Vaporesso Gtx One sérült?

Sziasztok!

Nagyon új használója vagyok az ecigiknek, és kezdetnek gondoltam veszek egy vaporesso Gtx One-t, mivel láttam róla néhány videót amiben jó kezdő vape-nek állították be.
Megjött, üzembe helyeztem egy 1.2 ohm-os porlasztóval, 11w-on használom. Viszont amióta használom, azt vettem észre, hogy amikor szétcsavarom az üveg részt a mod-tól, a kettő érintkező pontjánál és a szellőző lyukaknál liquides a készülék.
Én saját szemmel repedés vagy hibát nem találtam rajta, de itt sok ember van aki ehhez sokkal jobban ért. A tanácsotokat szeretném kérni, mit lehet ilyenkor tenni? Segítségeteket előre is köszönöm!


Szia! Nálam is rendszeresen ilyen volt. Többek közt ezért is váltottam.
@Vaperina_Kinga nak elküldtem, és ő tesztelte. Utólagos engdelmével, ide teszem amit írt róla.
" Sok mindent kipróbáltam, de nem az a hiba amire első szemrevételezésnél gondoltam. Sajnos nincs erre megoldás. A porlasztóban a vatta az ami átereszt. Sok dolgot kipróbáltam a délután folyamán. Amit személy szerint külön köszönök. :smiling_face_with_three_hearts: Így már mondhatom, hogy sajna a poriban van a hiba. Ki kell fogni, mert nem mindegyik ilyen.

Azt elárulom, hogy először a huzal lábára gyanakodtam. Ugyanis a Vinci podoknál is jelen van ez a gond, ott levágta a lábakat a videó készítője és használta tovább. Itt sajna nagyon elmegy az ellenállás ezért nem lehetséges.

Van egy teszt a tömítetlen vagy rossz vattával ellátott porlasztókra. Ami itt is tökéletesen bevállt. :slightly_smiling_face: Ha felültöltős tankról van szó, akkor le kell tekerni a top cap-et, csakúgy mint feltöltésnél. Amint megszűnik a vákuum, a porit elárassza a liquid. Itt a tankban lévő porik egyikénél történt ez meg. Így mondhatom, hogy ki kell fogni, mert azért van amelyik nem ilyen. A szürcsögést a kis watt okozta, feltoltam jócskán és az szűnt meg először. Amelyik pori a szürcsögést produkálta azzal a tank nem folyt meg, csupán szürcsögött. És nem is volt tele a porlasztó belseje liquiddel.

Gyanakodtam még a porlasztó O-gyűrűire, de aztán gondolkodtam és elvetettem, mert csak akkor árasztotta el a liquid a porlasztót amikor letekertem a top cap-et. Abból meg csak a vattára lehet következtetni. :slightly_smiling_face: "

6 kedvelés

Köszönöm a gyors választ! Annyi kérdésem lenne még hogy akkor valami másfajta porlasztót venni ami kompatibilis az eszközzel megérné?

1 kedvelés

Szerintem nem, ez ilyen. A porlasztók minősége egyébként is ingadozó, vagy olyan készülék kell, ami erre nem érzékeny, vagy marad az rta.

1 kedvelés

Meglátásom szerint gondolkozz el a tekergetésen, építésen. Ott nincsenek ilyen gondok. Ott más gondok vannak eleinte.:joy::joy::joy:. De azokon tudunk segíteni!

3 kedvelés

En is tekerest ajanlom!
Kb egy holnapig hasznaltam anno 18 ban amikor meglett az elso kitem meg Smok TFV8-as tankot.
Aztan volt mindenfele RTA-m…es vegul egy Kylin Minim lett amit sokaig hasznaltam. Majd most egy Dvarw van.
Es sokkal olcsobban jon ki a ujraepitheto tank.
Gondolj bele egy porlaszto also hangon 2k ez hetente cseres szoval 8k havonta!
Mig az ujraepithetosnel kb 2k az egy meteres vatta amibol kb 10 centit hasznalsz havonta ha kokszol a liquid akkor gyorsabban. A tekeresek meg szinten 2k a 10db os amibol havonta kell egy.
Szoval sokkal olcsobban kijosz hidd el es ha nagyon meno akarsz lenni akkor meg sajat magadnak tekersz.

3 kedvelés

Köszönöm a válaszokat. Tehát mindenképp érdemes új tankot venni ha jól értem. Milyet lenne érdemes venni?

1 kedvelés

Egy rta-át azt viszont ,hogy milyet nehogy feltedd itt kérdésnek​:slightly_smiling_face: 1000+fajta van.

2 kedvelés

Először is tudnod/nunk kéne, hogy MTL, RDL vagy DL…és, hogy az íz, gőz vagy a TH milyen szinten számít. Ha ezt mind tudjuk akkor lehet szűkíteni a tankok típusát.

3 kedvelés

RDL-re gondoltam, 60-40 arányban inkább gőz. Torokhatásban inkább gyengébb. Nikotin sót nem tudom mennyire szokás használni, de én szívesen kipróbálnám. Gyümölcsös ízeket szeretem, azokat szeretnék használni

Összeghatár? Az se mindegy!

Nagyon max 15 ezer

Szia!

Használtam én is pár hónapig a GTX One-t
Tapasztalat:
Az 1,2 ohmos porlasztóval ugyan ezt a jelenséget produkálta nekem is

A 0,8 ohmos esetén csak ritkán jött elő a probléma
Lehet érdemes lenne azt is kipróbálni mielőtt dobod az eszköszt :slightly_smiling_face:

U.I.: Én már régóta nem használom mert váltottam építős RTA -kra, viszont a gép a mai napig üzemel.
Kedves Öcsém gyilkolja napi szinten (tényleg keményen kapja), de még mindig megy :slight_smile:

2 kedvelés

Szia!

Csatlakozom az építős tankot ajánlók táborához, de, mint ahogyan @Balazs_Gaspar is írta, azért ne írd le a kis One-t. Én vagy 4 hónapig használam az One-t és soha nem folyt meg, ezért is állok értetlenül, amikor azt látom, hogy többek írják a bosszantó folyást.
A porlasztókat mindig a Liquidhallról rendeltem, kizárólag a 0,8 ohm-ost.
Arra figyelj, hogy ha esetleg vésztartalékban megtartod az One-t, a Liquidhall-on két fajta porlasztó van (itt nem az ohm közötti különbségre gondolok) a v1 és a v2. A v2-őt rendeld, a két o gyűrűset.
A feltöltés utáni szörcsögést pedig úgy hárítsd el, hogy teljesen nyitott levegőzésnél a drip tip felől belefújsz néhányat.
Vigyázz, jön a liquid a levegőzőn mindenfelé.

3 kedvelés

Szia! A napokban akartam 0.8 ohmos porlasztót rendelni, pont ahogy @megyko is írta a v2-t. Nem írtam le a készüléket, nagyon is tetszik és ezért is írtam posztot, mert nagyon tetszik az eszköz és nem akarom elengedni. Köszönöm a válaszokat.

2 kedvelés