Vattázás után nemsokkal ízvesztés

Sziasztok!

Na, ismételten segítségért fordulok hozzátok.
Pár napja váltottam át egy HellVape Dead Rabbit M tankra, mert megelégeltem, hogy a Zeus X-em kb 1 nap után gyenge ízt nyomott.
Azonban ismét ez a probléma fogadott. Amikor bevattázom, az első lötty NAGYON jól adja az ízt. Utána még 1-2x betöltöm az anyagot, még az is patent… utána mint amit elvágtak. Valamivel jobban adja az ízt a Zeushoz képest, de megint igen gyenge. A kérdésem az lenne, hogy normális az, hogy 2-3 naponta újra kell vattázni, hogy tényleg patent íze legyen, vagy valami más lehet a gond?

Egyéb, talán releváns infók:
-50/50-es, 3mg-os Revolute alaplé
-Általában 10%-ban kevert aromák (1-2% eltérés van, pl az A&L-nél 9%-ot javasol a gyártó)
-Azért szívom rensesen, napi kb 400 slukk, de csak 1.5-2 másodpercesek, napi 2-3 tank, és ritkán töltök rá ugyanolyat, inkább váltogatom az ízeket.

A segítséget nagyon szépen köszönöm. Már nagyon kétségbe vagyok esve, már azon agyalok, hogy inkább eladom az egész felszerelést a fenébe, és visszatérek a Fekete Bensonhoz. :joy:

igen, vannak olyan aromák melyek akár naponta kérnek új vattát…a 2-3 nap már nem is annyira extrém. Nehogy már egy párperces vattázás miatt folytasd az analógot…de te tudod

Szia!
Nem ismerem ezt a tankot, de a vattázás gyakorisága függ a liquid ízétől, vattától, tanktól, stb.
Ahogy nézem 4,5 ml-es ez a tank. Szóval 2-3 töltés naponta, 2-3 nappal számolva azért nem olyan rossz szerintem.
Nálam van amelyik liquidet használva max 10 ml és vatta csere, ami egyébként max 5 perc​:thinking::blush:
Szóval szerintem ne az analógra menj vissza. Próbálj másik vattát, alacsonyabb Watt, stb

1 kedvelés

Ami azt illeti, este küldtem bele rgy dohányosat, még fehér volt a vatta a mesh alatt. Reggel, amikor újratöltöttem, fekete volt mint az üszök. Meg már az ízt sem érzem annyira. Lehet összefüggés a 2 közt. :thinking::sweat_smile:

Én nem használok aromát…napi 16ml használata mellett max 2hetente cserélem, de totál elszíneződésmentesen veszem ki a coil-ból.

Jó, azért arra nem térnék vissza, buliban kaptam egy cigit úgy, hogy hónapok óta nem szívtam. A kormos kályhacsőhöz hasonlított az íze. :sweat_smile: És akkor lehet, hogy meglesz a probléma! Csak őszintén nem számítottam rá, hogy ilyen gyakran kell, de akkor így már kezdem érteni a problémát. Köszönöm!

Nálam ezért is forog 3-4 tank. Ha ahhoz az 5 perces vatta cseréhez sincs kedvem, eloveszem az előkészitett másikat, liquid bele, és ennyi :joy:

5 kedvelés

Azta :smiley: úgy abszolút semmi íze nincs, vagy a VG miatt édeskés?

Még egy gondolat. Az is előfordulhat, ha csak azt az egy tankot használod, 2-3 nap alatt hozzaszoksz az izhez és ezért is veszíthet az izéből.
Ha váltogatod, akkor ha a vatta még nem kuka, az íz jobban át fog jönni

3 kedvelés

(Amúgy nem hiszem, hogy az analógra visszatérnék, legutóbb buliban kaptam egy cigit. Már nem az a kellemes dohányíz volt rá jellemző, a kormos kályhacső jobban passzol rá :sweat_smile:)

1 kedvelés

Nagyon ritka, ha ugyanolyan ízt töltök rá, inkább váltogatom, mert rettegek az ízvakságtól :smiley:

Az jó! Arra azért figyelj, hogy mire mit töltesz. Én mondjuk egy gyümölcsre nem töltenék dohányt :blush:

4 kedvelés

Hát azt elszúrtam, hogy rögtön az elején második töltésnek belenyomattam egy jó izmos A&L Alucardot (kávé, vanília meg ilyenek), aztán az utána lévőben tökéletesen éreztem a dohányos gyümölcs mellett a kávét is… :joy:

Perfekt taktika, én is így csinálom, 10/10. Aztán fél nap eltakarítani, újraépíteni,.ezért gondolkodom még 10 új rtaban. :rofl:

Egyébként ez is okozhat ízvesztést, hogy amellett, hogy moslék íze lesz, kioltják egymást, illetve egy a&l gyümiből el fog menni simán 30ml, de egy kávés cucc kb 2 ml alaltt kivégzi a vattát.

Inkább legyen 2 szetted az egyikben csak ez, a másikban meg az, ha viszont a tankban akarsz ízt cserélni új vatta minimum, de én a húzalt is kidobom a francba, filléres tétel.

3 kedvelés

Ezért van 7 Expromizerem, 2 Byka-m, 1 Prime, 2 Dwarv, meg még 2-3 ilyen-olyan. Hetente vattázok :grin:mosok, de akkor minimum 5-7 darabot.

7 kedvelés

Tyűűű, az már nem semmi gyűjtemény! :smiley: Én a 2-n gondolkoztam, hogy ennyit érdemes-e megtartani, de valószínűleg marad :sweat_smile:

2 kedvelés

Azokat tartottuk meg mi is amik ízben megfelelnek nekünk,a többit a szekrényben tartjuk :grin:

3 kedvelés