Vape huzalok: Kanthal, Nichrome, SS Rozsdamentes acél és egyéb

Köszi, nem hiszem, hogy elhasználom, esetleg csak akkor, ha itt lesz a világvége, és már semmi mást nem lehet használni. Sírógörcs kerülgetett, biztos tekertem belőle vagy 1.5 métert, mielőtt elengedtem.:sweat_smile::rofl:

1 kedvelés

Csak nyugi! :slightly_smiling_face: Vegyél szálhuzalt, és jó lesz!

3 kedvelés

Kipróbalom, amiket ajánlottatok, aztán meglátjuk.
Van még a tankos huzalból is bőven, arra viszonylag hamar ráéreztem, talán kétszer kellett tekernem egy hónap alatt belőle.

Tehát ezzel (fused) az lehetett a baj, hogy nem szálhuzal, vagyis duplán sodrott? Bocsi, nem nagyon vagyok még képben a szakkifejezésekkel. :crazy_face:

Azért linkeltem az elején, hogy érdemes elolvasni @Vaperina_Kinga összefoglalóját a huzalokról és aztán a többit is :slightly_smiling_face:. Én is onnan tanultam meg sok mindent :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Elolvasom, már elmentettem.
Nem vagyok elkeseredve, a tanulópénzt én is megfizettem, ahogy mások is. De megérte, több, mint 4 hónapja csak e cigizünk. Egy hónapja tekerek, vattázok is. A “méreg keverésben” (lötyi) is egyre jobb ízeket sikerül összehozni, szóval alapjában véve abszolút megérte.
Karácsonyra egy új moddal szeretném magam meglepni, szemezek egy aegis max-al, mert elvileg ütés és vízálló (nem tudom, mennyire az):
https://liquidhall.com/keszuelekekszettek/halado-keszuelekek/cserelheto-akkus-mod-keszuelekek-1/geekvape-aegis-max-2-max100-tc-box-mod
Vagy
A férjemnek egy Eleaf istick power 2c box modja van, és lehet, hogy tutira megyek, és ilyet veszek, ez jobb ízeket produkál, mint az én kis Eleaf istick t80-om:
https://liquidhall.com/keszuelekekszettek/halado-keszuelekek/cserelheto-akkus-mod-keszuelekek-1/eleaf-istick-power-2c-box-mod

5 kedvelés

Ügyesek vagytok! Ha nem analóg, már jó! :slightly_smiling_face:
A modokhoz én nem tudok hozzá szólni, egyiket se használtam.

4 kedvelés

Köszi szépen a segítséget!
A veprina nélkül tuti elvesztem volna.:blush:

5 kedvelés

Érdekelne megvalósult e esetleg ezekről valami írás? Lehet béna vagyok és nem találom csak, így inkább rákérdek​:sweat_smile:

Szia @Szqbolcs :hugs:

Azt hiszem erre gondolsz:

8 kedvelés

Szia! Igen pont ezt kerestem! Köszönöm a segítséget​:innocent:

Aki esetleg mindkettőt próbálta:
Mi a különbség a Kanthal D és a Kanthal A1 szálhuzal között? Inkább vape élmény tekintetében, mert anyagismeret órám sosem volt és a hegesztés számomra mágia kategória… :grinning:

Kanthal D erősebb TH-t ad…akik itt használják azok ezt igazolják

There are basically three types of Kanthal wire that are commonly used in the building of micro coils for atomizers: A1, A, and D. A1 is mostly renowned for its high resistivity and capacity to withstand corrosive agents without oxidation, even in hot or sulfuric environments. It also comes with a higher corrosion resistance and an increased hot and creep strength, making it the most popular choice for micro-coils. It also has an increased higher tensile strength in comparison with Kanthal D. Kanthal A1 can withstand temperatures of around 1400 Celsius, A can go to as high as 1350 while D can only withstand 1300 degrees. Kanthal D does not withstand corrosion to sulfuric environments as good as Kanthal A1. We recommend that you only use Kanthal A1 when building your coils.

Kanthal can work with a wide variety of wicking materials like cotton, silica, ekowool, and stainless steel mesh.

Nyersfordítás:

Alapvetően háromféle Kanthal huzal létezik, amelyeket általában a porlasztók mikrotekercsének építéséhez használnak: Az A1 leginkább a nagy ellenállásáról és arról híres, hogy képes ellenállni a maró anyagoknak oxidáció nélkül, még forró vagy kénes környezetben is. Magasabb korrózióállósággal és megnövelt forró- és kúszásállósággal is rendelkezik, így ez a legnépszerűbb választás a mikrotekercsekhez. A Kanthal D-hez képest nagyobb szakítószilárdsággal is rendelkezik. A Kanthal A1 körülbelül 1400 Celsius-fokos hőmérsékletet bír ki, az A akár 1350-ig is eljuthat, míg a D csak 1300 fokot bír ki. A Kanthal D nem ellenáll olyan jól a kénes környezetben történő korróziónak, mint a Kanthal A1. Azt javasoljuk, hogy tekercsek építésénél csak Kanthal A1-et használjon.

A Kanthal a legkülönbözőbb wicking anyagokkal működhet, mint például pamut, szilika, ekowool és rozsdamentes acélháló.

