Vape huzalok: Kanthal, Nichrome, SS Rozsdamentes acél és egyéb

Én már próbáltam, nem fogja a mágnes, most már tudom is miért. :hugs: Volt, hogy elfelejtettem leizzítani, olyankor az első pár slukk tompább ízben. Meg egyébként sem ugyanolyan élmény, mint leizzított huzallal. Sejtettem, hogy valamennyit változik a szerkezete oxidálás után, de hogy így, azt nem gondoltam volna. Véleményem szerint zsírtalanítva is olyan élmény lesz, mint oxidálás nélkül használni, mivel így is edződik a huzal. A legelső felizzás önmagában is lomhább, mint a többi. Oxidálás hiányában viszont lomha is marad, ezért az élménybeni különbség. Mindezeket a megfigyeléseim alapján vontam le, így tévedhetek is. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Ez baromi jó cikk! Köszönjük!

Örülök, hogy tetszik, köszönöm, hogy olvasol. :smiling_face_with_three_hearts::hugs:

3 kedvelés

Nagyon szépen köszönjük ezt a remek összefoglaló írást.
Ismét sok kérdésre választ kaptam , és kedvet is , hogy elkészitsem az első tekerésem :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm, örülök. :smiling_face_with_three_hearts: Már most várom a beszámolót. :blush:

1 kedvelés

Bocsi kedves Kinga. Azt el is felejtettem megemlíteni,a nagy gondolkodásomban,hogy köszönöm neked ezt a csodálatos cikket is! Imádom az ismeretterjesztő írásaidat! Thanx.

1 kedvelés

Nagyon köszönöm. Örülök, hogy tetszik, és hogy olvasol. :smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

Én is egyet értek. Már nem az első “lépéseimnél” járok, de többször is végig olvasom ezeket, nem mindig tudom sikertelenség esetén, hogy hogy is van… :slight_smile: Nem is keresek más oldalt, leírást, ide lépek be elolvasni a cikket :slight_smile:

Nekem is baromira számít a huzal, a leírások közül ez a legfontosabb, ezek alapján “megyek” én is :slight_smile: Jó a cikk nagyon!

4 kedvelés

Köszönöm szépen. :smiling_face_with_three_hearts: Még a végén kedvet csináltok, hogy írjak még egyet. No, de miről? :thinking: Bár azért van egy ötletem, ami csak lebeg a levegőben. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ötlet már alkalmas önmagában is! Ne tétovázz, szeretnénk olvasni! :heart:

2 kedvelés

Apropó, ha kb ugyanazokról is írnál újabb tapasztalatokkal, az is iszonyat jó lenne! Ebben nem lehet megunni az információt! :slight_smile:

2 kedvelés

Igyekszem összeszedni a gondolataimat. A frissített cikkekhez meg azt hiszem újra kell olvasnom előbb a többit. :thinking: Van amelyik idősebb mint a Vaperina maga. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Biztos nem egyszerű újabbat írni ennyi minden után :slight_smile: De nem baj, jöhet bármi :slight_smile: Ötletek megvalósításra várnak :slight_smile: Bármi is legyen én várom :slight_smile:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy nem tudja-e valaki, hogy az INNOKIN ARES 2 MTL/RTA tankhoz milyen típusú, márkájú kanthalt adnak a csomagban?
Nagyon bevált, és olyat szeretnék rendelni, de nem tudok rájönni, milyen.
Egy Ni80-as kathalt is rendeltünk mellé, de vagy én vagyok nagyon béna, vagy nem tudom, mert nem tudom 0.6 ohm-nál nagyobbra tekerni, és már akkor elég, amikor ki akarom égetni.
A Tank nagyon bejött, nem váltanék. 26-28 ga kanthallal vagy ss316-al tekerném, nem tudom, melyik hasonlítana a legjobban a mostanihoz. Jelenleg (a tankos kanthalall) 3-as magon 5-6 tekeréssel 1.0-1,1 körülire tekerem.
Köszi a választ előre is!

1 kedvelés

Szia!
Szerintem olvasgasd el ezt is…

Egyébként én 28ga ni80 ast használtam bele. De bármelyik 28ga jó lehet bele. Ni80 vagy kanthal vagy SS

2 kedvelés

Nos, ezzel sajnos nem boldogulok.
8 watton sem tudom kiégetni, mert el ég az a része, amit a csavar alá fogatok.
Arról nem is beszélve, hogy képtelen vagyok 0.6-nál nagyobbra tekerni. Csalódás volt ez az Ni80.
Ezért gondoltam, hogy inkább ss316-al, vagy vagy kanthallal próbálkoznék, mert az eredeti tankos csomagban szerintem az volt, nem hiszem, hogy valami űberdrága cuccot raktak volna bele, de piszok jó, az biztos.:sweat_smile:
Vattából is csalódás volt a cotton bacon, míg a sima bd 3mm-es nagyon bejött, olcsó, nincs mellékíz, könnyű vágni, jól illeszkedik, 4-5 napot is bír desszert íznél is.
Már csak egy jó huzalt kellene találni hozzá.

Sima szálhuzalt keress!
Mondjuk ilyet
https://www.aromaparadise.hu/vandyvape-ni8028ga03mm-30ft9m

3 kedvelés

Köszi, lehet, hogy kipróbálom.

Ebből 3 magon kb. hány tekerés lenne 1.0-1.1.ohm?

Szia​:smiling_face:az ha jól látom az fused clapton huzal.
Abból 12 menet kb 1ohm,de ahogy Éva írja szálhuzalt keress inkább :stuck_out_tongue_winking_eye::smiling_face:

4 kedvelés

Kb 5-6 tekerés, de van az oldalon tekerde, ott is ki lehet számolni

6 kedvelés