28GA SS vs 30GA Ni80

Sziasztok!

Huzal kérdésem lenne.

Adott nekem egy pár huzalom itthon. 26Ga-s SS huzal, 28GA-s SS huzal, Ni80 MTL Clapton, SS MTL fusd Clapton. A Ni80-nal mostanában kezdek ismerkedni (eddig csak Clapton volt!), mert eddig kérdéses volt a fémallergiám, de jelentem fulladozás nélkül túléltem, és ki szeretném próbálni a 30GA-s Ni80-t. Valakinek van ez ügyben tapasztalat? Azt már leszűrtem, hogy itt 6-7 menet 3 magon bőven elég a jó magas ellenálltához.

Az anyuka amibe meg lenne valósítva: Brünhilde MTL. Érdemes ilyen nagy GA-s Ni80 huzalt kipróbálni, vagy inkább menjek lentébb 26-28GA köré?

Az SS huzalokkal teljesen meg vagyok elégedve, inkább ilyen kísérletezés szempont lenne a lényeg, meg a Ni80 ízvissfaadása. 0.9-1.2 AFC-t használok alapból, de most pl. 1,8-n játszadozok, de a cél a szűkebb AFC lenne. Egyszerűen 2-s magra nem tudom úgy megépíteni, hogy 2 nap alatt ne égessem meg / dryhit ne legyen a vége. Ezért gondolkodtam el a Ni80-n szálhuzalon, de ha valakinek van tanácsa akkor szívesen fogadom. :slight_smile:

3 kedvelés

Szia a Ni80 az is nagyon könnyen elég. Az hogy milyen vastagot választasz jó kérdés . A 26 ga mtl kicsit furcsa már nagyon vastag. A 28 jó . Én 30-32 ga https://liquidhall.com/vandy-vape-superfine-mtl-fused-clapton-ellenalashuzal . Én is napi szinten tekerem újra ez sajnos ilyen. A Ni80 huzal-nak van a legjobb íze. De nagyon hamar tönkre is megy. Ami sokkáig bírná az egy kanthal huzal 28 ga de akkor íz vesztessel járna. (valamit valamiért ) De van róla írva esetleg olvasgasd .
Vape huzalok: Kanthal, Nichrome, SS Rozsdamentes acél és egyéb
Az sem mindegy milyen gyártótól veszed a huzalt !

3 kedvelés

A 26GA még a DL korszakból maradt meg, egyszer kíváncsiságból megtekertem MTL-be, de nem lett az igazi.

https://vape42.hu/termek/ni80_30ga_025mm_ellenallashuzal_10m_.html ezt néztem ki, mert 30GA-ból csak itt találtam. Fontos, hogy most több termék rendelésével fogom ezt beszerezni, szóval számomra előny a honlappal szemben, ha MJ aromát is árul.

3 kedvelés

Igen igen ez jónak tűnik mtl re . Az ára is remek. Szerintem egy próbát megér . Fényévekkel sokkal drágább a 30GA *2+ 38GA Ni80 - Vandy Vape Superfine MTL Fused Clapton huzal 3m . De én olyan íz eltérést érzek egy másik gyártóval szemben hogy hihitlen.
De nyugodd szível vedd csak meg amit kinézzél. De én azért kipróbálnék majd egy Vandy Vape is majd egyszer a helyedben :slight_smile: hogy mennyi lehet a különbség ,hogy érzed ízben.

2 kedvelés

VandyVape Ni80 MTL claptonom van, illetve a többi SS huzalom is ettől a gyártótól van(a Clapton is). Kivételt a Kanthal A1 huzalom képzi csak.

1 kedvelés

Nah akkor bene vagy a tutiban rendel meg amit kinéztél és van viszonyitás alapod :metal:

1 kedvelés

28ga ss vagy 26-28ga kanthal én az ni huzalokkal nem vagyok barátságban,nekem semmit nem tudtak nyújtani,de ez annyira szubjektív​:thinking::slightly_smiling_face::v:

1 kedvelés

Bah ez a fémes íz vagy is én érzek benne valami fémest … Tudom Tudom szubjektív. Én is azzal kezdtem de nagyon megszoktam a nik80 at. Nem mondom azt hogy a kanthal huzal nak nincs előnye csak azt hogy nem az én világom már :slight_smile:

1 kedvelés

Első tekerésnél is ,leizzítom és hideg víz alá dugom,ezt párszor eljátszom vele,kb mintha megedzeném,nekem így tökéletes még élettartamra is,mostanság használok kanthal a1 huzalokat is én nem feltétlen érzek ízvesztést vele max annyi,hogy ss-el élesebbek az ízek vannak aromák amiknél előny van aminél már majdnem zavaró is lehet​:thinking:dohány jelegűeket jól hozza a kanthal is​:smirk:

4 kedvelés

Igen Igen ebben abszolút egyet értek veled. A ni80 egyből megeszi dohányos aroma . De én egy desszertet vagy gyümiset ni80 alatt használok dohányosát meg nagyon keveset szívok. Bár mostanában kezdek szemezgetni vele újra. Az alá biztos kanthal tennék egy 28 ga at.

5 kedvelés