Vattázási problémák, íztelenség

Sziasztok!

Vattázásban szeretnék segítséget kérni, régebben sem volt mindig tökéletes, de most valami borzasztóan nem akar sikerülni :smiley:
Van egy Deadrabbit MTL kazánom és valahogy semmi ízt nem érzek benne, próbáltam vékonyabb, vastagabb vattázást, próbáltam a hozzá kapott coillal, próbáltam saját claptonnal, 2-2,5 mag átmérővel, 0.7-0.8 ellenállással, 14-20 watt között variáltam, 20 watt körül volt valami ízféleség néha, de semmi egyéb… Ötletek? Esetleg valaki járt már hasonló cipőben?

3 kedvelés

Szia! Keresőzz rá, volt már tárgyalva. Pl.:

5 kedvelés

Azt a 0.7 ellenállást fel tudod tekerni 25 wattig simán. Amit mtl-ben is tudsz tolni. Amúgy milyen arányú levest használsz hozzá? Mtl-ben 50/50. Ha 70vg/ 30pg-t használsz akkor ajánlott kicsit több %-ban keverni az aromát… de ez szubjektív…

4 kedvelés

Szia!! Én csak szálhzallal használtam!! 2,5 mad 6-7 menet , a tekerést lenyomni 1-1,5 mm-re !! Titánium Fiber Cotton, vagy Cotton Clouds vatta. Nagyon jó izeket lehet belőlle kihozni!!

4 kedvelés

50/50 + pg nik általában szóval kb 60/40, most csak vg nic volt úgyhogy ez ilyen 40/60 jelenleg. Megpróbálom 25 watt körül, köszönöm. :slight_smile:

5 kedvelés

Igen, (hasonló az ízvaksághoz) ha minden a napi rutin szerint zajlik és mégsem jönnek a megszokott, tapasztalt hatások. Az összes vattázási/W tudásodat kipróbáltad, így máshol kellene keresni a probléma forrását. Mondjuk más ízeket, keverést nem említettél. Maradt még a teljes tisztítás, ellenőrizni az alap, aroma minőségét is. Váltani az ízeket, pld. dohányosról számodra még elfogadható gyümölcsösre, vagy épp fordítva.

3 kedvelés