Vape-egészségügy kérdéskör

Hát sajnos nem ismerem a helyzetüket, ez így van. Az, hogy mi az igaz… :grinning:
Nekem továbbra is gyanús, de akkor most én nem mennék bele :sweat_smile:

Elolvastam. Nekem az az érzésem, ez a pasi az amerikai Gődény…
Naná, hogy összehozza a covidot a vépeléssel.
Amúgy a cikk végén van szerintem a lényeg, “Tippek a könnyebb leszokáshoz” részben. :wink:
Mintha a cikk tudományosnak tűnő módon egy bizonyos módszert, vagy terméket reklámozna. :thinking:
Régi, bevett módszer ez, gyakran talákozom a módszerrel egészségügyi közösségi felületeken.

Ezzel nem azt mondom, hogy a gőzölés egészséges. Csak a hegyi levegő az. De ha egy jottányit is egészségesebb, mint a cigaretta ( a cikk ezt hivatott megkérdőjelezni), akkor már támogatni kéne.

A számok amúgy nem hazudnak. Állítólag a dohányzás bizonyítottan kb. 7 millió áldozatot szed évente.
Gőzölni persze nem olyan régen gőzölnek az emberek, de azért most már legalább 10-15 évre tekint vissza. Hány bizonyított áldozatot szedett ez alatt a 10-15 év alatt?
Voltak persze esetek, amelyeket az e-cigarettának tulajdonítottak, majd bebizonyosodott, hogy más, gyakran a “nem rendeltetésszerű használat” volt az ok. Ott néhány száz esetről volt szó. Legyünk nagyvonalúak, és számítsuk bele őket is. Összejön talán (de kétlem) ezer eset ennyi idő alatt az egész világon.
Úgyhogy én maradok a gőznél.
Ettől függetlenül én örülnék, ha végre rendesen bevizsgálnák a folyadékokat, aromákat, ha lenne ezekre normális szabályozás (nem olyan, mint most) ha tudnám, hogy amit megveszek és használok, pontosan mit tartalmaz és valami garancia lenne a minőségre.
Sajnos erre nem látok törekvést.

2 kedvelés

Az első soroddal rátapintottál a lényegre, ami itt kering a fejemba :grinning:

Iszik, mint a Gődény? :rofl:

1 kedvelés

Azért az eszembe jutott, ahogy olvastam: ilyen halmájzer-aromamizer CE4 CLEARO izébe vizsgálták pont? :roll_eyes::rofl: Az egy kutyaság tank volt előző fénykoromban. Már a kinézetétől is köhögtem :roll_eyes:

Nézd,én őszinte leszek.
Mondhatom azt hogy én több éve eszek parizert,virslit vagy ripp roppot,amit ugye tudunk (talán) miből van.
Ezek sem egészségesek,de tádám ! Itt vagyok és élek immáron 45 éve.
Az aromákat arra találták ki amire valók szerintem,nem gyógyszertárban vásárolom hanem VAPESHOPban,ők elvileg arra szakosodtak amire .
Innentől meg ugyanúgy onnan fogom vásárolni ahogy eddig is :hugs:

2 kedvelés

Hát… nem is nézel ki túl jól :rofl:

De a te avatarod egy libidóbomba :rofl:

Aldis kilós párizsi (csirke) a legjobb. Eskü. (Vettem én mar drágát is sokszor…de nem).
Gyerekkori párizsi íz nosztalgia. :hugs:Tök nem izgat, miből van. Bár, most felemelték múltkor 999 ft-ra​:disappointed_relieved::rofl:

Ajánlom ha az íz is fontos​:wink:direkt nem eszem szemetet, de ezt mikor megkóstoltam, lepetéztem. Kinyögöm az ezrest…:grin:

Hosszasan fontolgattam, hogy mi reprezentálna engem a legjobban :sweat_smile:

Deeeee ! És ha felállok magasabb vagyok amúgy :crazy_face::crazy_face::crazy_face:

Ettem én téliszalámit is nemrégen,de mióta 16100/kg azóta meggondolom :smiling_face:

1 kedvelés

Ha teheted, ezt viccen kívül kóstold meg. :+1: Nekem hozta a nosztalgia ízt full :hugs: szóval nem poén volt, csak vicces.

