Megfigyelés / kísérlet!

Az elmúlt hónapban / hónapokban egy apró “kísérletet” végeztem az itthon található kétféle vattával.

  • Cotton Bacon Prime
  • Titanium Fiber Cotton

DL felhasználás mellett, ugyanazzal a liquid-el, mesh lappal és teljesítményen a következőket tapasztaltam:

Cotton Bacon Prime:

  • egyből hozta az ízt
  • nagy mennyiségű levest képes magába szívni
  • igen lassan színeződött el / kokszolódott be
  • könnyű vele dolgozni

Titanium Fiber Cotton:

  • kis idő elteltével jelent meg a kívánt íz
  • hasonlóan nagy mennyiségű levest képes magába szívni
  • igen gyorsan elkezdett színeződni / kokszolódni
  • ezzel is könnyen lehet dolgozni

Ezek nem tudományos tények csak saját észrevételek, az kiderült számomra, hogy DL felhasználóként a “vatta szalonna” sokkal jobb választás. Azért “duzzogva” a Titanium is el fog fogyni, maximum többször vattázok újra. :blush:

7 kedvelés

Szóval a Titanium olyan, hogy mire megjelenik az íz, addigra elkokszol és cserélni kell :sweat_smile:

Azért annyira nem, de lényegesen sűrűbben kellett vele vattáznom.

2 kedvelés

Sokáig a szalonnát használtam,teljesen meg voltam vele elégedve.Ezzel kezdtem,nem is nagyon volt összehasonlítási alap,komoly utánolvasás után döntöttem mellette. Van egy csomag titaniumom is,ami valszeg gyártási hibás,mert valami borzalmas mellékíze van. Persze nem állítom,hogy nem jó vatta,csak nekem sikerült rosszat kifognom. Aztán kipróbáltam a cloud 9-et,aminek a lészállítása meglátásom szerint sokkal gyorsabb,mint a szalonnásnak. Aztán jött az rda, ehhez Drága Kingánk ajánlotta a Kendo vattát,természetesen ebben is igaza volt, ez az eddigi legjobb. Ezúton,is köszönöm neki.

6 kedvelés

Az utolsó kettőhöz sajnos még nem volt szerencsém, itt a hangsúly a “volt-on” van. Tényleg annyira jó a Kendo, könnyű vele dolgozni? :thinking:
Amúgy 0-24-ben RDA-t használok, mesh opcióban. :blush:

Nekem nincs gondom vele,picit másabb,mint a szalonnás, keresztirányba nehezebben szakad,valamint a beáztatás némileg tovább tart. Nehezebben szívja meg magát. De ha tele van,akkor már hibátlan. Mellékízt én nem érzek,viszont ritkábban kell cserélni. Mintha jobban bírná a hőt.Szalonnásnál a legkisebb elszíneződést is éreztem ízben,ami a megégéstől még messze volt.Lehet én vagyok finnyás. A Kendónál valahogy nincs ilyen gondom. Bátran merem ajánlani a Kendót.

2 kedvelés

Érdekes, pedig eddig az elmúlt 4 évben elég sokat hallottam, hogy a szalonnásnak kell betörési idő, titaniumot meg azért vettem pont, mert annak meg állítólag nem kell. Na mindegy, személy szerint semmi különbséget nem érzek a vatták között. Nálam egyiknek sincs íze. :rofl:

Ha az ellenségem lennél,azonnal postáznám neked a titaniumomat. De mivel nem vagy,az hidd el van olyan ami mellékízes. Legalábbis van olyan csomag. :joy: Alapból nálam is csak tartósság szempontjából van különbség vatta és vatta között. Lehet,hogy alapból a szalonnást nehezebb betörni,de mivel azzal kezdtem,és azt használtam évekig,nekem az volt a “nulla pont”.

5 kedvelés

Én mujival kezdtem, annak is volt betörése, most talán a super sorbot tenném az élre, de cotton clouds sem rossz. De a titanium fiber is el fog fogyni. De lehet a mujit is előveszem, mert van még vagy 30 lap. :rofl:

1 kedvelés

Használtam az elmúlt pár évben: Wotofo, Vandy Vape, Firebolt, Steam Crave, Steampunk, Canna és az írásban említett vattákat. Mindegyiknek volt előnye és hátránya is, csak DL-ben voltak próbálva és leginkább mesh lap alá pakolva. Azért írtam eme kettőről mivel jelenleg ezekből van itthon nagyobb mennyiségben, így pattant ki ez a kis kísérlet a fejemből, amelynek eredményét tártam a nagyérdemű elé. Amúgy annó nekem is ódákat zengettek a Titanium Fiber vattáról, hát nekem ezen tulajdonságai miatt a jövőben biztosan felejtős lesz, el fog fogyni, de többet nem rendelek az fix, ellenben a Kendo igen felcsigázta az érdeklődésemet. :blush:

1 kedvelés

Ami számomra eléggé meglepő, hogy huzal és huzal közt mekkora különbségek lehetnek, amire drága földim @Somaba70 hívta fel a figyelmet, a “rumos tengerész” írásával. Mert az megvolt nagyjából már az elejétől, hogy vatta és vatta nagyon nem ugyanaz, de eme kellékre nem gondoltam volna. :thinking:

2 kedvelés

Köszönöm barátom, örülök ha segített az írás! :handshake: :wink: Amúgy f@sza lett a profilképed! :grinning:

1 kedvelés

Ráadásul rendkívül hasonlít!!! :sunglasses::grin:

Számomra meg az jött le az évek során, hogy lassan már semmit nem merek ajánlani vagy nem ajánlani, mert már majdnem mindent hallottam már, meg annak az ellenkezőjét is. :grin:

Szóval copjon csak mindenki végig mindent! :rofl: :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Igazából ez nagy igaszság, minden ember más! Nagyon óvatosan kell bánni az ajánlásokkal! :wink: Főleg leves ügyben! Hardver még csak, csak! :grinning:

3 kedvelés

Igen, a leves az nagyon más tészta, ott lényegesen óvatosabban kell bármiféle ajánlást feldobni, mondjuk van egy-két ismerős kollégák / barátok között akikkel nagyon hasonló az ízlésünk liquid ügyileg, ott máris más a leányzó fekvése. Ellenben mással kapcsolatban szívesen adok tippet ( ha tudok ), hogy másoknak ne kelljen ugyanarra a copórollerra felszállnia. :grimacing::grin:

1 kedvelés

Nekem minden drót, vatta egyforma ízű. Csak a bánásmódok közt látok nem is kevés különbséget. Igaz, most kaptam akkora halom vattát, mire végig kóstolgatom őket, még akármi is lehet. De én nem vattát szeretnék szívni, az a jobb, ha annak nincs íze, csak a levesnek.

2 kedvelés