Vapefly kriemhild 2 rba coil

Sziasztok
Van nekem egy Kremhild 2 tankom vásároltam hozzá ezt : https://www.sourcemore.com/vapefly-kriemhild-ii-2-rba-and-rmc-coil.html
Rba coilt kérdésem következők lennének.
Milyen huzalt vegyek hozzá és mekkora magra tekerjem ugyanis van nekem több kész tekerés de az mind nagy bele es vastag is a huzal.
Remélem érthető voltam.

Sosem hasznátam rbat, de megtíppelek valami szálhúzalt (ss, ni80, kanthal), 28-30ga és egy 2-es magot elsőre.

4 kedvelés

Valami hasonlót raktam anno a Kangertech RBA-ba is,működött. :saluting_face: :thinking:

2 kedvelés

2.5-re tekerd, a 3-as talán szűken belefér ha ügyes vagy. Szálhuzal, vagy max sima clapton még belefér.

2 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszokat 3as mag túl nagy de gondolom huzalok miatt ilyen alien coilt meg hasonlokat kaptam ismerősömtől :sweat_smile:

28GA-s kantal 2,5 mag 4 tekerés kb 0.8 Ohm 5 tekerés kb 1.0 Ohm körül van…

Az inkabb mtl nem? Ez dl kazán

Bocs azt hittem erről van szó…

Szerintem nem annyira, azt írja abobe 0.6 ohm, az inkább mtl lesz, max egy levegősebb fajta (RDL?), én az mtl tankokba 0.7-0.9 között tekerek. Kanthalból ez 3-4 tekerés 2-es magon, sima szálhúzal. Ss-ből inkább 5 tekerés 2.5-es magon.

Dl az inkább 3-as magon kezdődik és kell hozzá több levegő, ilyen 2mm és felette.

A szűk dl-eket szokták ilyen 0.5 ohmmal használni és 30-40 watt körül, a klasszik dl meg inkább 0.2-0.3 ohm és 50 watt vagy fölötte, oda már kellenek az ilyen kerítésdrótok, meg oda már karcsú a 100 wattos mod.

1 kedvelés

Tegyünk rendet:

Alapvetően ez egy porlasztós DL. Az RBA része viszont olyan szűk, hogy gyakorlatilag csak MTL tekerést lehet beleszuszakolni, mert egy combosabb clapton esélytelen, így az is, hogy nagyon alacsony ellenálláson használja az ember.
Szóval RBA-val használva ez egy DL levegőzésű MTL :sweat_smile:

Amitóa használom, azóta tudom, hogy egy DL tekerésnek nem kell feltétlenül 1000W, anélkül is tök jó tud lenni.

Egyébként nagyon stabil fekvésű tank :smile:

1 kedvelés

Igen, ezt hívják RDL-nek, vagy mi.

Az inkább az MTL levegőzésű DL, nem? :rofl:

Igen. Nem. Talán. :sweat_smile:

Itt egy szösszenet a témában.

2 kedvelés

Mondjuk úgy, hogy egy dl deckbe ez az rba mondjuk 3x elférne. :sweat_smile:

1 kedvelés

Akkor ez egy alacsony teljesítményen működő DL :smile:

2 kedvelés
2 kedvelés

Azaz RDL. :rofl:

Olvassad má el a szemeiddel a szakirodalmat :sweat_smile:
Úgy levegőzik, mint egy DL és úgy is szívom és akkora a gőze is. Még kevés watton is. Na. Ne kejjemmá fenyegetőznöm :smile:

1 kedvelés

Van egy EcoBoost manókukim, ugyanezt tudja. Ha nem szívom, visszatáplál a nyomáskiegyenlítés :joy: