesmiket.
Tehát nekem ez volt az erős cigi, és ezért vagyok 18-on, illetve mostmár 15-ön. Nyilván napi doboz light Multi-s embereknek lehet hogy sok a 18 mg.
De nálam bevált az, hogy nem gyengítek rohamtempóban divatból, mert lehet, hogy akkor egész nap a számba kívánnám, és letemelnék 10-15 millit. Ami egy bérből, fizetésből élő embernek nehezen kivitelezhető, hogy napi nettó hasznos 6 órahoaszát csak vapeljen :slightly_smiling_face:illetve állandóan azt érezze, hogy kevés.
Sokan ezért teszik le, adják fel sajnos.
Inkább vidd be a megfelelő nikotint, minthogy vergődj - magamnak legalábbis ezt mondtam.
Működik :+1:

2 kedvelés

Nekem olcsóbb az aroma mint a nikotin :stuck_out_tongue_winking_eye:
Már csökkentenem kellene a nicet,néha mintha erős lenne már,de van hogy jól esik ,attól függ ,a helyzet adja mindíg :rofl:

3 kedvelés

Elgondolkodtam azon, hogy tulajdonképpen a nic csökkentésre nem fogok rágörcsölni. Marhaság is volna, ez nem kényszer, egy önkéntes lépés 15, 12, inkább ez mint a stressz vagy a fogyasztás növekedése :slightly_smiling_face:
(Dohányosként se szívtam egyre kevesebb cigit, nem nyomtam el egyre korábban…)
Mindenki ahogy érzi, csak ne süljön el visszájára.

4 kedvelés

A nic fogyás nálam sem csökkent attól, hogy 18mg helyett 3mg-os a leves…5-6x több alaplével, láncszívással viszem be ugyanazt a napi dózist mint anno a 18mg-os levessel ritkább pöfékeléssel. Tehát a megnövekedett alaplé és tekerésfelhasználás miatt drágább is a 3mg-os használat.

1 kedvelés

Nem szívesen mondom ki, de hát nincs tabu, közösség vagyunk. Próbáltam egy-két nap 6-ossal, jóval többet vapelni. Időben, mennyiségben, láncban is.
Ha ezt csináltam, tapasztaltam azt, hogy jelentősen több váladékot köhögök fel, bár tisztát, de a vape is termeli (nálam legalábbis).
Ilyen szempontból is maradok a ritkább gőzölésnél, de erősebb liquidnél, kevesebb gőzt leszívva, és inkább akkor napi 4-6 ml maximummal.
Mivel bevált. És ez a slejmtermelődés is kevésbé vagy egyáltalán nem zavar :+1:
Ezt nem tudom finomabban megfogalmazni.
De így kerek a sztori.

5 kedvelés

Szerintem nem fogy ugyanannyi nikotin. :thinking: Csak jobban bírod, mert kevésbé erős. Szerintem. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ha 5-6-szor, valóban, akkor kb. pedig annyi fogy neki. És több alap, több gőzölés, több aroma. Értem a levezetését.
Persze ha Zsoltnak így a jobb, akkor ehhez gratuláljunk. A lényeg az egészség :muscle::+1:

1 kedvelés

Matek: Anno 24mg-osból fogyott 2ml, most 16ml fogy a 3mg-osból.
Abban tévedtem, hogy valójában 8x több alaplé fogy most (nem 5-6x több)

1 kedvelés

Én is értem, csak valahogy nekem nem áll össze. :thinking: Sőt, picit többet visz be talán most, ha a napi átlagot nézem. De tévedhetek is. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Így még több, mint amennyire gondoltam. Persze igazad van, az elv jó. Csak szerintem nem annyi. Inkább több lehet, mert ugye jobban bírod. Az a lényeg, hogy Neked jó legyen.

1 kedvelés