Vércukorszint

Sziasztok, lehet, hogy buta gondolatom támadt, de: Ma voltam éves munkaalkalmassági orvosi vizsgálaton. Soha nem volt probléma a cukrommal, ma magasat mért a teszt. Nem változtak se az étkezési, se az életviteli szokásaim, azon kívül, hogy kevesebbet dohányzom és az e-cigit szívom helyette. Lehet az édes lötyiknek ilyen hatása?

4 kedvelés

Sem az alaplé, sem az aroma nem emeli a vércukrot. Cukorbetegek is használnak e-cigit, problémamentesen. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Mennyi volt a cukrod?Új gyógyszerek az elmúlt hónapokban?

3 kedvelés

Hacsak nem éhgyomorra mentél, szerintem aggodalomra nincs ok. Ha cukrosat ettél vizsgálat előtt, akkor akár ez természetes is lehet.

Ezekszerint nagyon alapos orvosotok van, nekem még soha senki alkalmassági orvos nem nézett vércukrot. Pedig évente járok.

3 kedvelés

Kb 3 órával előtte ettem, úgy kellett odamennem, hogy 2 órával előtte nem eszem. 4 és 6 között szokott lenni, most 8,1 volt. Se új gyógyszer, se semmi.
Igen, alapos vizsgálat van nálunk, még koleszterinszintet is mérnek :smile: És 2 hét múlva, amikor reggeles leszek, megnézzük éhgyomorra.
Aggódni nem aggódom, inkább érdekel, hogy vajon mitől. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.