Vaporesso probléma :(

Van egy Vaporesso gen 200 itank gépem
Olyat produkált ma, hogy teljesen kikapcsolt állapotban, egyszer csak olyan forró lett a tank, hogy a palástot alig tudtam megfogni.
Eléggé használt volt benne már a porlasztó,(GTI 0.4ohm mesch coil) 5138 puff.
Cseszettül megrémültem mi az isten lehetett.
Gondoltam hogy a porlasztóval történhetett valami, így hát kicseréltem, bejárattam úgy ahogy kell, és azóta nem melegszik.
Ami nekem fura, hogy teljesen ki volt kapcsolva a gép, és annak ellenére forrósodott fel.
Mi történhetett? Van valakinek ötlete?
Köszönöm a segítségeteket :slight_smile:

2 kedvelés

Erre én is kíváncsi vagyok!
Looking France GIF by Paris Saint-Germain

2 kedvelés

Nem túl igéretes jelenség kikapcsolt állapotban​:woozy_face:
Javaslat: szakszerű mozdulattal messzire hajítani. Kínai tucattermék, sajnos be tudnak csúszni ilyen bakik (bár gondolom nem ezt szeretted volna hallani)

4 kedvelés

A középkorban a rossz hír hozóját általában kivégezték. :grin:

animation pixel art GIF by Zach Cohen

5 kedvelés

…nem okoskodva de amit leîrtàl az konkrétan életveszélyes!!!Én elfelejteném ezt a cuccot gyorsba.

2 kedvelés

Milyen akku volt a modban? Nem sérült meg a fólia ami miatt rövidzárlat alakult ki?

3 kedvelés

Igen, nagyon kedves népszokás volt. Részemről támogatom a hagyományok megőrzését, felelevenítését. Ha más nem, politikusaink járhatnának elöl jó példával​:rofl:
nagyon cuki a gif​:sweat_smile::+1:

6 kedvelés


Vigyázok rájuk
Nincs megsérülve

2 kedvelés

Szóval azért nem értem, mert mióta porlasztót cseréltem semmi baja nincsen
Úgy működik mint eddig

1 kedvelés

Hát ami azt illeti, nem szeretném ha akku robbanás esetén levinné a kezem :frowning:

2 kedvelés

Ha belegondolsz, eddig előtte se volt. Halvány reménysugárként lebeghet előtted, hogy ‘csak’ beázott, egy jó alapos szétszedés-tisztítás talán segíthet, de erre azért hosszútávon nem építenék
A kezed a jobbik eset. Gondolj bele mi lesz, ha a zsebedben pukkan el :rofl:

2 kedvelés

Hát még azt tudom hogy van egy pár akku még hozzá, mert decemberben 2 pár akkuval lett rendelve a gép. Ezt a pár akkut hanyagolom, és meglesem hogy a másikkal mit művel.
A beázásra meg külön ügyelek, rendszeresen tisztítom a gépet mindig, mert rohadtul örültem, hogy egyik napról a másikra tettem le a bagót, és álltam át erre.
Már dec 14 óta egy szál cigit sem szívtam el :frowning:

5 kedvelés

Milyen típusú akkumulátor-ról van szó?

De viszont esélyes, hogy maga az eszköz romlott el vagy ázott be ahogy @Gumikacsa is jelezte.

Jó tanács! Mindig legyen több modod mert bármikor elhasalhat egy kínai mod​:smile: De ha biztosra akarsz menni vegyél egy Danit. Az tuti nem fog ilyen esetet produkálni.

5 kedvelés

Nem valószínű, hogy akkuprobléma lenne. Bár Li-Ion cellákkal elvből ésszel bánunk, mert csúf dolgokat tudd művelni, a sérült szigetelés is akkor baj igazán, ha a + pólusnál a szigetelőgyűrű sérül. Ott tudod instant rövidre zárni. Esetedben vsz. az elektronika lesz a hunyó, kikapcsolt állapotban is sikerült neki teljesítményt eresztenie a porlasztóra(és ezek már nem úgy vannak ‘kikapcsolva’, mint a régi szép időkben bármi is, nincs teljes áramkör megszakítás, csak alszik a rendszer). Ha bármikor újra ilyet produkál, akkor azonnal kuka.
És igen, kell a 2 mod, pont ilyen esetekre.
@gangsta_gergo így szemre matricázott Samu 25R szerintem

4 kedvelés

Aha mi csillannott a távolban napkelet és neve vaporesso
kaboom GIF

3 kedvelés