Vatta betörés japán muji

Amióta vapelek mindig is japán mujit használtam. Viszont néha eljátszok a gondolattal, hogy vegyek valami mást is, mert a mujival igaz könnyű dolgozni, már vakon, hátratett kézzel is levágom a 2.5-es maghoz a csíkot belőle, de a friss tekerésnek mindig kell idő, amíg betörik a vatta és ilyenkor ilyen semmilyen/valamilyen kicsit szar íze van, aztán egy fél-egy tank után helyreáll.

Ez a jelenség vajon a többi vattára is igaz, vagy csak én vagyok megáldva ezzel a problémával?

5 kedvelés

Abszolút létezik ez a jellegű “probléma”, néha én is tapasztalom.:wink: Nem csak a Mujinál!

5 kedvelés

Szintén muji vagy valami más?

4 kedvelés

Én már nagyon régóta a DM saját márkás termékét használom, de próba képpen vettem Rayon Cellucottont, avval is előrordult.

5 kedvelés

Amiért most eszembe jutott ez a dolog: 3 hete szívom a journey grandpas creamet ugyanazzal a tekeréssel, mondom megnézem már, mi a helyezt a kazántérben. Vatta teljesen oké, semmi koksz, de a tekerésen már némi-nemű réteget láttam, mondom újrarakom. Hát most szarabb az íze, mint a tekerés előtt volt, persze volt már ilyen, nem egyszer és ahogy elkezd használodni, úgy feljavul. Ki érti ezt? Én nem.

3 kedvelés

Néha a koksz az, ami hozza a tökéletes ízt. Addig nem érdemes ilyen esetben hozzányúlni, amíg nem romlik drasztikusan az élmény. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ez nekem is eszembe jutott, csak mondom nem írom le, mert elég baromságnak tűnik, de akkor megnyugodtam. :rofl:

3 kedvelés

Épp tegnap beszélgettem erről Troll barátommal, Viktorral egy új Taifun GTR kapcsán. Bár szerintem nálam a Covid-party is bejátszott valamelyest…

4 kedvelés

uhhh, jobbulást!

nálam azért fura, mert ugyanaz a tank, ugyanaz a vatta, ugyanaz a leves, szóval elvileg semmi sem változott, max. pár ohm difi van

4 kedvelés

Köszi Ispy, bár a Covid tököm tudja melyik mutánsának kell a jobbulás, azt is sikerült farbarúgnom…:laughing:

5 kedvelés

Szia @Ispy :slightly_smiling_face:
Az alsó és felső réteget le szoktad szedni? :slightly_smiling_face: Az okozhat ilyesmit.

3 kedvelés

Sziasztok! Jópár féle vattát próbáltam már, és van amelyiknek idő kell, és van olyan is, amelyik idővel romlik. :slightly_smiling_face:
Mujinál illetve Kendonál úgy tapasztaltam, hogy be kell törni, de Pl a Firebolt egyből jól működik, és idővel romlik az íz visszaadása. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Kendo-t megerősítem. :slightly_smiling_face: Be kell törni, illetve magas watton ad csak jó ízeket, így MTL-re nem javaslom.

3 kedvelés

Szia @Vaperina_Kinga,

igen, leszedem.

2 kedvelés

Szuper most rendeltem próbára mtl-re Kendot,mert már annyian oda vannak érte,mondom csak ki kellene ak. próbállni​:slightly_smiling_face:Még szerencse,hogy nem bíztam a véletlenre és nem hagyom sosem kifogyni a Bacon Prime-ot​:smirk:

2 kedvelés

Mujit használtam télen,mert a hideg dermedt leves ellenére is egész jól szállította a gőznekvalót a tekerésre,sztem is kell neki betörési idő,viszont nálam nem bírta annyi ideig,mint más kedvelt vattám,mert úgy tapasztaltam,hogy idővel összeesik,am picit másképpen használom,régi bevállt szokások szerint,lehúzom az egész lapkáról a felső takarót,leveszem az alsó takaróról is a belső részt,szépen széthúzgállom ameddig csak engedi szinte átlátni rajta,majd felcsavarok annyit belőle amennyit a tekerés magja megkíván és akkor vágom,nem tudom ez így mennyire ment át​:slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Tibi,ha szépen megkérlek dobnál egy fényképet privbe arról a Dm vattáról,felkeltetted vele az érdeklődésemet?:thinking:

5 kedvelés

Én ajiba kaptam, próbálgattam anno az Ammit MTL-ben, de 25 watt felett kezdte hozni az ízeket. Nem bírta szegény tank. De akkoriban még dripperezgettem, a Nuwa-ban jól teljesített. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Én is kérhetek egy fotót? :slight_smile:

1 kedvelés

Annyian kéritek, hogy kiteszem ide. :slight_smile:

9 kedvelés