Lényege: Az A1 jobb vegyi ellenállósággal rendelkezik, jobban bírja kicsit a hőt, tartja az alakját és kevésbé rozsdásodik, mint a D.

2 kedvelés

Évek óta D-ét használok semmi negativumot nem vettem észre…

2 kedvelés

Én ezen a fórumon olvastam róla először… Anno A1-et próbáltam kb 8 éve, kezdőként nem jött be… A 27 GA Kanthal D most egész jó a Dvarwban…

7 kedvelés

Meglehetősen sokat töprengtem azon, hogy a belélegzett gőzben mik lehetnek a károsító anyagok és milyen típusú kárt okozhatnak. Olvasom írásaitokban, hogy allergiás reakciók lehetnek Cr, Ni esetében, stb. Ez valahol arra enged következtetni, hogy a belélegzett párában jelen vannak az említett fémek valamilyen formában. Itt igazán lényeges kérdés, mi lehet az a forma? Véleményem szerint valószínű, hogy a legrosszabb eset az, ha a fém vízben oldhatatlan formájú oxidjai, vagy egyéb vegyületei 3 mikron alatti szemcséi kerülnek a tüdőbe, mert azok onnan többé nem jönnek ki. Az előbb cseréltem porlasztót. Szétszedtem, szemre, ill. nagyítóval alaposan megvizsgáltam. A fűtő szál sötét, a környezetében lévő vatta is tartalmaz a fémről levált koromszerű, ill. nagyobb darabokból álló oxidált anyagot. Nem tartom valószínűnek, hogy ez áttört volna a vattán. A gyanúm most a liquidbe került fémre terelődik. Az általatok feltett képeken is megfigyeltem és a saját eszközömön is, hogy a liquid használat közben sötétedik. Lehet, hogy csalóka, mint nincs még sok, sőt elegendő tapasztalatom se, de eddig úgy tűnt, hogy a porlasztó üzemidejével arányosan nő a sötétedés sebessége, a borostyán szín mélyülése. Ez a szín nekem ismerős, hasonló a vas III oxidációs számú vegyületeinek jellemző színére. (A króm is okozhat narancsos színt, a nikkel inkább zöldeset, ez utóbbit nem látom szerencsére). A króm, a nikkel, de főként a vas katalizátorként is használatos nagyon sok szerves kémiai folyamatban, de az adott körülmények között gondolom, főként az aromákkal vegyületet is képezhet. Ezek koncentrációja valószínűleg igen alacsony lehet, mert megkóstoltam az elsőtétedett liquidet és nem éreztem semmilyen kelátos ízt. A következő az lesz, hogy gyűjtök majd ilyen folyadékot és az itthon elérhető eszközeimmel megpróbálom kimutatni, hogy fém okozza-e az elszíneződést és az anyag teljes mértékben vízoldható-e. Utána, a tapasztalatok alapján kérlek majd meg Benneteket arra, hogy megvizsgálhassuk, melyik főtőszálak melyik aromák esetében kerülendőek. Közben megnézem, milyen további lehetőségek adódhatnak precízebb laboratóriumi vizsgálatokra, melyek elérhetők borért, pálinkáért, stb. Addig is kérlek Benneteket, akinek kedve van, tegyen félre a sötétté vált anyagból felírva hozzá a fűtőszál és a liquid paramétereit. Ugyanígy a használt fűtőszálak maradékait is. Én nem készítek tekercset, nics is mibe, de érdemes lenne kipróbálni a platina, vagy a wolfram huzalt.
Ezt nem üzleti célú, vagy máshol publikálni szándékozó célból írtam, hanem pusztán kíváncsiságból
Ha jutottam valamire, majd írok, ha valakit érdekel még, örömmel veszek minden jó ötletet, elképzelést, segítséget, ill. részvételt.

6 kedvelés

Ez igazán izgalmas és érdekes kísérlet lenne. Hirtelen eszembe is jutott a merülő forraló. :slightly_smiling_face: Az nem szabad, hogy kokszosodjon. Így a liquid oxidációját meg lehetne figyelni egy ilyen kísérlettel. Csak jól le kéne takarni, mondjuk alufóliával, hogy nagyjából olyan környezetet biztosítsunk neki mint egy tank tartálya. Az viszont 100%, hogy a nikotin oxidációja sötétíti be a liquidet, mivel szívtam már nullásat és annak ugyanolyan maradt a színe. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ez nagyon jó hozzászólás, írás :slight_smile: Vannak táborok, ellen táborok a vape dolgokban, hogy az nem olyan káros, káros, annak is vannak rossz oldalai. Köztes vélemények, tapasztalatok, mérések, laboratórium, stb, nem nagyon van számot tevő… ezt én is támogatom, én is tesztelnék, mérnék, hogy mivel mi jut be stb. Jó ötlet az ilyeneket megfigyelni, leírni :slight_smile:

3 kedvelés

Köszönöm, ez nagyon hasznos információ. A nullásat többféle aromával próbáltad?

Örülök! Szerintem bőven lesz mit méricskélni. (Már ma belemerülök a szerves kémia rejtelmeibe, sokat felejtettem, ill. ez egy speciális ügy, de valahol még van szakirodalmam hozzá.)

3 kedvelés