Eliquid bevitel Magyarországra feladott poggyászban

Sziasztok!
Nagyon sok helyen próbáltam utánanézni, de sehol nem találtam semmi konkrétat.
A következő lenne a kérdésem…
Londonból megyek haza, és beszereztem egy kevéske liquidet​:blush: nyilván nem több liter, de összességében 1 liter biztos megvan. Van köztük nicotinos és mentes is.
Tudtok valami szabályozást arra vonatkozóan, hogy van-e valami limit mennyit lehet magánszemélyként bevinni?
Köszönöm a válaszokat előre is!

2 kedvelés

Ezt találtam:
A (megengedett 100 milliliteresnél nem nagyobb kiszerelésű) folyadékokat, aeroszolokat és géleket szintén ki kell venni a kézipoggyászból, és átlátszó műanyag zacskóban kell átvilágítani. Amennyiben az utas nem rendelkezik átlátszó műanyag tasakkal, így azt az Utasbiztonsági csatornák előtt lévő újság árusító pontokon (hub, Relay) tudja megvásárolni.

2 kedvelés

én pl bele raknám a bőrőndbe alulra rá pakolnám a ruhát és fel adnám az úgyis megy a gép belsejébe ugye nem hiszem,hogy szólnának azért,gondolom én​:blush::grin:

1 kedvelés

Szia. Ha van időd ezeket is elolvashatod. :blush: Én is utánajártam már, itt olvasható. :arrow_down:

Illetve volt már téma is, az pedig itt. :arrow_down:

5 kedvelés

Hogy angliából mennyit lehet kivinni azt nem tudom.Magyarországon a 2016. évi LXVIII. jövedéki törvény szabályozza.62§i.j.k.l.m pontja.
Ez szerint 300ml lehet csak a szabadforgalomba bocsátott jövedéki termék szállítása tagállamok között.

3 kedvelés

Szia,én nem szégyenlősködnék és hoznám az egészet a feladott poggyászban.Biztos van már 50 körüli utam,de a jelöletlen flakonban 4-8l házit se vették el soha​:rofl:És ne mondja senki hogy sose látták az atvilagositason,látják azt mindig…

3 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a választ!
Csak azért voltak kétségeim, mert a dohány termékekre elég konkrét szabályozás van, viszont erre nincs.
Fele megy a feladottba, fele meg kis zacsiban a kézibe​:blush:

4 kedvelés

Köszi Kinga, ez nagyon hasznos volt!
Kifelé mindkét tankból a táskámban végezte a liquid :joy:
Most már tudom, hogy hazafelé üresen kell vinni.

2 kedvelés

na erre gondoltam én is igazából ha 2l van azt is bele raknám a poggyászba én sem szaroznák vele amúgy ha meg pl busszal menne az ember akkor meg nem is világítanak​:sweat_smile::blush:akkor még azt is hoznák amit nem lehetne elfér a busz aljában ugye ha busszal jön megy az ember​:wink:

Ez a légnyomás is érdekes dolog ,elvileg a kabinban szabályozott ,de ugye pl le és felszállásnál lehet érezni a változást .Munkatársam pont múlt héten mondja,hogy de jó lenne már valahova a melegbe elmenni holidayre.Eközben épp vapeltem,meg is jegyezte,mennyire f@sza hogy a gépen a WC-ben lehet sutyiban vapelni ,nem úgy mint amikor még cigiztünk​:flushed::rofl::rofl:Mondom az igen!Tehát az érzékelő nem jelez be?Sejtettem,de mi a helyzet a tankkal,nem folyt meg?Nem,kellett volna?:rofl:Mondjuk ő porlasztossal nyomja,valami régebbi Nautilusnak néz ki.

1 kedvelés

Első útján még lehet izgul az ember de nem kene.Abba gondoljunk bele egy-egy átlag reptéren hány *tizezer poggyász megy at egy nap alatt.Szerintem nincs olyan csomag amibe akaratlanul is legalább egy “tiltott” áru ,stb van.Nem nyitogatnak,mert akkor lenne itt túlóra meg jegyzőkönyv írás éjjel-nappal.Latnak ok mindent és azt nyittatjak ki amit tényleg ki kell mert gazos.

1 kedvelés

Nekem a Gtx és a zenith is szárazra ürítette magát :joy:

3 kedvelés

Nem tervezek repkedni mostanában ,de a dvarw-ban nagyon bízok ilyen téren​:rofl:Na majd ha odajutok egyszer megírom a tapasztalatokat.

2 kedvelés