Hja, én se szalámizgatok hasonló okokból…

3 kedvelés


Hmmm :thinking:

Ez nem lehet @Ispy Ez a batman dlezeik, és ispynek az nem megy :blush:


Ez meg én lennék? :rofl:

Elolvastam Kedves @TyDe :hugs:

Először is őszintén gratulálok! Ez egy kiváló munka volt! Élmény volt olvasni is! :blush: A cikk pedig szintén szuper, tökéletes fordítás. :hugs: Számomra hatalmas öröm, ha láthatom a Tagokat kibontakozni! Örülök, hogy közzé tetted! Nagyon köszönjük! :smiling_face_with_three_hearts:

Ami pedig a véleményemet illeti…
Ellentmondásokat találtam benne ami miatt én kissé szkeptikussá váltam. :thinking: Pl mikor azt említi (remélem jól írom, most már az emlékezetemre hagyatkozom :sweat_smile:), hogy alig betegedtek meg a nemdohányzók, a következő mondat pedig úgy indít, hogy amúgy tünetmentesen is lehetnek betegek. Vagy mikor egy olyan eljárást reklámoznak ami egyébként egy jól bevállt módszer, írtam is róla valahol. Egyszerűen ki kell tölteni a dohányzásra szánt időt. :slightly_smiling_face: Ha én ebéd után 12:30-kor rá szoktam gyújtani, akkor miután leszoktam más tevékenységet kell találjak arra az időre. Erre elég rég óta a sport a legjobb módszer. Hisz a dopamin pótlás a lényeg! Amit a cigi adott, majd önszántunkból elvettük, azt pótolni kell. :slightly_smiling_face: Ami pedig a DNS elváltozásokat illeti, a nemdohányzóknál azért nincs, mert nem dohányoztak. Az ecigiseknél azért van, mert korábban dohányoztak, a dohányosok meg hát, még most is cigiznek. Elég kézenfekvő és szinte magától értetődő dolgok ezek. :slightly_smiling_face:

Azzal maximálisan egyet kell értsek, hogy jót tenne a felhasználóknak és egyébként a gyártóknak is, ha ki lenne minden normálisan vizsgálva! Egyébként ezzel az egész tiltással/TPD-vel csak azt érték el (amit olvastam is, ha jól dereng), hogy megtolták az e-cigi szekerét. Már majdnem ott tartunk mint 1920-ban, a szesztilalom idején. Majd jön vonaton, németből az aroma… :sweat_smile: Amúgy durva lenne. :flushed:

Az állítólagosan vele járó betegségekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a szívpanaszaim még dohányos koromban kezdődtek (2008 környékén). Voltam iszonyat rosszul is tőle, de mióta e-cigit használok, 9 éve, idén éreztem azt, hogy valami nem oké. De tény, hogy kissé túlterheltem magam. Mióta lassitottam azóta ismét normális minden. :slightly_smiling_face: Azt is írhatnám, hogy az elvonási tünetek okozta stressz is okozhat fura dolgokat. :slightly_smiling_face:

Jobban vagyok! Ahogy sokan mások is! (lásd: Jobban Vagyok! kategória) Ennek ellenére jelentősége és prioritása van ennek a tanulmánynak, akkor is, ha negatív fennhangot teremt! :hugs:

7 kedvelés

Megy az ha akarja. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Jó volt az akkor, amikor előtte még az a cigiformájú izé volt leginkább elérhető. :thinking:

Nagyjából elolvastam, bevallom nekem ez túl hosszú volt és felületes. Nem a munkád, hanem a fordított kutatási anyag. Nekem a nagy bajom vele, hogy nem szól a fáma a nikotin mértékéről. Így fogalmunk nincs arról, hogy a nikotin a ludas, vagy az aroma, vagy a kettő együtt. Kb egy kalap alá veszi az e-cigit a JUUL-lal. Arról sem szól a fáma, hogy az e-cigarettázók átszokók-e vagy nem. Ez így objektív kutatásnak nem tekinthető. Nekem az a véleményem, hogy ebben a témában is az a hiteles, ami a Lancet-ben és társaiban is megjelenik. Ezek nem jelentek meg, nem véletlenül, mert nem objektívek, és elég részletesek. Persze nem vitatom, hogy az e-cigi rosszabb, mint a semmi, ez tény. Az is érdekes, hogy szó nem esik az aromák típusáról, összetételéről, mértékéről, azért ezek nem ördögtől való infók egy kutatólabortól.

4 kedvelés

Az átfutott az agyamon, csak nem írtam le, hogyha az erőspaprika (kapszaicin) csípőssége valójában a szájban és torokban lévő fájdalomreceptorok visszajelzései (csak nem úgy fáj, mint más testrész, de ez is fájdalom), akkor a nikotin csípőssége és a TH is valójában fájdalmat okoz. Akkor vajon ettől mennyire károsodhat a száj belső része, torok, garat? :thinking: